Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
vaporizer premium
hesi.nl grasspower.nl
Sign in to follow this  
mr.mxyzptlk

7 Money Maker, 3 Critical - HPS 600W, Coco

Recommended Posts

Witam przyjaciele, ruszam z nowym projektem.

7 Money Maker od Strain Hunters + 3 Critical
Oświetlenie: HPS 600W (+ 2 x 50 w Full spectrum LED)
Fotoperiod: 18/6 (3 tygodnie) 12/12
Box: CRISTAL 145 X 145 X 140
Podłoże: Kokosowe Atami, keramzyt na dnie i troszkę na górze.  
Donice: 10 x 8,5 litra (system autopot easy2grow) 
Nawozy: Nawozy Canna coco A +B, Canna RHIZOTONIC używane przy wzroście.
Przy kwitnieniu przechodzę na Atami coco Nutrition A  + B, oraz bloom stimulator
Wentylacja: wentylator, mieszalnik powietrza Fanline, wyciąg / filtr powietrza 
Miernik EC BLUELAB EC PEN, System stacji pogodowej NetAtmo
Smart bag CO2, EC metr. GIB Flower 600W

Woda u mnie bardzo miekka, EC 2.0 , powietrze bardzo czyste, oceaniczne rzekłbym :)

26.08.2018

weed00001.jpg

20.09.2018

weed00004.jpg

jak na ponad 3 tygodniowe rosliny, to tylko ta pierwsza po prawej wyglada na swój wiek 

14 minut temu, mr.mxyzptlk napisał:
26.09.2018

20.10.2018

Are you time traveller mate?  

Uprawy w kokosie nie są zbyt popularne, przynajmniej w Polsce, aczkolwiek jak się wie co się robi z kokosu można wyciągnąć ponadprzeciętne plony. 

15 minut temu, mariola napisał:

jak na ponad 3 tygodniowe rosliny, to tylko ta pierwsza po prawej wyglada na swój wiek 

No wiem że słabo to wygląda, 3 tyg były 18/6 pod dwoma lampami 135 W. Jak tylko korzonki zaczną pić z autopota, to będzie lepiej, jestem spokojny :)

Po drugie, mały wzrost mnie bardzo cieszy, nie mam dużego pola manewru w górę, max metr, już raz się męczylem . .

@Judaista - faktycznie mamy wrzesień :)

To moja kolejna uprawa w kokosie, bardzo sobię chwalę.

15 godzin temu, Rysiu napisał:

Niski ten namiot jak na 600W :)

Nie chcę zmniejszać na 400W, mam zasilacz tylko na 600 W i takie lampy,  a wyższego namiotu nie mam możliwości postawić, to max. Temp. mam opanowaną,  podczas świecenia do boxa wtłaczane na odbłyśnik jest zimne powietrze prosto z dworu, i wytłaczane zaraz za lampą, (na zewnątrz średnia temp wynosi około 5 - 8  stopni w dzień i poniżej 5 w nocy. Więc w boxie dzień - 23 - 26 stopni max, niestety noc około 18.

23.09.2018

2310.jpg

Nie wstawiłem jeszcze netatmo, do pomiaru temp, ale powiem wam że zakupiłem czujniki Mi Flora od xiaomi :) Ktoś posiada ? :)

21 godzin temu, mr.mxyzptlk napisał:

Woda u mnie bardzo miekka, EC 2.0 , powietrze bardzo czyste, oceaniczne rzebym :)

ECmetr nie służy do badania czy woda jest miękka czy twarda tylko do ogólnego mierzenia zasolenia wody róznymi pierwiastkami. Więc raczej masz wodę zdemiralizowaną raczej choć i tu możesz się mylić bo wartość EC jak dla demiralizowanej wody jest  wysoka i nie jest to czysta woda RO. Miękka woda to taka która zawiera w swoim składie mało soli wapnia i magnezu a tego ECmetr nie powie prędzej inne urządzenia pomiarowe.Ale to tylko taki mój wywód na marginesie.Powodzenia!

Siema z fartem do mety. To znowu Money Maker , polubiłeś tą odmiane !!! Czyli w ostatnim grow dobrze wyszło na koniec . Pozdro

Edited by Pasjonista

3 godziny temu, Pasjonista napisał:

Siema z fartem do mety. To znowu Money Maker , polubiłeś tą odmiane !!! Czyli w ostatnim grow dobrze wyszło na koniec . Pozdro

Tak, ostatnio jedna MM uratowała rzut.. fantastyczna pod mojego niskiego boxa, niby osiąga max 80 cm, i zgodze się z tym. Fajne, duże, zbite topy, nie sprawia problemów. Tylko trochę dłużej. No zobaczymy :) Tym razem chcę się też upewnić i jeszcze raz sprawdzić criticale, na których się zawiodłem ostatnio, ale też trochę zaniedbałem je wtedy na poczatku.. i poszły za mocno w górę. No zobaczymy. Dzięki :) pozdrawiam

no ,ja trzymam kciuki żeby do mety z fartem ! . Niech rosną pannice . Może zaserwujesz im jakiejś herbatki  z banana jak Judaista ?

4 godziny temu, PolskiHERO napisał:

Może zaserwujesz im jakiejś herbatki  z banana jak Judaista ?

W kokosie raczej nie ;) 

O 26.09.2018 o 02:20, mr.mxyzptlk napisał:

Tym razem chcę się też upewnić i jeszcze raz sprawdzić criticale, na których się zawiodłem ostatni

od kogo ten critical o którym mowa ? ciekawy jestem roślin od strain hunters, tyle razy oglądałem ich przygody ale mam obawy że nasiona to z tymi ludźmi już dawno nie ma nic wspólnego. 

pierwsza myśl to że ta seria nasion to odcinanie kuponów od ich sławy, popularności filmów. założyli firmę green house seeds, która zarabia grube miliony, nie wiem czy nadal mają w niej udziały albo akcje. mój ulubiony członek tej ekipy nie żyje. po prostu zastanawiam się czy oni robili te crossy czy tylko użyczyli logo dla pracy ludzi z GHS. 

8 godzin temu, Dr Greenthumb napisał:

od kogo ten critical o którym mowa ? ciekawy jestem roślin od strain hunters, tyle razy oglądałem ich przygody ale mam obawy że nasiona to z tymi ludźmi już dawno nie ma nic wspólnego. 

Jak już wspomniałem wcześniej, miałem już MM od SH i byłem bardzo zadowolony, od pierwszego do ostatniego dnia.
Criticale miałem od.. Holenderski Skun.. No zobaczymy teraz..

p.s.  ;)

"God Bless the whole crop
Please God, don't let me see no cops"

dzień 35

2709.jpg.933fe21fdb7515dba59a7edf31ca39dc.jpg

Panowie, proszę o nakierowanie :) Liść wielkości kobiecej dłoni.. co z nim? odcinać ? zostawiac niech sama sobie radzi ? Trenować ? LST ?

Dzień 37

2909.thumb.jpg.1578873578b28f6ab3212e22314bbf39.jpg29091.jpg.a850e17e66758a08c9d9d71d6dfac5a5.jpg

Nie, nie, liści nie będę odcinać. Narazie idzie super, idzie w masę a nie na wzrost jak ostatnio :) spróbuję fimingu, jak nie wyjdze to topingu :) jakieś lifehacki w związku z tym ?

Powiedzcie mi, temp wody w autopotach mam 17 stopni, warto zainwestowac w grzałkę by podnieść temp do sugerowanych przez atami 21 stopni - 22 stopni  ? Szczegóły, ale wiecie, diabeł tkwi w szczegółach :)

dzień 39

large_0110.jpg.9c5c95a405832a50df406dbaaabca59d.jpg

Dzięki @Pasjonista przeprowadziłem fiming. Nie zrobiłem tego tylko na największej, i odpuściłem jeszcze jednej :)

Myślę że poszło dobrze, przekonamy się na dniach.. Pozdrawiam

Dzień 40/41

large.0210c1.jpg.06b9cc2f4afe3fa8eca8baea15227fd8.jpglarge.0210b1.jpg.30fa44cb7d3ae7a02073a6cfd953584e.jpg

Największą może nagnij bo te poobcinane , mniejsze zwolnią , a ta największa będzie problemem. Pozdro

• Like 1
  • Upvote 1

Siema, chyba fimming mi nie wyszedł.. chyba :) Na niektórych zaobserwowałem bardziej topping :) no ale zerknijcie :)

ogólnie to na wszystkich przeprowadziłem LS, to co lubię najbardziej i sprawia mi najwięcej przyjemności :)

large.0610bbb.jpg.6e808f6bf61f2dc41082232eb3c81fe7.jpglarge.0610bb.jpg.2a5c4049d406f9939f6309b1f9de41cc.jpglarge.0610b.jpg.4533eebb884a71b19ce851f416340881.jpg

No i LS przed  :)

large.0610c.jpg.0e07dede17712d7b4adada5931a1aa14.jpg

no i po (drutowaniu) :)

large.0610t.jpg.446d15b25e0ff0c90d5438963e81b883.jpg

• Upvote 1

Witajcie, Dzień 48

Doszły mi w końcu czujniki Flora care od xiaomi, ogólnie to mam fioła na punkcie technologi stąd taka zajawka i chce wam pokazać jak działa. Mały screanshot z jednego czujnika wsadzonego w ziemię. Niestety jeszcze tylko przez bluetoch ale juz czekam na xiaomi mi home, i wszystko powinno smigac po wifi, do tego, inne czujniki np. samej temperatury, czujnik zalania, fotokomórka..

large.1256259656_floracare.jpg.3b16968cdfae6b924d712d62d5fe953b.jpg

A dziewczyny jak to dziewczyny, tak jak sądziłem, jak korzenie tylko poczują trochę paliwa z autopota to pójda jak szalone, no i MM idzie fantastycznie, troszkę trenuję LST, ale tak pięknie się rozrasta, jest tak przewidywalny, że czuję narastającą euforię :)

Ogólnie przy rozgałęzieniach zauważyłem aż takie narośla wręcz jak po łamaniu, jak takie przerosnięte muły u steryda :) leję im atami coco Nutrition A  + B po 3 ml na 1 litr, no muszę przyznac że świetne. Kurde, ostatnio moze przekombinowłem stąd ta euforia, ale łodygi sa grube i do tego bardzo elastyczne. I jedno wiem na pewno - raz spróbowałem, i nigdy więcej automatów. Automaty to takie niewiasty z pierwszej ławki co nigdy nie ćwiczą na wuefie!

na zdrowie :)

large.1110ce.jpg.1150e6b45e05a9de63971a997faea0ad.jpglarge.1110b.jpg.44397cd7c13a6e108477542d5daa557e.jpglarge_1110.jpg.8e3225df088741d77a826363d83b854d.jpg

ps. uruchomiłem ogrzewanie w zbiorniku do autopota, utrzymuję temp około 22 24 stopnie w dzień w zbiorniku, (schładza się w wężyku po drodze o około 2, 3 stopnie) do około 19 w nocy.