Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Siemanko to moja pierwsza w życiu będzie roślinka mam jedno nasionko White Killer Automatic Feminized chcem ją posadzić w malutkim bez przypałowym pokoju bez zadnych boxów ewentualnie skitrać ją do szawki i tam piznąć ze 4 świetlówki 40 W Czy jest taki sens robić cos takiego zalezy mi zeby bylo okolo 30-40 g z tego krzaczka sorry ale nie mam za bardzo z tym pojecia czytalem duzo ale to ma byc 1 uprawa na maly test drógą uprawą odkupie boxa lampe HPS250W narazie nie mam kasy i chcem tylko 4 swietlowki po 40 W Z tego co wiem przy tych swietlowkach czynsz za prad nie pojdzie w gore tak jak przy hps 250 W

Swietlowki chcem wrzucic w zwykle lampeczki biurkowe ziemia bedzie elegancka canna cos tam prosze o odpowiedz cy dam rade przy swietlowkach 40 W z krzaczka wyciagnac 30-40 g mile widziane wiecej i czy dam rade nie majac boxa ewentualnie szafeczka a bardziej barek z przewiewem nawozy na wega biohomus kwitniecie plankton nie wiem jaki jeszcze i na ostatnie dni rippen i spluczka

PROSZE O ODPOWIEDZ I PORADY

Niechcem uprawy outdoor boje sie ze ukradna

Witka. Jasne, że możesz uprawiać w takiej szafce. Świetlówki dobra sprawa, nie grzeją się tak itd., ale wg mnie to raczej marne szanse, żeby na takim sprzęcie z takimi nawozami osiągnąć taki wynik. Ważna jest ilość lumenów, a nie ilość watów. Żeby jednak jako tako grow się opłacił, proponowałbym zbudowanie szafeczki (bądź wykorzystanie już istniejącej) o wymiarach +/- 30x30x80cm (gdzie h to 80cm). Do tego donica co najmniej 5,7litra i możesz śmiało startować. Przydałby się jakiś lepszy nawóz. Jako, że masz zamiar posadzić automata, to na wega jest zbędny, ale na kwitnienie proponowałbym zakupić buteleczkę hesi bloom. Sam używam nawozów od Hesi i jestem jak dotąd zadowolony w 100%.

Ripen odradzam, bo strasznie psuje smak.

Pokój

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie czaję. Zawsze podawaj wszystkie trzy wymiary, bo teraz wychodzi na to, że masz boxa o wymiarach

co raczej wydaje się być nierealne

Także podaj te wymiary i wtedy możemy pomyśleć. Ale to już w dziale growbox. Ogólnie to najpierw i tak będziesz musiał poczytać, bo z taką wiedzą ciężko Ci będzie wyciągnąć chociażby 5-10g. O ile w ogóle uprawa dotrze do finalnej fazy, tj harvestu.

Już mogę tylko powiedzieć to, że chyba dobrym rozwiązaniem będzie zakup jednej większej świetlówki - lampy CFL.
Gdzie ją kupisz? Gdzie znajdziesz nawóz?

growshopów pełno

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dzieki za odpowiedzi
ale jeszcze nie wszystko do konca mam jasne.

1. moze dziwne pytanie, ale jest to dla mnie jak by wyznacznik wielkosci podstawy boxu i decyzja czy 50x50 czy 40x40, bo po co robic zbyt duzy box a co za tym idzie mocniejsza lampa itp

5. wentylatory maja byc wylaczane razem z lampa czy 24/h?
obawiam sie wlasnie ze po wylaczeniu lampy temp bardzo szybko wyrowna sie z temp w pomieszczeniu czyli okolo 10-15 C, wylot powietrza bedzie prowadzil rura na zewnatrz budynku (nie potrzebne filtry itp), wiec czego uzyc aby utrzymac temp??

6. z tym wyborem jest ciezko bo jest kilku producentow, odmian tysiace a kazdy reklamuje swoje jako najlepsze, realia moga byc zupelnie inne dlatego zadalem to pytanie do was, aby ktos kto ma juz doswiadczenie naprowadzil mnie na pierwsze roslinki ktore nie potrzebuja opieki jak male dziecko i jest mniejsze prawdopodobienstwo ze cos mi nie wyjdzie, a bede zadowolony z efektow.

Jak chcesz automaty, to polecam Ci kulki od GGS - mozesz to troche rozwinac badz jakis odnosnik?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. Zapewniam Cię, że hps 150w na podstawę 0,25m2 będzie odpowiedni. Do tego 3/4 donice 5,7 litra i masz spoko setupik.
2. Tak, wentylacja musi być aktywna całą dobę.
3. GGS - Grzech Grow Seeds. Ja sobie ostatnio przypalam Big Devil #2 i daje radę. Jak na af'a to kopie bardzo dobrze

Najlepiej jednak poczytać growlogi albo po prostu - oferty seedbanków.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

witam

mam pytanie. Posiadam nasiona bez AF feminizowane white rushian, big bus, northen light blue. Jakie naświetlenie proponujecie w indor? Moj plan jest potrzymac do 4 tygodni przy naswietleniu 18/6 a pozniej zmienic na flo 12/12. czy ta opcja jest ok. czy pozostawic od poczatku do konac na 18/6?? według informacji czas kwitnienia kazdej to od 55-65 dni.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Możesz trzymać je 24/0 do czasu aż zaczną kwitnąć, a potem przełączyć na np 18/6. Ale możesz też od początku do końca ustawić fp 24/0, 20/4, 18/6 czy 12/12. Osobiście dla af polecam 20/4 choć większej różnicy raczej nie ma pomiędzy 18/6 a 24/0. Fotoperiod 12/12 jest spoko, ale dla afów np od Kanabi, które potrafią dożyć +/- 3 miesięcy. Przy 12/12 nie porosną tak duże jak przy innym fp. Także krótko mówiąc, ja bym ustawił 20/4.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+