Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Oświetlenie LED


Mirash

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dziekuje dzikeuje :)...

teraz je przelweam co dziennie woda az sie przeleja juz maja ciemno od 9 rano hehe :) i tak zostana w ciemnosci do jutra moze jeszcze dzien i scinam czy dobrze robie..?

I tak jak mowilem taki efekt led :) pozdrawiam:) dodam ze to misty odmiana (roscie do 70 cm) :) nie earl zeby ktos nie mylil:)

wiec jak ktos mi powie co zrobic dalej z nimi..??:P czy dobrze robie..??

dodam z enieglugo dam fotki z wonedr woman:) bo mam 5 pomidorkow juz:)

i tak dla zainteresownaych na temat led co zauwazylem:)

nie nadaja sie na kielkowanie... (znaczy sie nadaja sie ale slabo rosna roslinki wiec juz lepiej dac cos innego)

led sa naprawde zaje... jezlei rozlinka jest juz wieksza tak po mieiscau dac ja pod led i spokoj do konca hehe;)

te roslinki byly lane nawozami za kazdym razem!!! nigy nie lalem samej wody... zawsze nawoz i na flo dalem 1 razem sporo azotu i bobki poszly hehe;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 6 miesięcy temu...

Witajcie
Mam pytanie czy na allegro są diody które nadają się pod uprawę myślałem żeby zrobić panel z czegoś takiego. I jeszcze pytanie nie związane z tematem czy da się rozpoznać odmianę po zdjęciach dostałem kilka nasion nie wiem co to za odmiana ale co by to nie było warto wychodować na razie kiełkują na parepecie ale to chyba nie najlepsze miejsce dlatego myślę o zrobieniu panela czy diody super flux się nadają ?
dioda_led_super_flux_0_3_zl_szt_50szt

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

I czy to prawda ze jezlei sie obednie same topy to po jakims czasie wyrosna nowe gdzies tak czytalem i nawet znajomy ogrodnik powiedzial ze mozliwe ze tak moze byc ale nie wiem...

Chodzi ci pewnie o rewegetacje. Jest to możliwe jesli nie zetniesz wszystkich topów (np tych mniej dojrzałych) i troche lisci i przestawisz roslinke spowrotem na weg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Znalazłem kilka filmów typu "LED vs HPS", nie pokazują w 100% że któreś z tych oświetlen jest lepsze w niektórych filmach jest lepsze LED a na niektórych wygrywa HPS,LED napewno pod wzgęldem oszczędności wygrywa. Osobiście mam pomysł
lampa-led-14w-150w-hps-uprawa-roslin-growbox
a do tego 2 żarówki OSRAM 30W, czy oważacie że ma to sens? Czy pomoże to we wzroście?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Bonawentury

Ludu znający sie na rzeczy, możecie mi coś powiedziec o owych lampach LED - te dwie (linki wygasły) , bądz tez o tych wydają sie zdecydowanie lepsze

 

Lampa LED Spectrabox 180W

Producent: MAZAR
moc: 180Watt
model: MAZAR LED SPECTRABOX
długość widma: multiwidmo
kolor: czerwony, biały, niebieski
zastosowanie: wzrost i kwitnienie
odpowiednik HPS: 600W
obszar oświetlenia: max 45m2
odległość od roślin: 0,2 do 3,5 metrów
wymiary: 480x315x94mm
włącznik: on/off
wentylatory chłodzące: 6 sztuk
waga: 7,8 kg
żywotność: do 60.000 godzin
wejście: 220V
gwarancja: 2 lata
 
SPECTRABOX to wysokiej jakości, efektywne i energooszczędne lampy.
Nowa technologia LED dostarcza najlepsze światło dla Twoich roślin.
Badania wykazały, że przy użyciu oświetlenia ledowego rośliny rosną znacznie szybciej.
Dodatkowo Ledy SPECTRABOX zużywają tylko 30% energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi lampami HPS. Można ich używać na każdym etapie rozwoju rośliny oraz we wszystkich rodzajach uprawy zarówno hydroponicznych jak i podczas uprawy w glebie.
Lampa SPECTRABOX jest gotowa do użycia wystarczy podłączyć ją do sieci, nie trzeba martwić się skomplikowanym montażem, zaś niska emisja ciepła eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych wentylatorów. 

 

 

Lampa LED Spectrabox 300W

Producent: MAZAR
moc: 300Watt
model: MAZAR LED SPECTRABOX
długość widma: multiwidmo
kolor: czerwony, biały, niebieski
zastosowanie: wzrost i kwitnienie
odpowiednik HPS: 1000W
obszar oświetlenia: max 70m2
odległość od roślin: 0,3 do 4,5 metra
wymiary: 480x315x94mm
włącznik: on/off
wentylatory chłodzące: 6 sztuk
waga: 8 kg
żywotność: do 60.000 godzin
wejście: 220V
gwarancja: 2 lata
 
SPECTRABOX to wysokiej jakości, efektywne i energooszczędne lampy.
Nowa technologia LED dostarcza najlepsze światło dla Twoich roślin.
Badania wykazały, że przy użyciu oświetlenia ledowego rośliny rosną znacznie szybciej.
Dodatkowo Ledy SPECTRABOX zużywają tylko 30% energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi lampami HPS. Można ich używać na każdym etapie rozwoju rośliny oraz we wszystkich rodzajach uprawy zarówno hydroponicznych jak i podczas uprawy w glebie.
Lampa SPECTRABOX jest gotowa do użycia wystarczy podłączyć ją do sieci, nie trzeba martwić się skomplikowanym montażem, za ś niska emisja ciepła eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych wentylatorów.

 

czy naprawde opłaca sie to brać jako substytut hps 600 ? Niektóre niby są jej odpowiednikami, niektóre są mocniejsze, aczkolwiek chodzi o jakosc owych diód.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Witam. Również interesuję się panelami LED i podzielę się moją dotychczasową wiedzą.

Po 1 - najlepiej szukać paneli z diodami 3w ponieważ z 3w diody można wycisnąć spectrum bliskie 670 nm (675nm jest idealne)
Po 2 - dioda 3w daje wiecej lumenów niż 1W
Po 3 - nie są to tanie rzeczy ale multiwidmo było by mile widziane, ponieważ podczas wzrostu roślina absorbuje rózne długsci fal.
 

Są w sprzedaży panele które posiadają tą funkcję ale ceny to ok 1 tyś euro czyli ok 4,5 tyś zł 

 

SpectraboX PRO ®

 
The Spectrabox Pro series are among the best led grow lights available today. This new technology led grow light is provided with a powerful Flower Booster. The switchable Flower Booster creates an ideal growing environment and increases yield by 40% compared to the standard Spectrabox LED spectra units. The Spectrabox Professional is available in 120W, 300W and 600W and comes with a yellow box.
 
Flower Booster
During growing stage the Flower Booster is turned off and the Spectrabox Professional creates a blue light spectrum especially tuned for growing. Cuttings and seedlings grow fast and show no stress in this ideal growing environment.
During flowering stage the powerful Flower Booster is turned on and the Spectrabox Pro creates a more purple-red light spectrum. With the Flower Booster turned on, powerful red flowering-leds are activated and create an ideal flowering environment, which drastically increases yield.
 
The Spectrabox utilize high efficiency high power led's in 9 led spectra and 5 color temperatures, using only the exact spectrum required for plant photosynthesis. The light spectra and color temperatures are tailored to the absorption spectrum of chlorophyll a, chlorophyll b, phycoerythrin, phycocyanin and ß-carotene.
 
The Spectrabox uses multi-angle led's to optimize light penetration. The directional nature of led's ensure 100% light is pointed downwards,LED beam angle 120°, so no reflective material is needed. It's ideal for all phases of plant growth and works well with any indoor garden, whether hydroponics or soil based.
 
!! All of our luminaires recommended surge protection. Protect your investment!!!

Znalazłem również stronę na której gosciu robi sam panele na zamówienie. ledgrowlightsdiy.com

Rozmawiałem z pacjentem i za zrobienie panelu ze wszystkimi dostępnymi diodami 3W * 120 szt = 300 W + przełącznik multi widma na równe fazy rozwoju chce 500 USD + 75 USD transport =575 USD= ok 1900 zł za panel który w sklepie kosztował by ponad 4 tyś zł.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+