Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 100W COB | Critical Jack Herer Auto x 2, 0,2 m2


kapek

Recommended Posts

Moim zdaniem w ziemi i w nawozach jest na tyle pierwiastków śladowych i mikro i makro elementów, że jego rośliny nie powinny pokazywać niedoborów. Przelał i poblokował.

Teraz pytanie, co ma zrobić żeby je uratować.

W preparatach z wodorostow, Sea weeds,  jest sporo żelaza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

29 minut temu, Krystek1 napisał:

Masło maślane. 

Hehe. 

 

Od wczoraj myślę i chyba biedak wypalił jednego lolka za dużo. Moim zdaniem probowal mnie przekonać,  że przelanie jest mniej szkodliwe dla rośliny niż przesuszenie, przynajmniej tak wynika z kontekstu tego co później napisał:)

I tak mnie nie przekonał, a czemu ? Patrz powyżej, kolega przelał i ma problem. Jakby przesuszyl to podleje i po problemie.

Edytowane przez Triskele
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kupiłem dzisiaj preparat na chlorozę Agrecol, coś takiego: http://agrecol.pl/produkt/nawoz-przeciwko-chlorozie-ferrum-flor-mineral-zel/

Niestety nie mieli w dwóch sklepach ani cal-maga, ani nic innego na niedobory żelaza. Zastanawiam się nad opryskiem z tego.

21 minut temu, Triskele napisał:

W preparatach z wodorostow, Sea weeds,  jest sporo żelaza.

A może Biobizz Alg-a-mic i/lub acti-vera przy kolejnym z kolejnym podlaniem (jutro/pojutrze)?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ma problem z warunkami. 

Nie jest w stanie stworzyć warunków do rozwoju. 

Temperaturę jaką ma w boxie jest zbyt mała. 

Podejrzewam że w nocy jest jeszcze niższa. 

Uprawia w ziemi canna, która jest dobrze nawieziona. 

A problemy było już widać od początku że coś nie pasi.. Paniom. 

Chociaż  jedna dosyć dobrze wygląda. 

 

 

 

Edytowane przez Krystek1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

33 minuty temu, kapek napisał:

Krystek1, proszę idź spamować gdzie indziej. Twoje odpowiedzi nie są zbyt pomocne i nie wnoszą zbyt wiele.

Kaapek 

Konopie są chwastami i do życia potrzebują niewiele.!!! 

Kompletujesz sprzęt.

Kupujesz dobrą ziemie. Dedykowaną 

Dobre nasiona. 

Sporo hajsu w to ładujesz. 

Zanim namoczyłeś nasiona powinieneś sprawdzić. 

Powinnieś sprawdzić podstawową rzecz Jakom jest temperatura. 

Podczas zapalonego Leda sprawdzać co 1h. 

I wyłączonego. To samo.  Najlepiej z doniczkami z ziemią 

 

Kobitka prubuje ci pomóc ale widać też zbyt dużo nie ogarnia. 

 

Podnieś temperaturę. Priorytet 25c-28c

Spryskaj asahi. 

Jak ziemia nieco odetchnie. 

Podlej woda z  rhizotnicem. 

I broń boże nie dawaj żadnych nawozów npk. 

Bo możesz pogorszyć. 

A z resztą rób jak uważasz. 

 

 

 

Edytowane przez Krystek1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

25 minut temu, kapek napisał:

Kupiłem dzisiaj preparat na chlorozę Agrecol, coś takiego: http://agrecol.pl/produkt/nawoz-przeciwko-chlorozie-ferrum-flor-mineral-zel/

Niestety nie mieli w dwóch sklepach ani cal-maga, ani nic innego na niedobory żelaza. Zastanawiam się nad opryskiem z tego.

A może Biobizz Alg-a-mic i/lub acti-vera przy kolejnym z kolejnym podlaniem (jutro/pojutrze)?

Preparat wygląda, że ma dobry skład.  W desperacji też używałam preparatów ogrodniczych. Oprysk ? Wiem co @michal_o pisał o podawaniu nawozów doliściennie. Rośliny świetnie przyjmują papu przez liście. Nic im nawoz podany przez liscie nie zaszkodzi, to bardzo czesta metoda podawania nawozow w rolnictwie. Jeszcze nie doczytałam czy woda do oprysku też musi mieć odpowiednie ph ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, Triskele napisał:

Jeszcze nie doczytałam czy woda do oprysku też musi mieć odpowiednie ph ?

Super, to może rano spróbuję z tym opryskiem. A co do wody, to myślałem nad użyciem destylowanej. pH będzie miała idealne, a przy tym zaaplikuję tylko to, czego roślinki faktycznie mogą potrzebować.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nad jeszcze jednym się zastanawiam, dawki podane są do wody do podlewania. Ja bym poszła w niższe stężenie, pobieranie nawozu przez liście może być lepsze niż osmoza korzeni, żebyś zbyt duża dawka nie spalił liści.

P.s. czy jest kierunek uniwersytecki Hodowla Marihuany ? I pomyśleć że to chwast ale jak zacznie się grzebać w temacie to jest bez końca i wymaga naprawdę dogłębnej wiedzy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+