Jump to content
Konkurs Seedstockers.com - Wygraj nasiona ! Read more... ×
nasiona marihuany, nasiona konopi
vaporizer premium
bac-online.pl ganjafarmer.com.pl

kapek

Użytkownik
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wczoraj dorzuciłem matkę grzewczą pod obie doniczki, która załącza się co godzinę na 15 minut. Sama temperatura już się poprawiła. Jutro pewnie zamontuję drugi mocniejszy wentylator mieszający – trochę wyżej i po prawej boksa. Będzie skierowany bardziej na donice niż ten, który w zasadzie dmucha poziomo nad nimi. W jakich proporcjach zmieszać cal-mag do oprysku? pH wody do oprysku ma duże znaczenie? Może użyć destylowanej (mam na stanie)?
 2. Tak tak, nie ma. Miałem na myśli to, że nawożę try-packiem zgodnie z zaleceniami.
 3. Dzięki za odzew, a ulotkę canny już całą przestudiowałem 😉 W zasadzie z niej wynika, że niedobory te w moim przypadku są skutkiem w zbyt dużej wilgotności gleby, niskiej temperatury korzeni, i zbyt mocnego naświetlenia zbiornika (rozwój glonów, które zużywają żelazo, i które ostatnio właśnie eliminowałem).. Cal-mag dostarczy mi wystarczająco dużo żelaza, czy może zaradzić czymś innym? Dla mnie to bardziej niedobór żelaza + manganu niż żelaza + magnezu, ale może czegoś nie widzę. Pytanie co zastosować, i ew. w jakiej proporcji zmieszać miksturę do oprysku.
 4. Tak też obstawiałem patrząc na ulotkę canny. Dodać do tego za niską temperaturę substratu oraz brak dostępu powietrza do korzeni i mam taki oto efekt... Pytanie tylko jak i czym zadziałać. Czy to możliwe, żebym miał faktycznie za mało żelaza w glebie, czy po prostu zblokowane przyswajanie? Może zrobić oprysk liści od spodu? Tylko czym i w jakich proporcjach? Czytam od wczoraj i w zasadzie nie wiem co zrobić żeby nie spierniczyć czegoś innego.
 5. Sugerujesz, że to powinno załatwić sprawę? Nawożę w zasadzie zgodnie z zaleceniami BioBizz, więc obstawiałem póki co zgniliznę korzeni (która może dawać objawy niedoborów) lub za niską temperaturę substratu, która utrudnia przyswajanie pożywki. Ale fakt, nad cal-mag'iem też myślałem i może skoczę dziś/jutro do ogrodniczego. Boję się tylko przedawkowania 😕
 6. Czołem! Zwracam się z prośbą o pomoc w ogarnięciu sytuacji. Mowa o Critical Jack Herer Auto z mojego growloga (dzień 30, 1/2 flo). Niedobory pojawiły się po jednym zbyt obfitym podlaniu i utrzymującej się w donicy wilgoci + temperaturze spadającej w nocy do 15-16 stopni. Nawozy podstawowe BioBizz w zasadzie zgodnie z tabelą lub nawet nieco ponad. Podłoże/woda powinna mieć pH w normie – ok. 6.5. Zacząłem się zastanawiać czy to może nie zgnilizna korzeni, bo objawy są dosyć dziwne. Ostatnie podlanie (mało obfite), PPM pożywki wynosiło ok. 1000, pH ok. 6.5. Wczoraj dorzuciłem też matę grzewczą bezpośrednio pod donice i temperatura gleby w nocy nie spadła raczej poniżej 17/18 stopni. Sorry za jakość fotek i z góry dzięki za pomoc.
 7. Update – dzień 30 i liczmy, że pierwszy flo (chyba widzę preflowery) Podłoże przeschło i w niedzielę panienki zostały podlane tym razem umiarkowaną ilością wody. PPM papu było na poziomie ok. 1000, a pH ok. 6.5-6.5. Proszę o pomoc (link do osobnego tematu: klik), ponieważ niedobory postępują, a wzrost roślinek przyhamował przez ostatnie 4-5 dni pomimo przełomu veg/flo. Poniżej stan bieżący. Sorry za jakość zdjęć, ale z rana mam parkinsona, a fotki były robione na szybko 😉
 8. Tak jest 😉 Teraz zastosuję Waszą taktykę – mniej, a ew. częściej. Tak czy tak cieszę się z tych błędów, bo zmotywowało mnie to do zakupów i poprawy w kolejnym podejściu 😉
 9. Jak powiedziałem tak zrobiłem. Wierzchnia warstwa usunięta, zdezynfekowane, podsypane świeżą ziemią canna terra professional ze sporą domieszką perlitu. Dzień 27, widać różniaste niedobory. Zaatakowały mnie znienacka, 2-3 dni temu było wszystko pięknie. Jutro prawdopodobnie przyjdzie pora karmienia.
 10. Widziałem, dziękuję Triskele 🙂 Właśnie dzisiaj się zorientowałem, że poza pleśnią udało mi się wyhodować również glony... 😐 Za chwilę spryskam wszystko wodą utlenioną, wypieprzę tę wierzchnią warstwę ziemi, jeszcze raz spryskam, ew. też delikatnie środkiem akwarystycznym na glony (blokuje fotosyntezę) i podypię świeżą warstwę mieszanki z dużą domieszką perlitu. Jest to niewątpliwie skutek utrzymującej się wilgoci w ziemi i dodatkowo oświetlania jej. Podobny problem występuje w uprawach hydroponicznych. A przez moką (od tygodnia!) ziemię występują objawy niedoborów... bomba 😉
 11. Pewnie dlatego, że wyłączam lampę i robię zdjęcia z fleszem 🙂 Oprócz tego w kilku miejscach wjechała mi szara... Jutro się z tym rozprawię. Niestety ostatnie podlanie okazało się zbyt obfite jak na moje skrajne warunki (temperatura w nocy spada do 15-16 stopni). Mam nauczę, żeby pod ledami podlewać mniej, a ew. częściej 🙄 + instaluję podgrzewanie.
 12. Mały update. Dzień 26 😉 Powoli się zagęszcza, LST idzie dobrze. Spore problemy z odparowaniem wody z doniczek. Przez ostatnią dobę jakby zwolniły tempo. Zrobiłem też małą reorganizację w boxie.
 13. Podpinam się pod pytanie, bo sam o takiej macie myślę (osiąga temp. około 40 stopni) 🙂 Obok donic, między donicami, bezpośrednio pod nimi, pod boksem?
 14. Teraz pytanie. Czy defoliację jest sens robić też na automatach? Chyba nie, ale wolę zapytać dla pewności 😉
×

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+