Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED 100W COB | Critical Jack Herer Auto x 2, 0,2 m2


kapek

Recommended Posts

Dzień 32 (zdjęcia z wczoraj, ale dzisiaj jest raczej tak samo). Panienki dalej stoją. Oprysk chyba na wiele się nie zdał. Dołożony drugi mieszak skierowany na donice. Przy odrobinie szczęścia będzie zgarniał ciepłe powietrze z góry boksa i ogrzeje pomidorki.

Jutro rano małe podlewanie (nie lałem od niedzieli, a wtedy też im poskąpiłem), ale z większymi stężeniami nawozów. Polecę pełnym pakietem BioBizz (z wyjątkiem bio-heaven). Chcę podlać mało (po 1 L na donicę maks.), ale z maksymalną ilością pożywki (pewnie wyjadę ponad grafik producenta). Zrobię też oprysk demineralką, żeby umyć liście z resztek wczorajszego poprzedniego oprysku.

Niestety zima robi swoje. Nie mam miejsca na boksa w mieszkaniu, a w piwnicy jest jak widać za chłodno. Mam nadzieję, że na kolejny grow temperatura podniesie się do odpowiednich poziomów. Na kolejną zimę będę lepiej przygotowany ?

large.d31(1).jpg.8a577d4c6f45d1fda04cf68b92f3f6cc.jpg

large.d31(2).jpg.412a292e611299e547b21b07e8d82a88.jpg

large.d31(3).jpg.0ab23acdbc79e7a11655642224cee9b0.jpg

Edytowane przez kapek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, kapek napisał:

Dzień 32 (zdjęcia z wczoraj, ale dzisiaj jest raczej tak samo). Panienki dalej stoją. Oprysk chyba na wiele się nie zdał. Dołożony drugi mieszak skierowany na donice. Przy odrobinie szczęścia będzie zgarniał ciepłe powietrze z góry boksa i ogrzeje pomidorki.

Jutro rano małe podlewanie (nie lałem od niedzieli, a wtedy też im poskąpiłem), ale z większymi stężeniami nawozów. Polecę pełnym pakietem BioBizz (z wyjątkiem bio-heaven). Chcę podlać mało (po 1 L na donicę maks.), ale z maksymalną ilością pożywki (pewnie wyjadę ponad grafik producenta). Zrobię też oprysk demineralką, żeby umyć liście z resztek wczorajszego poprzedniego oprysku.

Niestety zima robi swoje. Nie mam miejsca na boksa w mieszkaniu, a w piwnicy jest jak widać za chłodno. Mam nadzieję, że na kolejny grow temperatura podniesie się do odpowiednich poziomów. Na kolejną zimę będę lepiej przygotowany ?

large.d31(1).jpg.8a577d4c6f45d1fda04cf68b92f3f6cc.jpg

large.d31(2).jpg.412a292e611299e547b21b07e8d82a88.jpg

Załatw pod doniczki styropian. 

Taki do ociepleń budynków byłby dobry. 

Wentylator który wyciąga z boxa powietrze podłącz pod oddzielny timer. 

I niech pracuje np. Z godzinę na dobę. ( tutaj sam musisz dobrać długość pracy i częstość.) 

I kombinuj z regulacją wentylatora od wyciągu. 

Ustaw tak aby chodził jak naj wolniej.

Możesz dodać jakieś dodatkowe oświetlenie..

Zawsze to jakieś dodatkowe ciepło. 

Lampy mogą chodzić 24h

Jeszcze wlot pasywny  zaślepił bym. 

I zrobił nowy  powyżej doniczek. 

Lub kilka otworów wiertłem fi10

Poziomo w odstępach 4-3cm.

 

 

Jaką grubość ma sklejka z której jest wykonany box? 

Boxa możesz okryć kocem lub spiworem. 

Nie poddawaj się i walcz panie. 

Edytowane przez Krystek1
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Krystek1 Dzięki za rady.

Styropian wrzucę dzisiaj pod boksa i może pod doniczki też faktycznie, to jest dobra sugestia. Jeśli chodzi o obroty, to mam regulator obrotów, ale ustawiam na większe, żeby z kolei wilgoć się nie gromadziła. Wrzucę dziś/jutro do pomieszczenia osuszacz i zejdę z obrotami. Dużo więcej nie zrobię, bo aktualnie po prostu nie mam na to czasu.

Ten pierwszy grow i tak traktowałem od samego początku eksperymentalnie i jako swego rodzaju "kalibrację" warunków. Będę jeszcze kombinować, ale bez spinki. Najwyżej wywalę wszystko do śmietnika i zrobię to lepiej ? Największym fuckup'em był wybór mega wujowych donic.

A tak na marginesie, parę słów o Xiaomi Flora. 

  • Wygląda na to, że wskaźnik EC ziemi działa poprawnie. Podlałem pożywką o 1200-1300 ppm, kiedy ziemia miała wg. urządzenia ~480 uS/cm (godzina 8.00). Po podlaniu wartość stopniowo urosła do ~1578 uS/cm (o godzinie 9/10) i od tej pory z godziny na godzinę stopniowo maleje. W tym momencie EC wynosi ~1370 uS/cm (godzina 16/17). W destylowanej pokazywało prawie 0, w kranówce tyle co w ziemi przed podlaniem – ok. 500 uS.
  • Czujnik temperatury działa fajnie i stabilnie. Widać że temperatura choć niska, to trzyma stały poziom i wartości są wiarygodne.
  • Wilgotność gleby. Przed podlaniem: 35%, po podlaniu ~70%, obecnie 65%. Ma to sens. Sprawdzałem w szklance i nie mierzy punktowo, tylko na większej długości dwóch metalowych elektrod, które wchodzą w ziemię. Też na +.
  • Czujnik natężenia światła. Jak to pod ledami – nie ma co się sugerować wartością. Jednak coś tam może mówić nawet o samym panelu LED. Widzę, że nie każdej godziny jest takie samo sumaryczne natężenie światła. Tak jakby źródło nie było każdej godziny tak samo efektywne. Regularnie w ciągu doby wartości trochę rosną i spadają pomimo nieprzerwanej pracy lampy. Różnice w natężeniu sięgają czasem 50%, więc to raczej nie przypadek, a kwestia napięcia gniazdku i chińskich COB-ów.

To tyle. Pozdrowienia i jutro/pojutrze pewnie będzie update ?

Edytowane przez kapek
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+