Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

2 godziny temu, amator19 napisał:

A wiatr na roślinie powoduje to że łodyga jest masywniejsza i wgl  ;] Jak kto co woli ;]

w późniejszym czasie można na roślinkę skierować teraz mogła by się połamać.

@Pavlos możesz też coś zrobić aby roślinka była z 20cm od lampy nie będzie się tak wyciągać 

Edytowane przez Creso
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Teoretycznie tak. Praktycznie? Odkąd stoją mi pod lampa mam włączone mieszaki (tj od kiedy wyszły i lupinke zrzucily) i jakoś mi się żadna nie polamala a wiało na nie ponad 200m3/h od samego początku rozłożone na dwa wiatraki. W dwóch wcześniejszych tak samo i nigdy mi się nie polamala. Fakt faktem że jak wlozysz tak jak ja w doniczke o średnicy 3 czy tam 5 chyba cm na początek i sie wyciagnie za bardzo to sie moze połamać tylko że tak jak u mnie właśnie to nie tyle przez sam "wiatr" a przez to ze za bardzo byly wyciagniete i ze doniczka za mala srednice miala. Inaczej? Nie ma opcji zeby sie polamala jak nie jest jakos specjalnie wyciagnieta no chyba że masz mieszak że napierdala jak huragan na dworze 230km/h ? Posadz sobie kiedyś na outdoor od pestki bez przygotowania w domu tylko od startu na dworze i zobacz czy ci się jakaś od wiatru polamie pod warunkiem że nie będzie napierdalal 230km/h. ????? Poza tym tak tylko na marginesie wiatrak jak by "zachaczal" o ziemię to ta szybciej przesycha, teoretycznie zbedne ale praktycznie juz nie tak do konca, jednak na początku potrzebuje dużo wilgoci więc z początku po prostu na roślinę ? Ale jak mówię każdy robi jak tam se chce. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

58 minut temu, Creso napisał:

w późniejszym czasie można na roślinkę skierować teraz mogła by się połamać.

@Pavlos możesz też coś zrobić aby roślinka była z 20cm od lampy nie będzie się tak wyciągać 

Lampe mam tak wysoko ponieważ się za bardzo nagrzewa i nie chce spalić. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

mam taką samą i powiem ci że trzymałem 15cm to był mój błąd bo troszkę przypaliło ale tak 20-25cm możesz ustawić, no chyba że chcesz aby się wyciągła i później do medium wsadzić.

Też mam problemy z dużą temp. wiem trochę jak to zmniejszyć o parę stopni 

Edytowane przez Creso
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jakiej to jest firmy cfl że ona tak grzeje? Kurde ja mam u siebie 250w i 125w w 0,45m2 i mam jakieś 22-23 stopnie i chciało by się podnieść jakoś a tu ooo....

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

wyciągnij filtr ze środka i umieść samego kanalaka, możesz też umieścić wiatrak miesząjący tak aby chłodził od góry ten metal i jednocześnie dmuchał w prawy bądź lewy bok, także przesuń lampę w którąś ze stron tak aby została przestrzeń między ścianą boxa a lampą

mi to pomaga :) tylko z wilgotnością różnie bywa

Edytowane przez Creso
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zacznij od wyjęcia filtra na początku nie jest potrzebny tylko szybciej się zużywa ? jeśli masz filtr can to zapewne na kołnierzu wczepiony w filtr... wiec proponuje wypiąć na sznurku obniżyć rurę delikatnie na dół by wyciągał powietrze z okolic żarówki (spod odblysnika)  jak mała podrośnie większa dostanie więcej liści to i wilgotność się zwiększy a temperatura minimalnie może spadnie zależy od pogody...  temperaturę bez dobrej wentylacji trudno zbić ? sam miałem  po 30-34 w połowie kwitniecia przy hps 150 jednym rozwiązaniem był zakup CT i lepszy wentylator ?  teraz temperatura 22-24 stopnie około 55% wilgotności ? zapewne dorzucił bym miskę to bym uzyskał większa wilgotność ale na flo jest idealna ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+