Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam kilka pytań. Wszystko mniej więcej już mam poukłądane co i jak zrobie, ale mam jeszcze 2 dylematy.

W boxie o podstawie 50x70cm lepiej postawić 4 roślinki w donicach około 14-15 litrów, czy 6 w kwadratowych po 11 litrów. Planuję White Mastery, growlog Grzesia podziałal na mnie hehe. Nasion i tak będzie 6, więc luz :), jakbym wstawił 4, to zostaje jeszcze mały box na 1 roślinkę z dwoma świetlówkami hehe :P.

Drugi problem tkwi w tym, ze mam w miarę ograniczony budżet, więc mogę kupić lampę 250W plantastar ze zwykłym odblyśnikiem wszystko nowe lub mam propozycje z niezbyt długo używaną lampą 250W Philips Son-T Pro ze znacznie mniej estetycznym zestawem zapłonowym. Różnica nie wiem jaka w lumenach, chyba coś koło 4-5k na korzyść plantastar, no i plantastar to plantastar . Jednak rezygnując z plantastara zostaje mi na nawozy i boostery Hesi plus mały grosz w kieszeni, bo używka o ponad połowę tańsza :).

Ostatnie pytanie jeszcze, bo nikt mi w innym temacie nie odpowiedział. Warto dopłacac do mylaru diamond 100% w stosunku do 60%. Chodzi tylko o współczynnik odbijalności, prześwitami, termoizolacją ani niczym takim się nie martwię. Chodzi tylko o to, czy dla roslin będzie jakaś zauważalna różnica.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Forcegreen , Jeżeli chodzi o odmianę to poczytaj smokereporty i wybierz co Cie interesuje , ja np wolę indyki wgniatające w fotel. A jeżeli chodzi o nasiona to powiem tak , oplaca sie ze względu na to ze oszczędzasz na pradzie i czasie. Bo wiadomo jak trafi sie samiec to kosą go i kilka tyg w du*e i kasa za prąd w błoto

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

około godziny 13 włączyłem wszystko (śmiga jak trzeba) o godzinie 20 poszedłem sprawdzić temperaturę (termometr leżał na środku podłogi boxa) zajrzałem a temperatura była nieco ponad 30 stopni i teraz pytanie:

Czy jest to za wysoka temperatura? bo oczywiście logiczne jest to, ze im wyzej tym cieplej a nie chce przypalic mj. Jesli temteratura jest za wysoka to zamontowac szybe czy wygiac koncowki blaszki do srodka?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+