Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 100W COB | Critical Jack Herer Auto x 2, 0,2 m2


kapek

Recommended Posts

Zwykła odstana kranówa. Nalej do wiadra zostaw bez przykrycia na 24 godziny żeby odparować chlor, o żeby nie była zimna tylko w temp pokojowej. Sprawdź EC, powinno czystej wody być około 0,5 dodaj nawozy, sprawdź EC i ph, w razie potrzeby dodaj regulator ph ( odpowiedni odczynnik podnoszacy albo obnizajacy ph ) i lej. 

Nie będę Ci radzić żeby podlewać woda butelkowa. Nie mam pojęcia czy producent jej czymś nie wzbogaca. A inna sprawa nie mieszkam w Polsce i wyszłam z obiegu jeśli chodzi o towary w sklepach. 

Można też założyć filter odwróconej osmozy, wtedy EC masz 0, i niezły cyrk bo osmoza usunie Ci z wody to co chcesz i nie chcesz.

Ja korzystam z tej tabeli :

 

 

GHF_NutrientsSchedule_Powder.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z deszczowka bym uważała, pamiętam będąc jeszcze w Polsce, jak po deszczu mojej babci spaliło ogórki. 

Nie wiem jak mam traktować marihuanę, jako kwiat czy coś co "spożywamy", bo jeśli to kwiat to deszczowka do podlewania może być, ale jeśli popatrzmy na nasze zioło jak na coś co "spożywamy" na równi z pomidorem i marchewka to raczej deszczówki bym nie poleciała, chyba że jest filtrowana. Bo deszczowa zawiera dużo zanieczyszczeń które później mogą odkładać się w roślinie i oddziaływać negatywnie na nasze zdrowie, np deszczówka zebrana z azbestowego dachu ( eternit ), albo dachu pokrytego papą.

Wiem ... czepiam się:) 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

6 godzin temu, Triskele napisał:

Zwykła odstana kranówa. Nalej do wiadra zostaw bez przykrycia na 24 godziny żeby odparować chlor, o żeby nie była zimna tylko w temp pokojowej. Sprawdź EC, powinno czystej wody być około 0,5 dodaj nawozy, sprawdź EC i ph, w razie potrzeby dodaj regulator ph ( odpowiedni odczynnik podnoszacy albo obnizajacy ph ) i lej.

Woda w kranie nie jest chlorowana już od długiego czasu ? Obawiam się że odstanie wody nie zmiękczy jej i nie zmieni pH, ale spróbuję z ciekawości "odstać" ze 2-3 L w baniaczku i zbadam parametry po 24h.

Regulator pH właśnie zakupiłem i jak zajdzie potrzeba to spróbuję tą drogą ? Póki co wyczytałem też, że Dobrowianka ma pH 6.7, więc spróbuję też jej. Nie mniej nie jest to rozwiązanie na dalsze miesiące przygody ogrodniczej ? Dzięki też za tabelę.

4 godziny temu, maurycy napisał:

Odstana kranowa albo deszczówka, deszczówka na pewno będzie miała nizsze pH od kranowy 

Zamieściłem wcześniej pomiary. Kranówkę mam jeszcze gorszą do tego celu (255 ppm, pH 7.40). Deszczówki lać (podzielam powyższą opinię) i zbierać nie będę, bo to też trochę przypał ? 

Edytowane przez kapek
literówka
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Odstanie nie zmienia ph tylko pozwala odparować chlor. Wybacz ale nie mam pojęcia czy u ciebie w domu jest w kranie woda chlorowana, ze studni. Napisałam jak ja szykuje wodę do podlewania roślin. Ph wody musisz regulować odpowiednimi odczynnikami już po dodaniu nawozów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

17 minut temu, Triskele napisał:

Odstanie nie zmienia ph tylko pozwala odparować chlor. Wybacz ale nie mam pojęcia czy u ciebie w domu jest w kranie woda chlorowana, ze studni. Napisałam jak ja szykuje wodę do podlewania roślin. Ph wody musisz regulować odpowiednimi odczynnikami już po dodaniu nawozów.

Dzięki za cenne uwagi. Przecież nie ma sprawy. Piszę tylko, bo w zasadzie to jest standard w europie i na ogół kranówka nadaje się nawet bezpośrednio do picia ? 

 

19 minut temu, maurycy napisał:

Deszcze padają często "kwaśne" dlatego podpalili ogórki ale po odstaniu związki kwasu też odparowują a pH jest w granicach 6,0-6,8

Biorąc pod uwagę zanieczyszczenia powietrza (tlenki siarki, węgiel, tlenki azotu itp.) chyba jednak nadal odpuszczę. Pewnie masz rację, ale jednak nie mógłbym spać spokojnie podając pannom wodę, której sam bym się nie napił?

Edytowane przez kapek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+