Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED 100W COB | Critical Jack Herer Auto x 2, 0,2 m2


kapek

Recommended Posts

Teraz też przyjmę taktykę żeby podlewać mniej niż "tradycyjnie", a częściej. Bo w zasadzie tak jak mówisz – jak poleję im za mocno, to teraz mogę tylko cierpliwie czekać aż medium przeschnie ? A o tym air-dome też poczytam na przyszłość. Dzięki za odpowiedzi.

Jak będzie co więcej pokazać to zrobię update. Pewnie w jutro albo pojutrze ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie wiem, jak tam Twój angielski, ale ostatnio znalazłam swietną stronkę, masz tam odpowiedzi praktycznie na każde pytanie. 

https://www.growweedeasy.com/basics

Niestety w sztucznych warunkach nasze panny kochane są wymagające. Musisz kilka groszy zainwestować w sprzęt, nie da się na skróty. 

Edytowane przez Triskele
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mój angielski ma się bardzo dobrze i wczoraj zacząłem lekturę tej strony po tym jak zobaczyłem Twój wpis pod innym GL  ?

Potrzeby inwestycji jestem świadomy i o ile nie braknie mi miejsca na cały ten osprzęt, to jestem w stanie zainwestować jeszcze sporo aby osiągać dobre efekty. Ostatnio zastanawiam się też nad kupnem maty grzewczej thermolux żeby ogrzać donice od spodu, ew. po prostu użyć jej jako kaloryferka w boxie. Niestety w takie zimne dni temperatura nocą lubi spaść poniżej pożądanych przeze mnie poziomów (do 15/16 stopni)...

Edytowane przez kapek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie wiem jak masz wysoki box, ostatnio mój facet pozbijal podesty do obu naszych boxów,  plus taki że mamy miejsce na dodatkowa doniczke ( nawilżacz stoi pod spodem ) grzejnik też stoi na ziemi i ogrzewa doniczki od spodu, no i jest dodatkowe miejsce na wentylator mieszający.  

U nas też jest zimno, dlatego u nas lampy świecą w nocy. 

https://www.ilovegrowingmarijuana.com też fajna stronka

Edytowane przez Triskele
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Box ma ~110 cm o ile dobrze pamiętam, a przestrzeni "roboczej (tj. od spodu donicy do lampy jest gdzieś ok. 80 cm). Tak więc dysponuję absolutnym minimum, setup zmienię za rok może dwa.

Jaką macie temperaturę donic przy grzejniku (macie grzewczej?)? Pewnie kontrolujecie ją jakimś termostatem, na ile go ustawiacie?
 

PS Ja wolałem nie robić ciemni za dnia, bo nie chcę w środku nocy (podopiecznych) niepokoić ich światłem zewnątrz.

Edytowane przez kapek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Problemem są złej jakości zamki w szafach i często przepuszczaja światło. My mamy szafy postawione w jednym pokoju pod ścianą i zasłonięte ( zabezpieczone przed światłem ) zasłoną podwieszoną  na karniszu pod sufitem. 

Mieszkamy w UK i tu raczej zimy nie ma, więc bez ogrzewania w pokoju w nocy mamy około 12 stopni a w szafie przy włączonych lampach i grzejniku jest 27 stopni a w dzień też bez ogrzewania w pokoju jest około 15 stopni. Nie mamy termostatów w szafach do regulacji temp. Nie ma dużych wahań temp na zewnątrz więc w domu też jest mniej więcej taka sama temp, więc nawet bez termostatu nie ma większego problemu z utrzymaniem stałej temp.

Oj niski box, tak chociaz 160/180 cm to byś miał extra. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok, rozumiem. Pobawię się niedługo grzaniem z termostatem i zobaczymy co z tego wyjdzie ?

Jeśli chodzi o box, to niestety w tej chwili ani nie chciałem nic większego, ani nie dysponuję większym miejscem. Chcę świadomie robić nisko i szybko (kosztem plonów) na własny użytek, bo większych ilości i tak sam nie przerobię ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pewnie dlatego, że wyłączam lampę i robię zdjęcia z fleszem ?  Oprócz tego w kilku miejscach wjechała mi szara... Jutro się z tym rozprawię.

Niestety ostatnie podlanie okazało się zbyt obfite jak na moje skrajne warunki (temperatura w nocy spada do 15-16 stopni). Mam nauczę, żeby pod ledami podlewać mniej, a ew. częściej ? + instaluję podgrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+