Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rosliny beda podlewane w nastepujacy sposob nawozami Root complex + tnt complex + supervit + powerzyme

1. Roslina numer jeden podlewana bedzie pelnymi dawkami zalecanych przez producentow

2. numer dwa dostanie dawki ktore zaleca producent do czestego uzycia, jak ktos sie interesuje to dodam ze dla root complex podlewanie co 2-3 dni wynosi 50ml na 10litrow, dawka ta przy czestym podlewaniu zostaje przepolowiona. Czyli prosciej zastosuje polowne dawki.

3. Roslinka dostanie bardzo male dawki nawozu wydaje mi sie ze okolo 40procent mniejsze niz zalecane przez producenta przy czestym podlewaniu.

4. Numer cztery bedzie sporzadany przez matke nature (bedzie mozna porownac rosliny z nawozem i bez)

Ewentualnie mysle jeszscze nad troche mniejszym zestawieniem nawozow naprzyklad bez powerzyme, lub zastosowac sam root complex i suprevit. Jest duzo kombinacji wszystko ogranicza wyobraznia.

Jak ktos chcialby wniesc cos w tym temacie albo stosowal te nawozy i nie poleca stosowania podanych wyzej nawozow odrazu po wykielkowaniu rosliny smialo pisac i mnie uprzedzic przed popaleniem roslin.

Jak ktos chcialby pomoc w malym tescie, aby pozniej mozna bylo przykleic i potencjalny nabywca nawozow hesi wiedzial by czego sie spodziewac.

Raczej chodzi mi aby owy chetny wrzucil zdjecia na jakis serwer

:peace: dla znawcow tematu

zerknij na mój grow log. Automaty, zały zestaw hesi tak jak zaleca producent (rośliny już od pierwszego podlania dostaje odżywki). także masz pogląd jaki efekt może dać. Pamiętaj, że nawet jak używasz super-hiper mega na maxa zajebistych nawozów, ale nie zapewnisz roślinie innych bodźców- światło, ziemia, wilgotność, temperatura itp itd. to wyjdzie kicha. na samych nawozach roślina nie da rady.

dawanie root complex według tabeli nie jest dobrym wyjsciem, tabele można rozumieć na kilka sposobów. Testowałem już wczesniej, jak podajesz cały czas, pobudzasz budowe korzeni i wreszcie roślina ma za mało miejsca na korzenie i bardzo na tym traci. nawet pisałem do hesi w tej sprawie. Odpisali mi, że root complex podaje się na samym starcie, ewentualnie przy drugim podlaniu, oraz po każdym przesadzaniu czy większym stresie dla korzeni.

w tabeli jest zaznaczone, żeby stosować przez 3 tygodnie. Pani z hesi mi odpowiedziała że ten okres jest zaznaczony jako okres w którym jest sens używania root complex, a nie w którym trzeba stosować.

aha w zasadzie możesz stosować pełne dawki nawozów od samego początku rośliny.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam mam takie pytanie zastanawiam sie nad kilkoma odmianami ale nie moge sie zdecydowac czy lepsze bedzie Big Bud czy moze K22? Chodzi mi o jakosc suszu, intensywnosc zapachu i wielkosc zbioru. Niby dowiedzialem sie ze jesli chodzi o zapach to srednio intensywny duzy zbior ale zastanawia mnie ktora bedzie lepsza. Myslalem zeby jeszcze jacka herera sprobowac bo duzo dobrego o nim slyszalem ale chce miec rozne odmiany;]

Rowniez mam pytanie czy 4 roslinki sie zmieszcza w boxie 40x40cm. Planuje jakis tydzien dwa wega (zalezy jak beda rosnac, do tego LST) a pozniej 12/12.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

DP czyli Dutch Passion? 
Nie wiem czy to jakas roznica bo tutaj Big Bud jest od Orion Seeds a K22 w ogole f2 regular. Chcialem jedna z tych dwoch bo jest napisane ze nie rosna zbyt duze a mozna spory zbior zebrac. Jacka wlasnie chce dla doznan, a druga raczej wolalbym na ilosc jesli juz mialbym 2. Na poczatku myslalem zeby 4 walnac i czytalem o metodzie od poczatku swiatlo 12/12 wiec potrzymac, pare dni doslownie, na 18/6, a pozniej przelaczyc 12/12 i 4 by weszly spokojnie bo ponoc nie rosna wtedy wielkie ale jeden zbity top. Obliczalem ze mam wtedy na kazda roslinke 20x20cm czyli doniczki moge zrobic 20x20x30 i wychodza mi 12l donice. Mysle ze wystarczylyby. A jesli tak jak rosuch piszesz jedna i dobrze wytrenowac to ile moglbym zebrac tak mniej wiecej z jednej (np Jacka)? Wysokosc boxa 120 - lampa i doniczka z 30 to wyjdzie ok 70cm, mozliwe ze szybe zamontuje ale nie ma opcji na rosline wyzsza niz 70cm oczywiscie FIM bym wtedy zastosowal i porzadny LST. Sam nie wiem bo to moj pierwszy IN bedzie, na razie mam tylko doswiadczenie zdobyte na oucie a to calkiem inna sprawa. Dzieki za rady i prosze o wiecej;D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam mam boxa 40x55x80 i mam kilka pytań :)

1.Jakie roślinki do tego boxa ? (Chciałbym raczej feminizowane)

2.Ile tych roślinek pomieszczę ?

3.Jakiej wielkości mają być doniczki ?(jakie na początku i jakie później).

4.Czy ziemię przed wsadzeniem wykiełkowanego ziarna trzeba nawozić ?

5.Ile godzin dziennie trzeba oświetlać rośliny? Chodzi mi przez ile dni (tygodni?) trzeba 18/6,12/12,20/4,24/0 itd.

6.Czy higrometr jest konieczny ? Czy wilgotność ma duży wpływ na rozwój roślin ? Czy wystarczy tak na "oko" :).

Dodam jeszcze,że jest to moja pierwsza uprawa więc chciałbym coś możliwie łatwego w uprawie i duży plon (oczywiście w miarę możliwości).

Za odpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

czytaj forum bracie, wszystko znajdziesz.

1. wedle uznania, ale raczej automaty. Lub normalne ale po tygodniu przełączone na flo.

2. Ja bym dał 2, bo wole mieć troche zapasu. Napewno inni daliby nawet 4, ale wydaje mi się, że zbyt ciasno może być. Zależy od odmian.

3. albo dasz od razu do dużych, albo małe później duże. Ja wole dać od razu do dużych, żeby nie stresować rosliny przy przesadzaniu. minimalne doniczki to 5l. max???? ile pomieścisz. zasadniczo im większa tym lepiej dla rośliny.

4. broń cie panie boże. ziemia ma swoje składniki odżywcze. a mocny nawóz może skutecznie zabić młodą roślinke.

5. każdą rośline naświetlaj 18/6. oczywiście są różne szkoły, jednak roślina potrzebuje tez nocy. co do ilości dni na wegu, zależy jaką odmiane wybierzesz. jeśli automaty, to całe życie daj 18/6. jeśli normalne, to przy tych wyiarach boksa max 2 tygodnie na wegu (chyba, ze odmiana jest bardzo niska)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+