Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany


gieta

Recommended Posts

Witam, mam pytanko. Kupilem ziemie o ph 5,2-5,6. I teraz co zrobic zeby ph bylo idealne dla plantow. Dowalic dolomitu, jak tak to ile dokladnie. Czy moze nic nie ruszac?

sypnij kilka zdrowych garści dolomitu to Ci pomoże...

masz jakiś tester PH ziemi??

choć swoją drogą nie wiem czemu nie kupiłeś innej ziemi;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 2,7 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sprowadzi sie do podobnego ph czyt. troche nizszego. I to szybko, po 2-3 podlaniach.

Potrzebuje pomocy! roslina podlana wczoraj 200ml wody z minimalna dawka plantonu K i 5ml biohumusu. Jeszcze wczoraj wygladala normalnie. Po dzisiejszej wizycie jakby sie poprzypalila. 
Prosze o pomoc jak temu zaradzic.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie mam testera ale w krutce kupie, musze narazie poradzic bez niego. I teraz pytanko co do wody gazowanej, jak kupie gazowana to moge podlewac gazowana i niec sie nie stanie? Czy lepiej podlewac odgazowana, ale czy w tedy ph wody sie nie zmieni?

Ph wody się raczej nie zmieni.

Woda gazowana to "kwas węglowy" (chemia, szkoła podstawowa) ma ph 4-4.5. Także jak chcesz zakwasić glebe, to śmiało

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie mam testera ale w krutce kupie, musze narazie poradzic bez niego. I teraz pytanko co do wody gazowanej, jak kupie gazowana to moge podlewac gazowana i niec sie nie stanie? Czy lepiej podlewac odgazowana, ale czy w tedy ph wody sie nie zmieni?

a nie można podlewać zwykłą wodą niegazowaną lub kranówką?? czy u Ciebie w sklepie jest tylko gazowana??

swoją drogą czemu sobie sami utrudniacie zadanie wymyślając jakieś dziwne metody uprawy...zostawcie takie eksperymenty jak już zdobędziecie więcej doświadczenia

I edytuj posty zamiast pisać jeden pod drugim...

 

Potrzebuje pomocy! roslina podlana wczoraj 200ml wody z minimalna dawka plantonu K i 5ml biohumusu. Jeszcze wczoraj wygladala normalnie. Po dzisiejszej wizycie jakby sie poprzypalila.

Prosze o pomoc jak temu zaradzic.

mam pytanie jak Ty dobierasz tą mieszankę do podlewania??

czy Ty mieszasz w małej buteleczce proporcje i tym podlewasz?? że dajesz 5ml humusa ?? i ile dałeś tego plantonu, ja go nie stosuję ale z tego co mi się kojarzy to chyba idzie jedna łyżka na 10l...chyba <_< także mniejszą ilość wody jest ciężko dobrać i można łatwo przenawozić

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+