Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

led 158w - 5x 60day grapefruit


tripman

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Miś mam pH metr ale niestety wsypałem 2 proszki buforowe do jednej szklanki, więc muszę kupić nowe, żeby skalibrować pH metr. do wody używam kropelkowego testu aqua.

nie regulowałem pH od dwóch podlań dlatego, że ktoś tutaj doradził żeby tego nie robić. nie mam jak zmierzyć pH ziemi niestety.....

 

patrząc po zdjęciach wydaje mi się, że się zblokowały i nic przez noc nie urosły.

@Chory Królik

edit @Miś - czy przy nastepnym podlaniu (niby jest zaplanowane na dzisiaj) regulować pH?

jeszcze jedno info - rośliny mają liście skierowane w dół już od 3-4 dni (oklapnięte lekko). na wierzchu ziemia wyschła ale pod spodem na bank jest mokra. może podlać po 50ml dziś?

edit 3

dobra, przypomniałem sobie jak to było - w niedzielę rano wlałem wodę z kranu a podlałem ok 16;00 - woda odstała ok 8h, chlor mógł nie wyparować. czy jednorazowe podlanie taką wodą mogło dać ten problem? to był już chyba drugi raz kiedy nie wyregulowywałem pH ,aczkolwiek moja woda z kranu ma pH w przedziale 7,0 - 7,5, ziemia miała mniej i podlanie dwa razy taką wodą z takim pH nie powinno wplynac negatywnie az tak na ziemie, przeciez mlode moga rosnac w takich warunkach z pH 7,0. cały outdoor podlewałem oazą z biedronki, która miała pH też ok. 7 i było dobrze, porosły piękne panie. załamały mi się ręce bo chyba trzeba będzie brać nowe, nie interesuje mnie 10g z krzaka...

Edytowane przez tripman
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cytuj

ive been reading through alot of threads posted by soil growers asking for diagnoses on there nutrient deficencys not that i am claiming to be an expert as we learn something new everyday i take a look anyway to see if i can be of any use

something what i have noticed alot of new soil growers doing is adjusting the PH of there nutrient solution before feeding there plants which is potentially doing your plants more harm then good because it could be causing nutrient lockout which shows up on your plants as a nutrient deficency then they over feed and add more nutes

"You shouldn’t worry too much about your water pH and we don’t recommend pH adjustment of water for soil/compost plants. Many soil growers still make the mistake of adjusting their pH when growing in soil but there really is no need – you could even be damaging your plant and its potential yield. The nutrient availability pH range is much wider in this organic environment than in hydroponics and the introduction of acidic pH adjusting liquids into these environments is neither necessary or desirable". that is a quote ive taken from a reputable hydroponic store check out there blog for more tips on soil growing i posted this quote and link for people who may still be sceptical if this is true or not to start u on ur new research to confirm this info
http://www.growell.co.uk/blog/2011/0...owing-in-soil/

znalazłem to na zagranicznym forum. chyba w tym jest racja. chyba ten pH + i pH - nie jest potrzebny.......teraz przy każdym podlaniu lać tylko odstaną kranówę i czekać w napięciu czy problem się ustabilizuje a rośliny odzyskają wigor?

 

czy może od razu zamawiać nowe pestki?

 

Edytowane przez tripman
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przede wszystkim wsadź je do czegoś innego, będzie ci łatwiej. Jakiś light mix, albo wymieszaj tą ziemię którą masz z kokosem, z przewagą coco. 

Ta ziemia jest mocna i ma wysokie ec, bardzo długo nie potrzebuje nawozów

Ciężko to teraz będzie wypłukać. Podlewaj raz a porządnie, poczekaj aż ziemia przeschnie. Ja pilnowałbym pH, to nie bio tabsy, ziemia martwa jak burżuazja podczas rewolucji bolszewickej ;)  Jak nie masz dostępu do deszczówki do odstana kranówa, lepiej odpuścić mineralki.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Miś ta primavera to byla zrodlana,wlasnie byl dzien podlewania a ja znowu nie mialem odsanej wody 24h to kupilem ja, byla slabo zmineralizowana

to 2ml cal magu to bylo az tak duzo? czy dzisiaj podlać 50ml, 100ml czy więcej? wyglądają na dość oklapnięte te dolne liście

Edytowane przez tripman
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeśli chcesz podlewać kupną wodą to Dobrowianka niegazowana najlepsza lub jakaś dla malutkich dzieci.Nie przejmuj się tymi liśćmi i nie ryj sobie beretu.Kilka dni podlewaj samą wodą.Warto byś mial ten phmetr bo może ta twoja woda sabo wypada.Nie lej mineralizowanych wód bo zawierają sód.Czy ja ci mówiłem że masz lać calmag teraz czy jak zaczną wchodzić we flo?dojebałeś jeszcze nawozu do ostro nawozonej gleby chłopak ochłoń na wszystko przyjdzie czas.Sama woda to znaczy sama woda.Uwaga by twoja nadgorliwośc nie zniweczyła projektu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

mam wrazenie, ze sie zblokowaly. choroba postepuje - na tej najbardzije spalonej wchodzi juz na wyzsze liscie

@SmakMaroca999 bylem w sklepie a nie mialem 24h odstanej wody wiec poszukalem najmniej zmineralizowana o niskiej zawartosci sodu i chloru. podlalem calmagiem wlasnie dlatego, ze dziewczyny tracily kolor, myslalem ze moze juz wolaja azotu a calmag ma npk 4-0-0. podlewac codziennie sama woda czy nadal co dwa dni?

problem z nimi powstal juz szybciej, logika podpowiada ze bylo to przy laniu wody, ktora nie odstala 24h, a tylko 10. problem juz sie pojawil przed calmagiem, calmag tylko dolal oliwy do ognia

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, tripman napisał:

podlewac codziennie sama woda czy nadal co dwa dni?

!!!??? Nie wieze!!!! Czy Twoja mama podlewa co dziennie rosliny w domu tuje, paprotki? Rosliny bagienne podlewa sie co dizennie. Konopie to rosliny ktore lubia sucho, podlewasz jak donica jest lekka, chodz jak Ty masz taki rozmach to i poczekaj 4-5 dni i podlej. Kaktusa tez podlewasz co dziennie?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+