Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Oświetlenie LED


Mirash

Recommended Posts

Witam jeszcze raz :P:)

Dam pare fotek i ocencie czy rozwijaja sie prawidlowo czy nie.

Mam tam 4 roslinki 2 z przodu sa wsadzone 4 dni ale juz urosly pod ledkami, 2 tylnie sa juz tydzien pod ledkami dokladnie tydzien predzej byly na slonku. Tylne roslinki mozna porownac z fortkami ktore dalem gdy je tam umieszczalem w tym temacie do porownania jak poszly (lub tez nie) przez tydzien.

te pierwsze roslinki sa tydzien starsze ale tez jakos slabo ida ale predzej byly w malo naswietlanym miejscu. (pierwsze mam namysli te 2 mniejsze roslinki sprzodu, przed tymi wiekszymi:P) ale chodzi generalnie o te wieksze bo cos z nimi nie tak jest chyba.;/;(

I Panowie jak rozwijaja sie dobrze czy nie zbardzo jak na 3 tygodnie... chodzi o te 2 tylne.
Predzej wspominalem ze zatrzymlay swoj rozwoj w gore dzisija dalem panele wyzej jak kolega radzil i zobacze co bedzie...

a tak wogole to od pierwszych dni one urosly ze dochodzily do panli w 3 dni. i tak stanely i tylko liscie rosly i lodyga. Osobiscie mi sie wydaje ze troszke male jak na 3 tyg;(

tutaj daje foteczki z 1 dnia jak dalem te 2 tylne roslinki do boxa bo na tych predzej fotkach nie widac dokladnie na tych tez nie ale zawsze lepsze;P
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm
ja mialem takie po 5 tygodniach:

Rozwijaja sie wg mnie normalnie a troche inaczej poniewaz jak wiadomo to jest led i tutaj jescze nie wszystko sprawdzone tez prowadze maly box na led takie zwykle z allegro i narazie obeswuje. A pozniej zaloge growloga. Wyciagnieta jest dlatego poniewaz ma duzo czerwonego swiatla.

Co ty masz w tej doniczce ?? Trociny czy co to jest ?? Oraz jak czesto podlewasz bo lepiej jak jest sucho lub polsucho niz aby miala caly czas mokro. Jak mozesz to wstaw zdjecie np z 2 dnia i 10 dnia. Oraz ile dokladnie maja te rosliny od wyjscia na powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

sorka kolego ale nie mam innych fotek bo nie robilem zadnych:P

Te roslinki maja 3 tygodnie (moze 4 generalnie jestem zabiegany i czas szybko leci;/) lecz te wieksze byly pare dni predzej w boxie. I poza boxem byly na lepszym miejscu gdzie bylo wiecej swiatla.

Co zrobilem to solidnie je podlalem po przesadzeniu, a to nie trocina:P tylko troszke wapna nie wiele i gardem lim do trzymania ph7 takie wynalazki ogrodnicze;)
ale jak pamietam to one szly tak soebie na slonku w boxie byla duza roznica... wyszczeliy szybko w nim:P te male dalem do niego 3 dni temau jakos i poszly juz liscie male przy lodydze jak i urosly 4 cm. a te duze sie zatrzymaly na panelku dalem teraz panel wyzej tak jak mowiles i zobacze co bedzie.

ale jak mowiles ze takie miales po 5 tygodniach czyli mozliwe ze wsyztsko jeszcze bedzie dobrze co..?? bo ta misty ma zbiory po 8-9 tygodniach wiec jeszcze troszke musi urosnac, a na prawie polmetek to troszke male mi sie wydaja chyba ze wyszczela w niebo jeszcze;p

i takie pytanko
na weg jaka podelwac odzywaka z jakimi skladnikami
azot, potas, wapn, fosfor ..??
czy kupic taka uniwersalna ze wsyztskim czy samo flora bloom starczy ..??
mam stymulator rosniecia ale jeszcze go nie dawalem bo sie boje czy czasami cos nie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

na poczatku zastosuj trening go i utnij stozek wzrostu, przywiaz je tak aby byly bardziej polozone niz do gory, nawozy juz powinien dawno lac z wieksza dawka nawozu, co do wapna to nie wiem czy nie masz tam zbyt zasadowego podloza, a masz moze dodany jakis perlit, keramzyt, albo wermikurlit ??

Nie podlewaj ich woogole przez kilka dni tak aby ziemia sie calkiem przesuszyla, a potem podlej czyms z azotem. Nie wiem jakimi nawozami dysponujesz.

Może jutro dodam zdjecia do swojego grow loga gdzie mam w boxie rosline na jadnym poluxie 55W i zobaczysz co rosnie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

nie nic takiego nie dodawalem no juz nie podlewam ich 5 dni i nie bede az do niedzieli wtedy delikatnie dam flora bloom razem z stymulatorem... flora bloom ma 5% phosphate, 4% potassium, 3% magnesium. i do tego ten stymulator on kosztuje w PL (slabsza wersja lecz 20 litow ponad 6 000zl na allegro z niemiec) ja dalem za niego w przeliczeniu prawie 200 zl wiec raczej powinno byc dobre to przyspiesza wzrost od 10% do 25% jutro zobacze jakie on ma skladniki i napisze.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

szczyty przyciete i podwiazane srednio 45 stopni do gleby... mam nadzieje ze to cos pomoze.. A te twoje 5 tygodniowe sa gesciejsze mozeli dlatego ze je wlasnie predzej przycioles co?? mam juz elktroniczny miernik ph i gleba ma idelanie 7 czasami 7,5 lub 6,5 ale w wiekszosci idelanie 7 :) do tego mam miernik wilgosci w glebie i jest wet+ czyli mokro i to bardzo wiec bede czekal az bedzie na low :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

z tego co wiem trudno sprawdzic jest ph ziemi phmetrem a jak jest to mozliwe to cena takiego idzie w tysiace, w szkole mierzylem ph ziemi tak ze przez ziemie saczylem destylowana wode nastepnie jeszccze kilka procesow i te takie bloto odsaczalem nastepnie miareczkowalem, podstawialo sie do wzoru wynik i wychodzilo ph gleby. Jest to pracochlonne jednak bardzo dokladny sposob oceny kwasnosci gleby.

Co do gleby kup keramzyt lub perlit a dobrze jedno i drugie i dodaj do ziemi to pomoze w dystrybucji tlenu miedzy korzeniami stosynek jaki ja daje jest to jakies 6:3:1,5 czyli na 6 litrow ziemi daje 3 litry perlitu i 1,5 litra keramzytu z czego prawie polowa idzie na sam spod jako drenaz i na sama gore w celu u trzymania wilgonosci.

Co do twojego flora bloom to z tego co nazwa mowi mi jest to juz dla roslin kwitnacych czyli na flo, natomiast ty powinienes miec cos na wzrost z przewazajacym skladem azotu - nitrogen.

Masz wiecej roslin i mozesz zrobic eksperyment a dokladnie ustawic rosliny na roznej wysokosci od paneli tak aby dowiedziec sie na jakiej wysokosci jest najlepszy efekt mozesz to uzyskacc podkladajac cos pod doniczki i np jedna roslina bedzie na 10 cm od lampy, inne 20 ,30. Wtedy bedziesz wiedzial ktora najlepiej rosnie. Bo to ze nie pali lisci od goraca nie oznacza ze wiecej swiatla oznacza lepiej. Rosliny tez maja swoj limit dlatego tutaj led sa nowoscia. I malo jest ich zastosowan.

I dodawaj postep ze zdjeciami.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

praktycznie caly czas one rosna nawet podczas kwitninia ale nie duzo, co do wysokosci powinny byc troszke wieksze rewelacji nie ma ale jak pisalem wczesniej jest to uprawa na led tutaj jest duzo niewiadomych. Ale liscie sa dobrze rozwiniete, i ogolnie ladnie wyglada. Podobnie pod ledami dluzej rosna ale nie wiem. Obecnie ida mi moje ledy ze stanow dokoncze aktualny grow box na poluxie i wsadzam ledy i zobaczymy co sie bedzie dzialo.

Co do zelow ktore utrzymuja wilgotnosc wg mnie jest to dla roslin ktore lubia wilgoc konopia nie przepada za nia woli bardziej sucho niz aby miala mokro.

Najlepiej zrob tak, w tych mniejszych np w jedej z nich zobaczysz czy cos to da, idz do ogrodnika kup 10 litrow perlitu, 3 litry keramzytu (moze byc w budowlanym skladzie), i zwykla ziemia ogrodowa bez nawozu osmotycznego. Wymieszaj wg proporcji ziemia:perlit:keramzyt 2:2:1 z czego dodaj jeszcze na sam spod keramzyt tak z 2 centymetry w doniczce takie dwa rzedy na sobie, wsyp pozniej mieszanke ktora wyzej opisalem, i na sama gore daj tez keramzyt tak aby gleby nie bylo widac czyli 1-2 rzedy. Jak otworzysz nowy worek ziemi bedzie ona wilgotna dlatego na poczatku w pierwsszym dniu nie podlewaj tylko na drugi dzien. Jak bedziesz osypywal stara ziemie uwazaj na korzenie aby nie uszkodzic rob to delikatnie dobrze jest jak ziemia jest sucha do lekko musniesz i juz odpada.

PS.

Jak wklejiasz zdjecia uzyj opcji z miniaturami czyli thumbs bo szybciej sie zdjecia wczytuja i jest duzo wygodniej przegladac.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no poszukalem troszke informacji dokladnych na temat mojje odmiany ona rosnie do 70cm a po 4 tyg ma juz 50 wiec chyba jest dobrze...:) no i poziom thc w granicach 20% wiec tez bedzie calkiem calkiem :)

a co do zelow to slyszalem ze jak da sie delikatna warstwe ich na glebie to nie wysusza sie ziemia od gory i korzenie rozwijaja sie w calej przestrzeni donicy, bo jak gleba jest wysuszona to tam nie bedzie korzeni... zobacze czy to prawda na swoim przykladzie...:)

za tydzien dam kolejne fotki...:) a na koniec zrobie ladny temat o tej odmianie od 2 tygodnia do konca z fotkami:)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+