Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Oświetlenie LED


Mirash

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 tygodnie później...

Witam.Czy do boxa 45x45 dobrym rozwiazaniem bedzie ta lampa lampa-ledowa-ufo-led-grow-50w-8-1-kwitnienie-hps] czy lepiej kupic zwyklego hpsa 100-150W?Pozdrawiam

Dla mnie wszystkie UFO ledy są wielką ściemą niby pisze że ma 50W a jest to praktycznie niemożliwe, przy tak małej powierzchni jaką ma ten panel ledy grzeją się bardzo mocno. Cam mam panel 14W własnej konstrukcji i się grzeje a jest to tylko 14W czyli ponad 3 razy mniej niż w tym z allegro. Mój 14W kosztował mnie około 350zł na dobrych ledach :) To sobie przelicz.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 7 miesięcy temu...

Dark - to co tam piszą to jest tylko ile światła pada na daną powierzchnie z całości. Czyli że lampa HPS daje więcej światła na boki to chyba wszyscy wiedzą a led mniej i to jest coś takiego porównanie. Nie ma tam nic o natężeniu światła itp. Tylko pokrycie danej powierzchni w światło w procentach. Jak można podać wynik w procentach nie mając żadnego odniesienia. Dodatkowo na początku zakładają ile powinna mieć lampa lumenów przy tych watach tylko nie założyli że inaczej się mierzy lumeny a inaczej ledy. 

 

Czyli to tak naprawdę nic nam nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...
Jeżeli do fotosyntezy potrzebne są 400-440nm oraz 660nm i 450-470nm oraz 645nm to w diody o takich właściwościach należałoby się zaopatrzyć.

 

450-470nm - Cree XP-E Blue, 468nm

400-440nm - SemiLEDs UV, 415nm i SemiLEDs UV, 405nm

660nm        - Osram Oslon SSL Hyper Red, 660nm

 

 

Nie mogę natomiast znaleźć 645nm, ma ktoś może jakieś namiary?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

tu powinny byc mouser.com

 

Dzięki Maniakst.

 

 

No to mamy komplet dla Chlorofilów A i B.

 

450-470nm - Cree XP-E Blue, 468nm
400-440nm - SemiLEDs UV, 415nm i SemiLEDs UV, 405nm
660nm        - Osram Oslon SSL Hyper Red, 660nm
645nm        - Osram Olson SSL Hyper Red, 640nm
 
Co jest jeszcze potrzebne?
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+