Skocz do zawartości
thc-thc

grower

[LED 200W veg / ~500W FLO] [3x WWxBB, 1x AH, 1x BB47, 2x Critical, 1x MM, 1xCheese]


Recommended Posts

8 godzin temu, mlodszygerwazy napisał:

że co pożałowałem? Przecież jeszcze nie dostały ostatniej dawki 😄

Niczego jeszcze. Pisałem w czasie przyszłym (gdybanie). Może niezbyt dobrze zdanie skonstruowałem. 

Chodziło mi głównie o to, że one wyglądają jak by jeszcze puchły. Więcej liści cukrowych niż kwiatów. 

Ja o kosie zaczynam myśleć i sprawdzać tichromy jak już napuchną na maxa i gołym okiem widać bursztyn. 

 

Swoją drogą niezły plon będziesz mieć bo już są wielkie pały. Jak Ci jeszcze napuchną to zaczną z namiotu uciekać hehe

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 1.07.2021 o 16:52, ichikaru napisał:

Jak przesadzisz z papu to brązowe włoski będą już w 4 tyg flo xD

W dniu 1.07.2021 o 10:45, ichikaru napisał:

I weźcie przestańcie wprowadzać w błąd z włoskami bo to mit. Obserwuje się trichomy !!!!

Możesz dać więcej info skąd wynika taka zależność (w odniesieniu do przesadzenia z papu oraz brązowymi włoskami) ?

 Możliwe że jeszcze wiele rzeczy nie wiem, lecz męska logika podpowiada że to właściwy trop 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak przesadzisz z jedzeniem to szczyty są popalone topy się nie pojawiają a włoski są brązowe jak by były w gotowości. 

Mój pierwszy grow tak wyglądał xD

Za to czasem jak dobrze poprowadzisz pannę to większość włosków na koniec jest biała. Nie ma żadnej zależności. Po prostu się przyjęło że jak panna jest prawidłowo prowadzona powinna mieć tych włosków ok 40% brązowych na koniec. Ale to nie jest żaden wyznacznik bo ściąć możesz kiedy tichromy są przeźroczysto/białe lub biało/bursztynowe. A od tych etapów mija kilka tyg. Dlatego nie patrzy się na włoski,  na to ile wyznaczył producent(bo to największy mit) tylko obserwuje tichromy ;D chcesz spokojną banie siadającą na głowę... ścinaj wcześnie... chcesz kanapowce ścinaj późno... taka rada.

Skąd wynika... spróbuj dać swoim roślinkim 10ml grow i bloom( już nawet nie pamiętam co ile lałem xD wstyd jak cholera) co każde lanie to zobaczysz... niestety takie efekty mojego niedokształcenia kilka lat temu. Wstyd mi było nawet zdjęcia zachować xD

Z resztą ja sam tak na początku myślałem ale tutaj wiele osób mnie wyjaśniło.

@mlodszygerwazy

Swoją drogą to który to Twój grow? Nie widać po roślinkach ręki amatora.

Perfekcyjnie zielone i gotowe do wysysania.

Edytowane przez ichikaru
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

21 godzin temu, ichikaru napisał:

na to ile wyznaczył producent(bo to największy mit) tylko obserwuje tichromy ;D chcesz spokojną banie siadającą na głowę... ścinaj wcześnie... chcesz kanapowce ścinaj późno... taka rada.

A jak w tym się odnaleźć..., jak poszukuje Grala" w postaci mocnego haju, który pobudza i daje mocny Fun ?! 😄
Poruszałem ten temat w osobnym wątku, lecz zwątpiłem czy geny mają na to wypływ lub tez prowadzenie rośliny (a może nawet i bardziej).


Swoją drogą dzięki Ci za podzieleniem się wiedzą. 🤩

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

6 godzin temu, mlodszygerwazy napisał:

@ichikaruTo mój pierwszy grow po 7 latach przerwy. Wtedy były 2 automaty na powierzchni jakiś 0.36m2 więc to się nie liczy. Uznaję to za swój pierwszy pełnoprawny grow 😄

Stary. Serio jak po takiej przerwie ( po 5 latach niemal zapomniałem jak się na wózku widłowym jeździ) to szacunek.

Masz rękę do tego i elegancko dobrany sprzęt. Trzymał bym je aż nie zobaczysz 20% albo 30% (jak ja) bursztynu dopiero potem lał bym wodę. wtedy masz mega kozaczka jak z coffa. Białe tichromy Cię nie zadowolą jeśli np. paliłeś jaranko z coffa.

Niestety proces ten potrafi trwać nawet dodatkowy miesiąc w przypadku fem. U auto jakieś 3 tyg max dłużej.

niby moje wg producenta mają być gotowe w 7-8 tyg Flo a będę je trzymać 10-11

 

Edytowane przez ichikaru
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 5.07.2021 o 19:47, tbi4 napisał:

A jak w tym się odnaleźć..., jak poszukuje Grala" w postaci mocnego haju, który pobudza i daje mocny Fun ?! 😄
Poruszałem ten temat w osobnym wątku, lecz zwątpiłem czy geny mają na to wypływ lub tez prowadzenie rośliny (a może nawet i bardziej).


Swoją drogą dzięki Ci za podzieleniem się wiedzą. 🤩

Albo pobudza albo wciska w fotel i jest mocny haj.

To zależy od tichromów.

Białe mają więcej THC i to jest efekt siadający na głowę. Normalnie nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu i trwa krócej. 

Natomiast bursztynowe to oznaka zamiany THC na CBN odpowiadający za kanapowy efekt. Innymi słowy chcesz luźną słabą banię żeby jeszcze coś zrobić... ścinaj szybko. Chcesz efekt podobny do narkotycznego haju... ścinaj późno aż połowa tichromów minimum będzie bursztynowa.

I tutaj przestrzegam, że jak się nie wytrzyma i zetnie zbyt wcześnie to później jest płacz i zgrzytanie zębów.

Lupa minimum x30(absolutne minimum).

Chociaż jak będzie już 20-30% bursztynu to idzie to nawet gołym okiem stwierdzić.

Edytowane przez ichikaru
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki za przydatne wskazówki i dobre słowo @ichikaru. Jeśli śledziłeś temat od początku to doskonale wiesz, że moje podejście to pełen minimalizm z uwagi na to, że nie ma mnie przy Pannach.  Mimo wszystko miło jest słyszeć, że ma się do czegoś dobrą rękę :D 

 

Co więcej na pewno nie odjebię takiej kaszanki, że nie wytrzymam dodatkowego tygodnia czy dwóch :D Czekam już tyle to poczekam ile będzie trzeba :)

 

Co do jakości palenia i efektu jaki lubię to powiem Wam, że lubię z rana przypalić coś niezamulającego, a wieczorem coś do spania więc część Maluszków będę musiał ściąć jak będą mleczne a część zostawię aż będą mocno bursztynowe :D

 

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, mlodszygerwazy napisał:

Co do jakości palenia i efektu jaki lubię to powiem Wam, że lubię z rana przypalić coś niezamulającego, a wieczorem coś do spania więc część Maluszków będę musiał ściąć jak będą mleczne a część zostawię aż będą mocno bursztynowe 😄

 

Możesz ściąć w takim razie na raz. Musisz tylko posegregować już przy suszeniu dolne partie od górnych, które na pewno się znacznie pod względem tichromów różnią. Nie ma sensu niepotrzebnie przedłużać jak Ci na tym nie zależy. A efekt docelowy masz otrzymany. Z doświadczenia wiem że dolne partie się wolniej rozwijają więc są słabsze.

Niektórzy growerzy ścinają na 2 ale żeby doszły dolne boby.

I wilk syty i owca cała.

Edytowane przez ichikaru
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+