Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Bonawentury

Wentyl jest 20w, ale jeszcze pare dni temu ziomek mial to u siebie podlaczone na takim samym wentylu i chodzilo bez zarzutów, tyle ze nie przyjrzalem sie jak mial zamocowane kable, a narazie nie mam z nim kontaktu bo wyjechal.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

teoretycznie na regulatorze jest napisane od 60W, ale jak mówisz że działał... to nie mam pojęcia ocb. pokombinuj z tymi kablami.

spróbuj najpierw np. na brązowym 2 opcje. to jest kabelek (brazowy) od wtyczki do L1 a od wentyla (tez brąz) do L2, później odwrotnie. to samo z niebieskim (jak żadna z tych kombinacji nie zadziała, to pewnie regulator się zjebał). skopcic raczej nic nie skopcisz, także próbuj. tylko z głową, zebyś krzywdy sobie nie zrobił

a jaki jest efekt podłączenia?

wentyl działa ale się nie rugule obrotów, czy kompletnie nic nie działa?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość Bonawentury

Brązowe na L1 i L2 naprzemienne podlaczone zadnej reakcji. Podłączony brąz od wtyczki do L2 i braz od wenta co C, dioda od wentyla mruga chwile ale sie nie kreci, odwrotnie to samo. Brąz z niebieskim do kostki, drugi brąz do L1 a niebieski do C dioda mruga, wentylator sie nie kreci aczkolwiek po włączeniu na sciemniaczu robi delikatny ruch, lecz bardzo maly. Nie mam pojecia o co biega, jutro sprawdze sciemniacz na jakims innym sprzecie. Na 100% dzialal u ziomka stąd dziwi mnie fakt ze lipa chyba ze faktycznie sciemniacz poszedl wpizdu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość Bonawentury

Przy żarówce działa na brązowym samym, od wtyczki do L1 od zarówki do C. Sciemniacz wydaje minimalne brzęczenie, na innym sciemniaczu z kolei wszystko ok tylko wiatrak wydaje jakis dziwny dzwiek.

Wychodzi zatem na to ze 20 w to za malo do tego sciemniacza ? zatem dlaczego jeszcze niedawno chodzil ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

wiesz, za wentyl raczej nie zapłaciłeś 200zł, tylko kupowałeś tańszy. w tańszych produktach często jest tak, że z jednej serii 2 teoretycznie identyczne produkty są różne. także Ty możesz mieć np. 18W silnik, a kolega 23W. może poprostu kolegi wentyl przekroczył jakąś granice, a twój jest minimalnie przed tą granicą.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+