Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 100W COB | Critical Jack Herer Auto x 2, 0,2 m2


kapek

Recommended Posts

Jak już przyjdzie specyfik do obniżania pH to pewnie podleję kranówą ?

Jeśli chodzi o te LEDy to jestem póki co bardzo zadowolony, a też się bałem. Na wszelki wypadek zamówiłem też COBy na wymiankę (chociaż nie wiem czy podejdą od kopa). Wiatrak dorzuciłem, bo jednak radiator mocno się grzał, a jak wiadomo temperatura znacznie skraca życie LEDów. Przy tym pomaga rozprowadzić temperaurę w dół boksa i ogrzać moje podopieczne ;) Musiałem jeszcze zafiksować te metalowe linki, żeby się nie ruszały – nałożyłem małe kółeczko i przez powstałą pentelkę wpiąłem karabińczyk.

Wrzucę niedługo zdjęcia panienek i tych karabińczyków dla potomnych ?

Edytowane przez kapek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok. To nie wrzucam dokładniejszych fotek instalacji ?

Poniżej podopieczne. Dzień 20 od wsadzenia kłów do ziemi.

Numer I:

large.d20(1.1).jpg.06c8280dd65f3cb751587570b29d5efb.jpg

large.d20(1.2).jpg.bf761241cd41915528271718f67ff84a.jpg

 

Numer II:

large.d20(2.1).jpg.9eac95336a4b8a8618aa865cf2a16167.jpg

large.d20(2.2).jpg.a276e990e8ad02dd67a0fd8cc8e1724e.jpg

 

Jak widać parę listków przypalonych od ziemi. W drugiej niektóre pofalowane. Zobaczymy co się będzie działo dalej ? Nie chce mi się bawić z fotkami i przy tym zanudzać, więc pewnie kolejna aktualizacja tego typu będzie dopiero w weekend ? 

Zapraszam do komentowania!

Edytowane przez kapek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W sumie chyba masz rację. Wygląda to trochę tak jakby roślinka (przynajmniej ta jedna) ciągnęła jedzenie z niższych partii. Mimo to obie rosną i tworzą odrosty, więc nie jest tak źle ?

Jutro dam im picie o odpowiednim pH, a póki co kranówka stoi w baniaczku. Pytanie jeszcze takie. Zrobić im płukanie i dopiero podlać z pożywką? O ile dobrze rozumuję, to w tej sytuacji dobrze byłoby podlać do małego wycieku czystą wodą o wyregulowanym pH, a potem z pożywką po ok. 1L na roślinkę.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie tylko. Też przy złym ph. Bo jak jest jest złe ph to normalnie podlewajac normalna dawka wody wcale się te ph nie zmieni. Jeśli ph się nie zmieni (pod warunkiem że jest złe) to i nawozy tylko na darmo lane. Teraz to wiem. ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

I nie do małego wycieku tylko sporo tej wody prawidłowy flusz to aż kilka razy objętość donicy. Do lekkiego przelewu to ja 11L donice podlewam 1,5 L (normalnie leje 2L na donice) i już jest lekki przeciek... A normowac ph nie powinno się 5 podlaniami bo nawozy które później będziesz dawał i tak nie będą do końca przyswajalne mimo że z każdym podlaniem będziesz odrobinę normowal to ph. A tak przelejesz raz a porządnie masz pewność że jest dobre ph i wtedy papu elegancko jedzą. Chyba że to automat to nie wiem czy tak jest sens na auto robić flusza konkretnego? Teoretycznie jest ale praktycznie sezona trochę dłuższy weg i odbije to co odczekac musiała po przelaniu żeby zacząć żyć a ż automatem już nie ma tak dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+