Skocz do zawartości
thc-thc

grower

SOS – Critical Jack Herer Auto


kapek

Recommended Posts

Czołem!

Zwracam się z prośbą o pomoc w ogarnięciu sytuacji. Mowa o Critical Jack Herer Auto z mojego growloga (dzień 30, 1/2 flo). Niedobory pojawiły się po jednym zbyt obfitym podlaniu i utrzymującej się w donicy wilgoci + temperaturze spadającej w nocy do 15-16 stopni. Nawozy podstawowe BioBizz w zasadzie zgodnie z tabelą lub nawet nieco ponad. Podłoże/woda powinna mieć pH w normie – ok. 6.5.

Zacząłem się zastanawiać czy to może nie zgnilizna korzeni, bo objawy są dosyć dziwne. Ostatnie podlanie (mało obfite), PPM pożywki wynosiło ok. 1000, pH ok. 6.5. Wczoraj dorzuciłem też matę grzewczą bezpośrednio pod donice i temperatura gleby w nocy nie spadła raczej poniżej 17/18 stopni.

large.d30(1).jpeg.d0e3071d496c8742fe8de659950cfaf7.jpeg

large.d30(2).jpeg.51dd885d828294c0df7821a0651359f1.jpeg

large.d30(a3).jpeg.77969b6ca8196b1335073dcd9520b89b.jpeg

Sorry za jakość fotek i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cytuj

Over watering, pests nematodes, not enough drainage, like not enough perlite. High ph, Soils with low iron, High Phosphorus, Excess Zinc, manganese or copper.

Tak też obstawiałem patrząc na ulotkę canny. Dodać do tego za niską temperaturę substratu oraz brak dostępu powietrza do korzeni i mam taki oto efekt... 

Pytanie tylko jak i czym zadziałać. Czy to możliwe, żebym miał faktycznie za mało żelaza w glebie, czy po prostu zblokowane przyswajanie?

Może zrobić oprysk liści od spodu? Tylko czym i w jakich proporcjach? Czytam od wczoraj i w zasadzie nie wiem co zrobić żeby nie spierniczyć czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Uważam, że w glebie i w nawozach powinno być wystarczająco żelaza bez potrzeby dodatkowego nawożenia. Masz przelane rośliny bo pokazują także inne niedobory, przesusz korzenie i spryskaj cal mag. Rośliny świetnie pobierają nawozy poprzez liście. 

Masz możliwość skierowania np wentylatora mieszkającego na doniczki ? To pomoże wysuszyć ziemię.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, Triskele napisał:

Uważam, że w glebie i w nawozach powinno być wystarczająco żelaza bez potrzeby dodatkowego nawożenia. Masz przelane rośliny bo pokazują także inne niedobory, przesusz korzenie i spryskaj cal mag. Rośliny świetnie pobierają nawozy poprzez liście. 

Masz możliwość skierowania np wentylatora mieszkającego na doniczki ? To pomoże wysuszyć ziemię.

Wczoraj dorzuciłem matkę grzewczą pod obie doniczki, która załącza się co godzinę na 15 minut. Sama temperatura już się poprawiła. Jutro pewnie zamontuję drugi mocniejszy wentylator mieszający – trochę wyżej i po prawej boksa. Będzie skierowany bardziej na donice niż ten, który w zasadzie dmucha poziomo nad nimi.

W jakich proporcjach zmieszać cal-mag do oprysku? pH wody do oprysku ma duże znaczenie? Może użyć destylowanej (mam na stanie)?

Edytowane przez kapek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+