Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 100W COB | Critical Jack Herer Auto x 2, 0,2 m2


kapek

Recommended Posts

17 minut temu, Triskele napisał:

Preparat wygląda, że ma dobry skład.  W desperacji też używałam preparatów ogrodniczych. Oprysk ? Wiem co @michal_o pisał o podawaniu nawozów doliściennie. Rośliny świetnie przyjmują papu przez liście. Nic im nawoz podany przez liscie nie zaszkodzi, to bardzo czesta metoda podawania nawozow w rolnictwie. Jeszcze nie doczytałam czy woda do oprysku też musi mieć odpowiednie ph ?

 

 

 

Ja tylk napisalem i napisalem ze to moje zdanie i wiem że akurat tu nie do końca mam rację bo szybciej wchlaniaja przez lisie niż korzenie. Po prostu jestem sceptycznie nastawiony do opryskow, ale jak trzeba to trzeba. Nie mniej pamiętaj że jak zrobisz oprysk to pomoże, na chwilę, bo na dłuższą metę się to nie sprawdza i musisz tak czy siak dostarczyć danego pierwiastka korzeniem bo to od korzenia się zaczyna "jedzenie" a nie od lisci. 

To tak jak człowiek by nic nie jadł tydzień a później zjadł 1 kromke chleba i chciał się po tym czuć najedzony. Pomoze ale na chwilę, nie na dluzej, bo po tm jak zjedza to co dostaly w oprysku do lisci zjedza powiedzmy w dwa dni (tylko przyklad z tymi 2 dniami) a skad maja pozniej pobierac? Musza tak czy siak w ziemi miec ten czy tamten pierwistek aby roslina miala do niego non stop dostep w wiekszej czy mniejszej ilosci w zaleznosci od zapotrzebowania. Rozumiesz teraz o co mi chodziło z opryskami?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@michal_o to konstruktywna dyskusja, z moim ogrodnikiem wciąż dyskutujemy. Bardzo to lubię:) 

Jeden minus opryskow i także wysokiej wilgotności w boxie,  to że jak podasz przez liście wodę to roślina pobiera mniej korzeniami. 

Chłopak musi przesuszyć bryle korzeniowa, dopiero wtedy wszystko mu wróci do ładu i składu. Oprysk mu pomoże do momentu aż rośliny nie zaczną mu pobierać przez korzenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@kapek czemu haha z tego postu że w stanach będą kierunki studiów o uprawie Mary Jane? Serio ci mówię. Autentyk chcą tą zrobić. Zresztą sam zobacz. https://faktykonopne.pl/szkola-na-haju-uniwersytety-dodaja-marihuane-do-programu-nauczania-podazamy-za-rynkiem/

Edytowane przez michal_o
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@michal_o Nie śmiałem się w taki sposób. Nie mam nic przeciwko takim studiom. Tak jak i browarnictwo zawitało na nasze uczelnie, mogą również i studia dot. uprawy konopii leczniczych ? 

Popieram taką otwartość na różnego rodzaju nowe kierunki, tym bardziej jeśli za danym fachem faktycznie kryje się dużo wiedzy specjalistycznej i naukowej.

 

Wracając do tematu:

Właśnie zrobiłem oprysk agrecolem. Zobaczymy co się stanie. Zamelduję pod wieczór lub jutro. Trzeba cierpliwie czekać na wyniki ? 

A tak z innej beczki. Czy stanie się coś jeśli przesunę godziny naświetlania o +/-2h? W tym momencie mam noc między godziną 2, a 6. Trochę to męczące w przypadku chęci wykonania takich czynności jak opryski ? Myślałem o przesunięciu między godziny 0-4.

PS Na próbę zmieniłem załączanie matki grzewczej, bo o ile w ciągu dnia jest w miarę ok (gleba ma chyba 18-19 stopni), to w nocy nadal bardzo ciągnie od ziemi. Teraz pracuje przez 15 minut co każde 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+