Skocz do zawartości
thc-thc

grower

led 158w - 5x 60day grapefruit


tripman

Recommended Posts

siema,

jestem nowy w uprawie indoor, za sobą mam tylko jeden out. zakładam temat, żeby otrzymywać zjeby i pomocne komentarze. pierwsze fotki dodam jak dziewczyny wyjdą nad ziemię.

obecnie pestki leżą na wacie, wszystkie pękły. wieczorem przesadzenie do doniczek i wielki start - wcześniej testowałem tylko czy growbox działa.

mam od razu pierwsze pytanie - założyłem rurę wentylacyjną, która narazie zwisa sobie swobodnie, ale do której będzie podłączony wentylator, do którego to będzie podłączony filtr węglowy. czy wentylator przyklejać do rury już teraz? (przykleję go szarą taśmą, jak ktoś ma inny pomysł to niech powie - wentlator i rura 125mm). czy od filtra musi odchodzić rura czy mogę tak jak mówiłem - od razu bezpośrednio filtr sklejam z wentylatorem?

 

Nasiona: 60day grapefruit od HS
Oświetlenie: 400W (158 realny pobor) mars hydro II
Fotoperiod: 18/6
Box: 80x80x180
Podłoże: terra grow mix
Donice:10l
Nawozy: jeszcze nie mam, dokupię
Wentylacja: filtr węglowy + wentylator wyciągający
Dodatkowe info: pojawi się w trakcie
 

 
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie przeslalem sobie jeszcze fotek namiotu więc zrobie upa ze zdjęciami normalnie.

bede mial problem z temperatura w boxie, dzisiaj w nocy było 19 stopni i wilgotność 83. przy włączonej lampie nie bedzie tego problemu

jakie rozwiązania?

włączona lampa w nocy? a 6h wyłączona w dzień?

 

dodaje zdjecie boxa. wiem, ze malo ziemi dalem ale kupilem jeden worek 50l na 5 doniczek, w sumie one maja 11l a nie 10. jak male podrosna to dokupie 25l i podsypie

 

wczoraj wieczorem poszly do ziemi, zadna jeszcze nie wyszla. przed przesadzeniem zlalem woda z ph ok 6,5-7 (rozpuscilem proszki do kalibracji ph metru w jednej szklance, dopiero potem uswiadomilem sobie, ze nie powinienem tak robic, na instrukcji zawarli reszte na drugiej stronie i si enie domyslilem). myusialem uzyc testu kropelkowego. btw PH wody w koreczku 5ml bardzo szybko sie zmienia. dzisiaj podlalem malusienka iloscia wody miejsce nasionka o ph 6,5 odstanej 24h

polalem tez ziemie przy brzegach doniczki ta sama woda. warunki w boxie po pol godzinie od zamknięcia i wlaczenia lampy - 25,1 C, wilgotnosc 69%

lampe wlaczylem, bo bez mam temperature 18.8 - 19.0 C. ustawilem zeby byla wylaczona 6h w dzien, w nocy bedzie swiecic dla podbicia temp dopoki male nie wyjda

(p.s nie wiem czemu tak maly rozmiar)

 

Edytowane przez tripman
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tutaj masz jak dodawać zdjęcia:

 

20 godzin temu, tripman napisał:

dzisiaj w nocy było 19 stopni i wilgotność 83.

nie ma tragedii, wiadomo, lepiej by było 20/21 ale 19 to może być :) Byle by nie spadło do 16 i niżej.

20 godzin temu, tripman napisał:

ustawilem zeby byla wylaczona 6h w dzien, w nocy bedzie swiecic dla podbicia temp dopoki male nie wyjda

okres sadzonki można świecić nawet 24h jeżeli temperatura spada. 

Zasadziłeś od razu w docelowych ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+