Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 400W | Shining Silver Haze, Palmeiras Auto


Recommended Posts

Witam

 

Zaczynam na dniach swoją kolejną już uprawę.

 

Podstawowe parametry:

- Powierzchnia: 0.8m2

- Światło: balast magnetyczny + Philips T-SON 250W lub 400W, oprawa XTRASUN 150mm

- FP: 16/8 weg, 12/12 flo

- Donice: docelowo 2 x 15L Airpot, na początek start w okrągłej donicy torfowej Jiffy

- Wentylacja: tutaj szału nie ma - do tej pory dmuchałem jakimiś wiatraczkiem no-name o wydajności 130 m3 i do tego dwa komputerowe mieszacze. Teraz jeśli będzie trzeba to wstawię coś mocniejszego. Kolejny plan na ten growlog to wydzielenie całkowicie niezależnej wentylacji tylko dla lampy i uruchomienie drugiej tylko do utrzymania odpowiedniego klimatu.

- Filtracja zapachu: brak - wyciąg poprowadzony jest do pionu technicznego w bloku na ostatnim piętrze więc filtr jest zbędny

- Nawozy: Zestaw HESI do gleby

- Woda: Dobrowianka niegazowana

- Ziemia: BioBizz LightMix

- Dodatki: CO2 dawkowane "na oko"

 

Z pestek (wszystkie FEM) mam do wyboru:

- Shining Silver Haze od RQS

- Master Kush od DP

- Carnival od MOS

- White Widow x Big Bud od FS

- Pure AK od FS

 

Wybór padł na SSH i Master Kush - czy z jakichś powodów wybór powinien paść na inne pestki ?

Jeszcze nie zamoczyłem pestek - poczekam na wasze opinie.

 

Mam trylion pytań, które będę zadawał Wam sukcesywnie.

Teraz, na początek mam tylko jedno.

 

Z racji potencjalnych kłopotów z prawem chciałbym mieć jak najmniej roślin - stąd wybór na duże donice i tylko dwie Panny.

Cel to oczywiście maksymalizacja plonu. Z tego zestawu i z dwiema roślinkami (bez XTRASUN i przy 250W) przy poprzedniej uprawie udało mi się osiągnąć sprawność 0.25g/W. Chciałbym teraz poprawić wynik. Poprzednia uprawa miała kilka błędów, których teraz postaram się nie powtórzyć.

No i w końcu moje pytanie:

Czy z 2 kwiatów w 15L donicach jestem w stanie wychodować tyle samo lub podobnie dużo materiału co np z 6 kwiatów w mniejszych donicach?

 

Wstawiam kilka fotek mojego "sprzętu".

DSCF3475

DSCF3475

DSCF3477

DSCF3478

DSCF3481

DSCF3482

 

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj, zapowiada się bardzo fajny growlog  B)

Oczywiście że bierz SSH, hazy są super  :weed_victor:   

 

Czy z 2 kwiatów w 15L donicach jestem w stanie wychodować tyle samo lub podobnie dużo materiału co np z 6 kwiatów w mniejszych donicach?

Oczywiście, ale musisz zastosować siatkę. 

Przez chwilę myślałem że masz tam co2 patrząc na butlę  :big-joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A czy rośliny nie potrzebują świeżego powietrza czy to może właśnie CO2 z tego powietrza jest tylko wykorzystywane ?

 

Jakoś nie chciałbym ich pozbawiać świeżego powietrza.

Myślałem w ten sposób. Poprzednio wyciągałem powietrze z prędkością ~100m3/h.

Teraz mając oddzielny obieg będzie to już dużo dużo mniej, nie wiem np: 20m3/h.

Dodatkowo wyłączałbym wiatrak na jakiś czas po podaniu CO2.

 

Może przy okazji podpowiecie mi gdzie nabyć solidny timer elektroniczny ?

 

Próbowałem w OBI 2 różne modele i jeden non stop się resetował w drugim nagle zgasł wyświetlacz.

Był 3 "typ" ale wyglądał bardzo podobnie do dwóch poprzednich i nie dałem mu już szansy.

Sprawdziłem w growshopach i tam są dwa modele a najlepsze, że "z wyglądu" są identyczne jak te co miałem z OBI.

Nie kupuję - boję się ;)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Rośliny z świeżego powietrza właśnie wykorzystują co2 ;) ale nie zaszkodzi im przewietrzenie raz dziennie. Działaj i kombinuj, nie ma złotego środka :) inne powietrze jest nad morzem inne na śląsku ;) 

 

Co do programatorów, jest jedna główna zasada, musisz go podłączyć na 24h samego do prądu, niech się naładuje bateria która podtrzymuje informacje zapisane, i po naładowaniu zrobić mu "master reset" (red button ;) ) , a i jednak będzie druga, trzymaj je na listwie przeciwprzepięciowej. 

Niestety wszystkie są składane w PL w Garwolinie z części chińskich i często to loteria. 

Mój pierwszy także wariował, ale teraz jadę drugi grow na dwóch takich samych, przyłożyłem się do głównych zasad i jest spokój, nie ma problemów z nimi. 

Wszędzie są te same  B)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ale wstyd - dzięki za info o programatorach. Teraz wiem, że to jednak moja wina :|

 

Pestki moczyły się dobę i teraz już będzie prawie doba na chusteczkach.

Mam gadżety do wysadzania, krążki torfowe, kostki i doniczki torfowe.

Zamówiłem wszystkiego po kilka ale nie wiem czego i jak użyć :P - pomożecie ?

 

DSCF3499

DSCF3517

DSCF3502

DSCF3504

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Co do podawania co2 to klaniaja sie w tej metodzie lekcje biologii B) Jak wiadomo rosliny w wyniku fotosyntezy za dnia pobieraja z powietrza co2 a oddaja tlen ,w nocy ten proces jest odwrotny pobieraja tlen a oddaja co2 co mozna zaobserwowac wzrostem wilgotnosc noca.Wiec ja bym zakrecal co2 po zgaszeniu lamp bo moim zdaniem jest to strata pieniedzy ale to tylko moje zdanie ;) Jeszcze dodam ze glownym skladnikiem w fotosyntezie jest zawarty w roslinie chlorofil ktory do swojej prawidlowej funkcji potrzebuje mikro elementow a w szczegolnosci magnezu,bardzo dobrym sposobem jest podawanie nawozow ktore w skladzie zawieraja naturalne wyciagi z lucerny ktora zawiera bardzo duzo mikroelementow i pierwiastkow sladowych potrzebnych roslinie oraz bardzo wazne kwasy humusowe.Miejwiecej to pamietam ze studiow hehe.Pozdrawiam i z fartem! 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Krążek - moczysz przez parę sekund w wodzie, kładziesz pesteczkę na niego i lejesz wody na niego aż przestanie "rosnąć" 

Wata mineralna - wsadzasz pestkę wsadzasz do wody aż nasiąknie, wata mineralna jest idealna do klonowania

Doniczka torfowa - wsadzasz razem z doniczką do większej, ta się rozłoży w torf 

 

 

Tak wygląda krążek torfowy po namoczeniu

 

med_gallery_27223_435_335199.jpg

gallery_27223_435_155461.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam ponownie

 

Vito - dzięki za info. Zdecydowałem się użyć doniczek torfowych.

 

Mały update z kiepskiej niestety jakością zdjęciami - nie jestem za dobrym fotografem a i sprzęt pozostawia wiele do życzenia. W tej uprawie niestety lepiej nie będzie.

 

Nasionka zostały już umieszczone w doniczkach tymczasowych.

Zacząłem im świecić żarówką 250W na początek w układzie 18/6.

22 Marca wyszły z ziemi i dzisiaj wyglądają tak jak na obrazku.

 

Obecne warunki:

dzień 26-28 stopnie, 25-35% wilgotność

noc    21-22 stopnie, 25-45% wilgotność

 

Jeszcze dzisiaj lub jutro wstawiam nawilżacz i podniosę wilgotność do około 80-90%

 

Już pierwsza wpadka zaliczona :(

Ja podlewałem ok. 50ml na doniczkę na dobę.

Wczoraj musiałem skorzystać z pomocnika bo nie było mnie na miejscu i tak się dogadaliśmy, że on podlał każdą po 200ml.

Doniczki strasznie namokły, są całe wilgotne i mam wrażenie, że mają ochotę się zdezintegrować :P

 

Zakładam, że taka kąpiel im nie zaszkodzi - jak myślicie ?

Teraz chyba poczekam z kolejnym podlaniem ze 2 dni.

 

I jeszcze kilka pytań.

1. Przy poprzedniej uprawie trzymałem lampę około 12-15 cm nad szczytami. Lampa 250W jest w cool tube.

Czy teraz w tak wczesnej fazie też powinienem trzymać je tak blisko czy może dalej.

Czy na tym etapie powinienem jakoś poprzez odległość zarządzać tym jak bardzo Panie się wyciągnął ?

 

2. Rozumiem, że na nawozy jeszcze za wcześnie ?

Tabelka HESI "zaleca" praktycznie już od pierwszych dni np taki SuperVit.

To pytanie bardziej pod to co ostatnio się nauczyłem na forum.

Sam do tej pory lałem nawozy już od pierwszych dni i zawsze dwa razy pod rząd i jeden raz woda i tak w kółko.

W tej uprawie zmieniam podejście i podlewam na zmianę raz wodą nawozami, raz samą wodą.

No i zaczynam nawozić generalnie później - kiedy to jeszcze nie wiem, pewnie od Was to będzie zależeć :P

 

3. Nawilżacz mam okrótnie zakamieniony a w tej części, do której się wlewa woda to nawet zieleń się pojawiła już.

Czy znacie jakiś sprawdzony sposób na pozbycie się osadów kamienia i tego zielonego czegoś w środku ?

 

Jak zwykle - z góry dzięki za pomoc. A teraz czas na :blant:

 

DSCF3519

 

DSCF3527

 

DSCF3533

 

DSCF3538

 

DSCF3540

 

DSCF3547

 

DSCF3548

 

DSCF3549

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Staraj się by miały wilgotno ale nie błoto, raz na dwa dni wilgotności zrób dzień suchości aby nie zrobić błota na dnie oraz by korzenie się rozrastały w poszukiwaniu.

 

1. W cooltubie trzymaj je w miarę nisko, około 10 cm od szczytów, ale zawsze sam musisz ocenić czy nie za gorąco będą miały.

2. Nawozy minimum od 2 tygodnia, ale supervit nie jest nawozem tylko kompleksem witamin, możesz lać od samego początku.

3. Dbaj o czystość nawilżacza, od niego zaczynają się rozwijać bakterie pleśniowe, musi być zawsze czysty. Ambasadorka zaraz napisze Ci jak go skutecznie wyczyścić. Mam identyczny i już go czyściliśmy nie raz ;) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+