Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 100W COB | Critical Jack Herer Auto x 2, 0,2 m2


kapek

Recommended Posts

Jeszcze jedna rzecz mnie zaciekawiła. Sprawiłem sobie ostatnio na promocji sensor Xiaomi Flora. Mierzy poziom naświetlenia, wilgotność gleby, żyzność gleby (EC w uS) i temperaturę nad donicą. Na chwilę obecną mam takie odczyty: naświetlenie (pod led jest z d***, olewam), wilgotność gleby 36% , EC gleby 525 uS (?), temperatura nad glebą 20 stopni.

Dziwi mnie wartość EC, która jest podejrzanie niska. Ostatnio podlewałem pożywką z ok. 1000 ppm (1.6-2 EC). Pytanie czy sensor źle działa, czy tak może powinno być, czy też w glebie brakuje minerałów... Obstawiam pierwsze albo drugie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Raczej nie ma możliwości kalibracji. Ale w sumie masz rację, mogę włożyć do destylowanej i przy podlewaniu do kranówki/mixu z nawozami dla sprawdzenia. Kawy dzisiaj jeszcze nie piłem, to głowa nie pracuje.

Póki co zostawiam jak jest żeby już nie gmerać w korzeniach, ale jutro pewnie tak właśnie zrobię. ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dokładnie takie coś ? Ja kupiłem za niewiele ponad 8 euro w ramach niedawnej promocji na Banggood. W ogóle na Banggood ten sensor jest tańszy, bo regularna cena to 15 euro.

Działa z każdym telefonem (nie wiem czy nie musi obsługiwać Bluetooth 4.1). Są dwie appki – jedna do różnych urządzeń xiaomi i automatyzacji, druga typowo do sensorów doniczkowych xiaomi. Analizuje cały czas te parametry (z każdej godziny) i podczas synchronizacji przesyła wszystkie zgromadzone dane do telefonu. Odpaliłem wczoraj wieczorem i póki co widzę, że trzeba mieć jedynie trochę cierpliwości przy synchronizacji. Sensor wypycha dane chyba raz na 5 minut, więc trzeba chwilę poczekać. Za parę dni będę w stanie napisać więcej.

Fajne jest to, że można sobie samemu dla każdej rośliny ustalić optymalne zakresy dla tych 4 parametrów. Jest też dostępna pokaźna baza roślin. Mam jednak problem z tym jakie zakresy ustawić dla Canny, bo to co znalazłem w bazie niekoniecznie pokrywa się z moją wiedzą ? Zastanawia mnie głównie to, jaka powinna być wilgotność gleby (ile % minimalnie, ile maksymalnie). Jest to o tyle dobre, że nawet gdyby sensory działały nie do końca poprawnie, to można sobie tymi suwakami "skalibrować" optymalne wartości bazując na własnym doświadczeniu.

Kiedyś spróbuję to podpiąć do Raspberry Pi (da się) żeby móc zdalnie monitorować te parametry.

Edytowane przez kapek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

5 minut temu, Triskele napisał:

Nie wiem, czy nie napisze teraz czegoś glupiego, ale marihuana ma w zasadzie te same wymagania co pomidor ? A masz poziom wilgotności dla pomidorów w swojej bazie danych ? 

Nawet kilka gatunków ? Najzwyczajniejszy pomidorek z bazy ma ustawione następujące parametry. Natężenie światła: 4000-130000 lux, wilgotność gleby: 22-70%, żyzność gleby: 350 - 2500 uS/cm, temperatura: 10-35 stopni. Zakładam, że nie są to wartości optymalne, a wartości graniczne, bo oczywiście optimum jest róże w zależności od fazy rozwoju rośliny.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, Triskele napisał:

Nie wiem, czy nie napisze teraz czegoś glupiego, ale marihuana ma w zasadzie te same wymagania co pomidor ? A masz poziom wilgotności dla pomidorów w swojej bazie danych ? 

Nic głupiego. Nawet się uprawia tak samo ;] Też się "popcorn" nawet usuwa (tylko że tam to podczas fazy wzrostu wczesnej). Jak umiesz hodować pomidory to i zioło będziesz umieć i na odwrót ?? 

@kapek zaciekawiło mnie te urządzenie. W ciemno kupował nie będę, poza tym i tak na ten moment mnie nie stać na nie ? Ale jak będziesz wiedział dokładnie o co chodzi to jak byś wrzucił posta po jakimś czasie jak juz ogarniesz z krótkim opisem co i jak to będę wdzięczny ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@michal_o No za 15 euro też bym na pewno w ciemno nie kupował, a przy promce -50% odezwała się wewnętrzna cebula ? Jak przetestuję to może nawet założę osobny temat o tym urządzeniu. Prawdopodobnie zrobię to w przyszłym miesiącu lub na koniec grow.

Póki co zobaczymy ile panny pożyją pod moją niewprawną ręką... Bez obiektu badawczego dobrej recenzji na pewno nie będzie ? 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+