Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 250W | Super Skunk


Mr.Szatan

Recommended Posts

DZIEŃ 48/ 25 FLO

dzisiaj podlane nawozami wg zaleceń;)

podrzucam fotki:)

44q

22q

11q

33q

 

jeden badyl (po prawej w tle) robi za wieżę lotów :P

Co zauważyłem i o co zapytam - po każdym podlewaniu podłoże wysycha z góry i tworzy się swoista skorupka, która musi chwile potrzymać wodę zanim nachłonie i zassie do gleby. Czy przed podlewaniem mogę jakoś z grubsza poruszyć tą "skorupkę"? Pytam bo zauważyłem, że podlewając zbyt duzo na starcie woda z nawozem rozlewa się po ściankach doniczki co skutkuje wylaniem się u dołu dosyć sporej ilości (dzisiaj odessałem nadmiar z podstaweg strzykawką). 

 

Druga rzecz jaka mnie interesuje to ten jeden najwyższy top: a mianowicie - jest bardzo blisko lampy już jakoś 2dni a mimo to nie widzę po nim jakichś oznak przypalania czy przegrzania - dziwne?

 

Jak zwykle optymistycznie pozdrawiam  ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemanko,

1.skorupa na powierzchni oznacza najprawdopodobniej że przesadziłem z suszy staraj się nie ruszać ziemi bo jest możliwe że naruszysz korzenie.

nie używaj podstawek bo zaczną gonić korzenie

2.Jeżeli nie ma na nim widocznych uszkodzeń albo roślina źle nie reaguje to jest git a jak jest za duży to sprubój nagiać albo łamanie jak nie masz miejsca , ale to chyba jeszcze nie?.

Pozdro I z fartem do mety?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja jak podlewam a robi mi sie taka skorupka to zawsze naruszam delikatnie palcem przy brzegach doniczki na głebokosc +-1 cm.

Napewno tak robiac korzeni nie naruszam, tymbardziej ze sprawdzajac wilgotnosc gleby tez wbijam palca z rogu na glebokosc +-5cm. Powodzenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+