Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED 100W COB | Critical Jack Herer Auto x 2, 0,2 m2


kapek

Recommended Posts

Ta po prawej wygląda super, ta po lewej chyba wciąż jest przyblokowana. Możliwe że to są braki magnezu. 

Czy dobrze rozumiem, masz pleśń na ziemi ?

Poczytaj:

https://www.growweedeasy.com/how-do-i-prevent-mold-from-growing-on-top-of-my-soil

Tu masz napisane jak się pozbyć:

If you already have mold growing, take a spoon and scrape off all the mold, being careful to not let it touch any new parts of the soil if possible. Then lightly mist the whole area with a mixture of half vinegar and half water

Edytowane przez Triskele
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Widziałem, dziękuję Triskele ? 

Właśnie dzisiaj się zorientowałem, że poza pleśnią udało mi się wyhodować również glony... ? Za chwilę spryskam wszystko wodą utlenioną, wypieprzę tę wierzchnią warstwę ziemi, jeszcze raz spryskam, ew. też delikatnie środkiem akwarystycznym na glony (blokuje fotosyntezę) i podypię świeżą warstwę mieszanki z dużą domieszką perlitu.

Jest to niewątpliwie skutek utrzymującej się wilgoci w ziemi i dodatkowo oświetlania jej. Podobny problem występuje w uprawach hydroponicznych.

A przez moką (od tygodnia!) ziemię występują objawy niedoborów... bomba ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak powiedziałem tak zrobiłem. Wierzchnia warstwa usunięta, zdezynfekowane, podsypane świeżą ziemią canna terra professional ze sporą domieszką perlitu.

Dzień 27, widać różniaste niedobory. Zaatakowały mnie znienacka, 2-3 dni temu było wszystko pięknie. Jutro prawdopodobnie przyjdzie pora karmienia.

large.d27(1).jpeg.574d77eb449cdf97f5159cfab603273b.jpeg

large.d27(2.1).jpeg.b61ec42dd2552798da08e14106e39284.jpeg

large.d27(2.2).jpeg.5e7f3a5e27897194088dc8dae0186090.jpeg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 16.03.2019 o 20:01, Triskele napisał:

Niestety jak każde hobby wymaga inwestycji. Ale warto, pestki, prąd, Twój czas wszystko kosztuje a czasami kupienie phmetra czy innego gadżetu może uratować cały grow. 

Z doświadczenia teraz mogę powiedzieć, że za dużo wody bardziej szkodzi niż przesuszenie korzeni. 

A ja z doświadczenia mogę powiedzieć że przesuszenie szkodzi bardziej.  

Przytoczę przykład dwc

Korzenie praktycznie są w samej wodzie. 

Problem stanowi tlen.

Może nie problem a rozwiązanie. 

Rozwianiem uprawy w ziemi jest dobry skład 'drenaż tj. perlit włókno Kokosowe itp. Wszystko to co sprawi że ziemia nie będzie się zbijać jak glina. Będzie Pulchna i lekka. A zarazem dobrze trzymająca wodę. 

Doniczki materiałowe. Air poty.  Też są pomocne. 

Korzenie i życie które jest w ziemi potrzebuje tlenu i wody. 

Przesuszając ziemię zabijasz w niej życie. Bakterie grzyby i inne gady. 

Które karmią mj. 

A twoja roślinka ma ciut za zimno. 

Postaraj się podnieść temp do 28-25°c

 

Edytowane przez Krystek1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Update – dzień 30 i liczmy, że pierwszy flo (chyba widzę preflowery)

Podłoże przeschło i w niedzielę panienki zostały podlane tym razem umiarkowaną ilością wody. PPM papu było na poziomie ok. 1000, a pH ok. 6.5-6.5.

Proszę o pomoc (link do osobnego tematu: klik), ponieważ niedobory postępują, a wzrost roślinek przyhamował przez ostatnie 4-5 dni pomimo przełomu veg/flo. Poniżej stan bieżący.

large.d30(a1).jpeg.b9a6da9801a809d7c6b4a6d1af157506.jpeg

large.d30(a2).jpeg.b4f13f1987a9d27538a748b7d8b9d66b.jpeg

large.d30(a3).jpeg.77969b6ca8196b1335073dcd9520b89b.jpeg

large.d30(1).jpeg.d0e3071d496c8742fe8de659950cfaf7.jpeg

large.d30(2).jpeg.51dd885d828294c0df7821a0651359f1.jpeg

 

Sorry za jakość zdjęć, ale z rana mam parkinsona, a fotki były robione na szybko ? 

Edytowane przez kapek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+