Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
growseed.pl farmerslabseeds.com
Sign in to follow this  
tripman

led 158w - 5x 60day grapefruit

Recommended Posts

siema,

jestem nowy w uprawie indoor, za sobą mam tylko jeden out. zakładam temat, żeby otrzymywać zjeby i pomocne komentarze. pierwsze fotki dodam jak dziewczyny wyjdą nad ziemię.

obecnie pestki leżą na wacie, wszystkie pękły. wieczorem przesadzenie do doniczek i wielki start - wcześniej testowałem tylko czy growbox działa.

mam od razu pierwsze pytanie - założyłem rurę wentylacyjną, która narazie zwisa sobie swobodnie, ale do której będzie podłączony wentylator, do którego to będzie podłączony filtr węglowy. czy wentylator przyklejać do rury już teraz? (przykleję go szarą taśmą, jak ktoś ma inny pomysł to niech powie - wentlator i rura 125mm). czy od filtra musi odchodzić rura czy mogę tak jak mówiłem - od razu bezpośrednio filtr sklejam z wentylatorem?

Nasiona: 60day grapefruit od HS
Oświetlenie: 400W (158 realny pobor) mars hydro II
Fotoperiod: 18/6
Box: 80x80x180
Podłoże: terra grow mix
Donice:10l
Nawozy: jeszcze nie mam, dokupię
Wentylacja: filtr węglowy + wentylator wyciągający
Dodatkowe info: pojawi się w trakcie

1 minutę temu, tripman napisał:

od razu bezpośrednio filtr sklejam z wentylatorem?

siema, nawet lepiej, ja w namiotach przeważnie daje tak:

Filtr -> wentylator -> przewód wentylacyjny

Przeważnie też wszystko na szarą taśmę :) 

Jakie nawozy chcesz brać ?

nie zastanawialem sie jeszcze, kolega mi polecil atami organics  - chyba  go kupie ale na weg automatom przez pierwsze 2 tyodnie nie ma sensu nic lac to kupie je za tydzien.

na pewno chcialbym smaczne i mocno pachnące palenie - mam dosyc niesmacznego palenia

No i fajnie. LED wydaje się w sam raz na tą powierzchnię, jeżeli chodzi o moc. Ja osobiście mogę polecić biobizza lub advanced nutrients. Innych nie próbowałem. Wstaw kolego fotki jakie$ i powodzenia.

Atami też spoko :) Masz growmixa to i nawet cały okres wegetacji bym nic nie dawał, skupił bym się na nawozach na kwitnienie + booster, wszystko Atami.

dziekuje panowie, fotki boxa wstawie moze dzisiaj wieczorem a następne jak piteczki wyjdą już z ziemi :)

mysle jeszcze, ze bede mial problem z wilgotnoscia w namiocie ale zobaczymy (ja ogolnie mam wilgotne pomieszczenie)

czekamy na fotki ;) Od atami osobiście polecam ukorzeniacz i bloombastic (chyba dobrze napisałem... dobry booster) Powodzenia ! 

:yoda:

nie przeslalem sobie jeszcze fotek namiotu więc zrobie upa ze zdjęciami normalnie.

bede mial problem z temperatura w boxie, dzisiaj w nocy było 19 stopni i wilgotność 83. przy włączonej lampie nie bedzie tego problemu

jakie rozwiązania?

włączona lampa w nocy? a 6h wyłączona w dzień?

dodaje zdjecie boxa. wiem, ze malo ziemi dalem ale kupilem jeden worek 50l na 5 doniczek, w sumie one maja 11l a nie 10. jak male podrosna to dokupie 25l i podsypie

wczoraj wieczorem poszly do ziemi, zadna jeszcze nie wyszla. przed przesadzeniem zlalem woda z ph ok 6,5-7 (rozpuscilem proszki do kalibracji ph metru w jednej szklance, dopiero potem uswiadomilem sobie, ze nie powinienem tak robic, na instrukcji zawarli reszte na drugiej stronie i si enie domyslilem). myusialem uzyc testu kropelkowego. btw PH wody w koreczku 5ml bardzo szybko sie zmienia. dzisiaj podlalem malusienka iloscia wody miejsce nasionka o ph 6,5 odstanej 24h

polalem tez ziemie przy brzegach doniczki ta sama woda. warunki w boxie po pol godzinie od zamknięcia i wlaczenia lampy - 25,1 C, wilgotnosc 69%

lampe wlaczylem, bo bez mam temperature 18.8 - 19.0 C. ustawilem zeby byla wylaczona 6h w dzien, w nocy bedzie swiecic dla podbicia temp dopoki male nie wyjda

(p.s nie wiem czemu tak maly rozmiar)

Edited by tripman

Tutaj masz jak dodawać zdjęcia:

20 godzin temu, tripman napisał:

dzisiaj w nocy było 19 stopni i wilgotność 83.

nie ma tragedii, wiadomo, lepiej by było 20/21 ale 19 to może być :) Byle by nie spadło do 16 i niżej.

20 godzin temu, tripman napisał:

ustawilem zeby byla wylaczona 6h w dzien, w nocy bedzie swiecic dla podbicia temp dopoki male nie wyjda

okres sadzonki można świecić nawet 24h jeżeli temperatura spada. 

Zasadziłeś od razu w docelowych ?

Trzymam kciuki i będę śledził poczynania bo 60day grapefruit to moja następna roślinka :)

@Vitood razu w docelowych, nie bylo mnie, po powrocie zobaczylem ze sie wyciagaja, dlatego dzis obnizylem lampe o 10cm i bede obserwowal

zdjecie pierwsze najgorszej roslinki ale ona wyszla najpozniej z ziemi. wszystkie wyszly w piatek takze jest to 5 dzien malenkich. na zdjeciu drugim widac dwie sztuki, pozostale dwie wygladaja tak samo. nie podobaja mi sie przebarwienia (slabo widoczne bo makro nie wyszlo) na najgorszej roslinie, niestety przez wyjazd nie mialem jak podlac a osoba ktora miala pomoc chyba nie ogarela sprawy, nie wazne

bede obserwowal:)

large_kk.jpg.3faa0c9662947ed623a8ef2687ff0a8f.jpglarge_kkk.jpg.385afa623e6b5432c177d3d882806656.jpg

large_1212.jpg.834bb0de06906883af266c3ef62dbb92.jpg

co mu dolega? mam drugą podobną taką (ta co najpozniej wyszla) to genetyka?

ok kubek na cala doniczke (czesc pod rosline czesc dookola).

bylem na wyjezdzie teraz przez kilka dni i niestety zlecilem komus podlewanie, podlal tylko raz i niestety mysle, ze zjebal (nieodstana woda). po powrocie podlalem woda ostana 6h ale z wyregulowanym ph, bo widzialem ze ziemia jest przesuszona. teraz podledje jutro (ostatnie podlewanie bylo wczoraj przeze mnie odstana 24h woda z wyregulowanym ph)

Pewnie ten regulator pH zawalil i za czeste podlewanie i za duzo. Odstaw regulator, sama odstana woda. 2 sprawa kubek wody!? To ja bym podlal nastepnym razem za 3-5 dni. Roslina ma zamala bryle korzeniowa zeby przerobic taka ilosc wody. Wyobraz sobie ze korzeni jest tyle ile rosline nad ziemia, nie potrzeba tyle lac wody. Taka mala roslina to pol kubka i czekasz 2-4 dni.

1/3 kubka szla pod rosline reszta kubka naokolo z naciskiem na "przy rogach"

jak wrocilem to ziemia byla totalnie sucha i dam sobie jutro glowe uciac ze bedzie do podlania

ph wody z kranu pokazuje mi w okolicy 7 - 7.5 ale podleje nasrtepnym razem bez regulowania i sprawdze

musi byc jakies specjalne naczynie na taka wode czy moze byc 5 litrowa butelka otworzona na pare dni? bo sie zastanawiam czy w tym plastiku nie zachodzi jakas reakcja

13 godzin temu, joka.menas napisał:

wrzuce dzisiaj wieczorem zdjecie jeszcze tej drugiej, i dla porównania jednej zdrowej. mi sie wydaje raczej ze tu cos w pestkach jest nie halo. ale jesli pierwsze listki wychodza ladne, nie zdeformowane to znaczy, ze roslinka bedzie zdrowa, tak mi sie wydaje

large_01.jpg.bbff942264095f348e6e8c1cd903d38a.jpglarge_02.jpg.17334c95ae1cc9dd3f31570659df1ba3.jpg

Dzień 8

zbliżenie na tego wykrzywieńca + małe info - w środku listków ta żyłka robi się biała. czego to oznaka?

Edited by tripman

Widać że ziemia siadła więc warto by było dosypać nawet pod same liście pierwotne.Rośliny zdrowo rosną.Staraj się dodawać zdięcia bez załączonego leda ( chwilę przed zapaleniem lub po zgaszeniu) będzie lepiej na przyszlość diagnozować w razie kłopotów których nie zyczę.Atami to dobry nawóz ale musisz tyż mieć bostery od nich by wycisnąc jak najwiecej z roślin.Uprawa led to trochę inne karmienie będzie im potrzeba więcej wapnia i magnezu.Z fartem!

ok, dzieki bardzo. ziemie musze dokupic niestety bo doniczki mam 11l a ziemi kupilem 50... biale zylki w srodku lisci są ok? atami planuje kupic z tym boosterem bloombastic czy jakos tak. na wapn i magnez kupilem juz wczesniej cal mag - od kiedy polecasz go dodawac? @SmakMaroca999