Skocz do zawartości
thc-thc

grower

[LED 170W] Drugi GL Nowego. 4 pestki w 0,64m2


Nowy84

Recommended Posts

Dzień 9.

Temperatura 26st. Wilgotność 56%.

Podlałem dziś pierwszy raz z dodatkiem LABS i brązowego cukru (EM1). Użyłem 10ml bakterii i 10ml cukru na 5l wody. @Judaista sugerował stężenie 1:500 w przypadku samego LABS, więc nie jestem pewien, czy użyłem dobrych proporcji. Mam nadzieję, że nie zaszkodzi. Ogólnie dostały po około 1,25l na głowę. W celu przelania ziemi. pH 6,4.

Kilka fotek:

 

DSC_0253.JPG

DSC_0252.JPG

DSC_0257.JPG

DSC_0256.JPG

DSC_0255.JPG

DSC_0254.JPG

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzień 11.

Nie było by upa ale jestem idiota i musiałem pogrzebać w boxie więc i fotki zrobiłem. 

Zmieniałem wczoraj wentylator. Z tymczasowego Axial-Flo (o dziwo dość fajnie pracował z regulatorem obrotów) na inny - dwa biegi - 220/280m3/h. Zamontowalem odwrotnie, czyli dmuchal w namiot. Brawo JA!

Jak wspominałem wcześniej, lampa opuszczona do 50cm nad sadzonki. Ze 170 Watt przykrycilem na 100 Watt.

Temperatura 23st. Wilgotność 54%. Mogło by być lepiej, ale nie ma tragedii.

Znalazłem metodę treningu, która będę testował. Myślę, że to złoty środek pomiędzy tym co bym chciał a tym co ludzie mi mówią. Metoda nazwa się Nebula’s Manifold. Main Lining w sumie, ale troszkę inaczej niż planowałem..

Wydaje mi się, że idą dobrze.

Fotki:

 

DSC_0259.JPG

DSC_0263.JPG

DSC_0262.JPG

DSC_0261.JPG

DSC_0260.JPG

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Różnica jest taka, że aby uzyskać 8 równych topow wykonuje się tylko dwa cięcia. W przypadku typowego ML potrzeba ich 3. Teraz tak kojarzę, że @Judaista wspominał o tym wcześniej, ale jakoś mi się nie skojarzyło lub nie bardzo byłem sobie w stanie to zobrazować. 

W skrócie wygląda to mniej więcej tak: 

1. Puszczasz roślinę do 6 pięter, po czym robisz "toping" do 3 piętra. Usuwa się wszystkie zalazki nowych palek po za tymi dwoma, na samej górze. W ten sposób otrzymuje się dwa pędy, w które ładowane są wszystkie auksyny (chyba dobrze napisałem)

2. Otrzymane pędy się podwiazuje na płasko (LST). Po osiągnięciu 4 par liści usuwa się szczyty oraz środkowa parę liści na obu gałęziach. 

W ten sposób powinno uzyskać się 8 pal, w które roślina będzie ładować energię po równo. To jest mega szybki skrót informacji znalezionej w necie.

Proszę nie traktować tego jako instrukcje. A jeśli coś źle napisałem, proszę mnie poprawić.

 

Edit. Autor poradnika napisał, że testował równocześnie MF i ML. Efekt końcowy na obu roślinach był zbliżony, ale rośliny po MF dochodziły tydzień, czasami dwa tygodnie szybciej. 

Edytowane przez Nowy84
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ML - też się tym interesowałem, widziałem parę grow logów i mam wrażenie że ilość dodatkowego czasu który jest wymagany żeby tak wyprowadzić roślinę jest nie adekwatny do efektów. jak ktoś nie ma co palić, ma tylko jeden box itp to taka zabawa jest nie opłacalna. ja bym to spróbował gdybym miał cel mały box i jedna roślina gigant, ale chętnie zobaczę na forum jak ktoś tak katuje roślinę ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+