Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 400W | Shining Silver Haze, Palmeiras Auto


Recommended Posts

Co do nawilżacza:

 

- zagotuj wodę, wlej 2 szklanki wrzątku do pojemnika,

dodaj pół szklanki octu, i dwie łyżki sody oczyszczonej,

wrzuć kilkanaście ziaren ryżu suchego

- zamknij korek i  wtrząchnij (ale uważaj będzie pienić sie) 

-zostaw na jakieś 30-40 minut (soda, ocet dezynfekuje i niszczy grzyb)

 

Co do kamienia to samo wrzątek i ocet z sodą

Albo możesz zrobić papkę i zostawić

 

Pół cytryny wyciśnij do miejsca objętych kamieniem i zasyp 4-5 łyżkami sody 

przykryj wacikami lub papierem 

zostaw na godzinę dwie 

 

soda i cytryna działają na kamień z wody to samo ocet - wszystkie sprawdzone przeze mnie są najlepszymi z naturalnych domowych detergentów.

 

Jak kamień będzie uciążliwy dalej zostaw na dłużej papkę.

 

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziękuję Państwu prowadzącym ;) za pomoc i uświadomienie.

 

Lampa obniżona.

 

Nawilżacz jak nowy - aż miło na niego patrzeć :)

 

SuperVit mogę już podać - ok, dzięki.

A czy ROOT Complex i PowerZyme też ? - z tego co zrozumiałem to też nie są nawozy.

Pierwszy nawóz jaki zastosuję to będzie TNT Complex - zgadza się ?

 

 

Oto fotki z 5 albo :P 6 dnia życia.

Jedna z Pań ma wyraźnie "czerwoną" łodygę a druga zieloniutką. Dlaczego tak ?

 

DSCF3554

 

DSCF3555

 

A teraz fotki z dzisiaj czyli z 8 dnia życia.

 

Rosną niemalże identycznie.

Pierwszy raz lampa jest chyba tam gdzie trzeba bo tuż po wyjściu z ziemi (trochę jej podsypałem też) zaczęły się "rozkładać" - wcześniej zawsze miałem najpierw solidną tyczkę i dopiero liście.

 

Muszę bajzel w szafie ogarnąć w końcu :P

 

Niestety nie udaje mi się utrzymać wilgotności takiej jak bym chciał. Obecnie mam 40-50% w dzień i 60-70% w nocy.

 

Kiedy powinienem "zakotwiczyć" je w docelowych donicach ?

 

DSCF3573

 

DSCF3574

 

DSCF3595

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam, czas na update.

 

Przesadzanie zacznij kiedy zobaczysz że korzonek się przebija bądź w drugim tygodniu.

 

Vito - dobrze rozumiem. Korzeń miałby się przebić przez tę doniczkę torfową ? To możliwe w ogóle?

 

Dzisiaj mamy 13 dzień życia roślinek. Rosną w tempie 0.25 cm na dzień - to chyba trochę za wolno - nie jestem pewien.

Od ostatniego razu, od 9 dnia życia podlewam 80ml dziennie na każdą doniczkę - jednego dnia woda i następnego woda z dodatkami (wg tabelki Hesi: Root Complex, TNT Complex, SuperVit, PowerZyme).

Ta woda do dobrowianka niegazowana (która ponoć ostatnio już nie ma tak idealnego PH ale nie wiem ile w tym prawdy i na co zamienić więc cisnę dalej z Dobrowianką).

 

 

Niestety wczoraj i dzisiaj miało miejsce kilka nieciekawych wydarzeń.

 

1.

Normalnie dzień trwa od godziny 13:00 do 7:00. Wczoraj o godzinie 22 zgasło światło i wróciło dopiero o 6:00 czyli było 8 godzin ciemności wtedy kiedy powinno świecić się światło.

Od tej 6:00 światło świeciło się do 14:00 i od 14:00 ciemność.

Postanowiłem od dzisiaj zostać przy nocy zaczynającej się od 14:00 i trwającej do 20:00.

 

Czy taki fuckup ze światłem może być źródłem jakichś problemów ?

 

2.

Straciłem nawilżacz - zbiornik z wodą upadł i już niema zbiornika z wodą : ( - wiem, że wilgotność to podstawowa sprawa teraz więc postaram się coś jutro rozkminić ale możliwe, że dopiero po weekendzie będę miał nowy nawliżacz.

Przechodziłem już etap ze szmatkami i koreczkami i dają tak niewiele, że teraz po prostu sobie odpuszczę - postaram się po prostu jak najszybciej o nowy nawilżacz.

 

3.

Liście zaczęły pokazywać jakiś problem - pierwsz raz mam na tym etapie jakieś kłopoty :( - pomocy !

Widzę lekkie przebarwienia i tak jakby zaczynały tracić kolor - blaknąć.

Kompletnie nie umiem jeszcze czytać z liści więc zrobiłem najładniejsze fotki jakie mogłem i liczę, że widać na nich to co trzeba.

 

Liczę na Waszą pomoc - co robić ?

 

Nie jestem pewien czy lampa nie była jednak zbyt blisko dlatego zwiększyłem z 15 do 24 centymetrów i dodałem jeszcze wiatrak mieszający, który "miesza" powietrzem bezpośrednio pod lampą.

Jak planty dojdą do siebie to wtedy pewnie obniżę lampę ponownie.

 

Póki co nazwę Panny: "Mała" i "Większa"

 

Oto Pani Mała:

DSCF3600

 

DSCF3606

 

DSCF3621

 

DSCF3623

 
Oto Pani Większa:
 

DSCF3634

 

DSCF3640

 

DSCF3644

 

DSCF3645

 

DSCF3647

 
I widok boksa z plantami:
 

DSCF3658

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak, jak doniczkę wkopiesz to przebiją się przez nią korzenie. 

 

1. Prawdopodobnie nic się im nie stało poważnego prócz zestresowaniem. Takie problemy ze światłem dają większą szansę na męską roślinę w przypadku nasion regularnych, a w przypadku nasion feminizowanych do herm.

 

2. Nawilżacz na Twoim etapie nadal przydatny.

 

3. Odstaw wszelkie dodatki, prawdopodobnie za nisko lampa, jakie masz pH ? 

 

Podlewasz codziennie ? Może podlej lepiej i zostaw na dwa dni, niech korzenie szukają wody.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak zwykle dzięki Vito, że zaglądasz i cierpliwie doradzasz co i jak - :rasta:

 

Z ciekawości zapytam czy dojrzałeś problemy na fotkach czy opierasz się tylko na moim opisie ?

 

Sam je przeglądając mogłem dojrzeć te przebarwienia ale chyba ledwo co i chyba tylko dlatego, że widziałem liście na żywo.

Z tego co widzę to trzeba trochę doświadczenia i stażu aby dobrze czytać fotki - zakładając oczywiście, że mają odpowiednią jakość.

 

Tak, jak doniczkę wkopiesz to przebiją się przez nią korzenie.

 

No tak sobie to wyobrażam, że jak doniczka dostanie na stał wilgoci to się "rozłoży".

 

Z Twojej wcześniejszej odpowiedzi na pytanie "kiedy przesadzać" wywnioskowałem, że decyzję o przesadzeniu mogęp podjąć gdy korzonki przerosną doniczkę - jakoś tego właśnie sobie nie wyobrażam aby jeszcze przed przesadzeniem korzeń był w stanie przebić tę doniczkę.

 

W każdym bądź razie kończymy zaraz 3 tydzień życia i 2 tydzień wegetacji więc już chyba czas na przesadzenie ?

 

 

3. Odstaw wszelkie dodatki, prawdopodobnie za nisko lampa, jakie masz pH ? 

 

Podlewasz codziennie ? Może podlej lepiej i zostaw na dwa dni, niech korzenie szukają wody.

 

Na razie leję tylko wodę i jak pisałem lampa podniesiona z 16 do 24 centymetrów.

Zobaczymy jak to się przełoży na kondycję plantów.

 

Co do pH to niestety nie znam odpowiedzi.

Może doradzisz Vito w jaki sposób przejść od wody kupowanej w sklepach do odstanej kranówki wyregulowanej samodzielnie (zgaduję, że to jest nawygodniejsza opcja, jeśli ma się czym mieżyć i regulować pH) ?

 

Chętnie bym zrobił krok w tym kierunku ale na pewno nie mogę wydać z miejsca 2 czy 3 stów na jakiś wypasiony miernik - wolałbym tańsze rozwiązanie (o ile spełnia zadanie), które właśnie nie jestem pewien nawet czy istnieje albo jak się za to zabrać.

 

Od następnej (albo aż skończą mi się obecne nawozy HESI) uprawy chciałem przejść na zalecane przez Ciebie BioTabs'y i ogólnie na taki zestaw gleba+nawozy aby nie była konieczna regulacja pH - takie rozwiązanie brzmi najfajniej dla mnie : )

 

Co do podlewania - te obecne 80ml starcza na tyle, że po dobie już na głębokości kilku centrymetrów (co przypominam stanowi połowę doniczki) jest prawie totalnie sucho - wydaje mi się, że 2 doby to za dużo.

Rozumiem, że proponujesz podlewać ciut więcej (powiedzmy 100-120ml) i co 2 doby - spróbuję tak.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

podsusz ziemie jak jeden dzien bedzie miala such nic sie nie stanie, ja brita filtruje kraniowke ktora stoi pare dni w wiaderku i leje to i jest cacy z grubsza. mam ziemie z odrobina perlitu i dolomitu i z 14 doniczek w jednej widac ze jest jakas czulsza roslina bo reszta zieloniutka az milo. iwec mysle ze jest to jakas opcja ale ja planuje organic nawozy wiec u mnie nie bedzie sie tak bujac pH pozywki jak na mineralach.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na fotkach nie widać nic poważnego prócz słabej zieleni, w miarę szybka reakcja i nie będzie problemu  B)

Doniczkę zasadzaj. pH metr możesz kupić kropelkowy, (GHE pH Test kosz 25zł) wystarczy na jeden raz.

Nie kieruj się dokładną ilością wody, u każdego są inne warunki i inne zapotrzebowanie, od samej rośliny i jej systemu korzeniowego także.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witajcie

 

Czas na update.

Dzisiaj mamy 18 dzień życia roślin. Nadal dostają tylko wodę.

Temperatura i wilgotność w dzień: 26-27, 50-60

Nowe listki chociaż nie wyglądają wg mnie idealnie to jednak dużo lepiej od tych pierwszych - wyblakniętych.

Ogólnie tempo wzrostu jest chyba za małe - nie pamiętam dokładnie ale w poprzednich uprawach przy 3 tygodniu roślinki były bardziej okazałe.

 

pyt nr 1) Zastanwiam się czy mogę już ponownie zacząć podawać wodę z dodatkami i nawozem? Chyba jeszcze poczekam.

 

2 dni temu przesadziłem je do docelowych donic. Tak to wygląda - trochę śmiesznie :D :

 

DSCF3663

 

DSCF3667

 

DSCF3671

 
 

Wczoraj zrobiłem porządek w boksie i zamontowałem nowy odbłyśnik - żarówka nadal 250W.

Na fotce "po" widać masakrycznie różnicę w ilości światła odbijanego światła - chociaż nie jestem pewien czy parametry robienia fotki był identyczne jak przy poprzedniej fotce.

Póki co nadal jeszcze jest jeden obieg powietrza.

 

pyt nr 2) Wychodzi na to, że przy najwyższym ustawieniu lampy mam pomiędzy w dół 110cm miejsca. Odliczając 20cm przestrzeni między lampą a plantami oraz 30 cm wysokość donicy zostaje mi powiedzmy 60 cm na same rośliny. To chyba bardzo mało prawda ?

Z racji tego, że mam ogromne donice i tylko dwa planty - planowałem podwójny topping i odpowiednio długi weg - wtedy powinny się zmieścić. Mogę też obniżyć podłogę "boksa" nawet o dodatkowe 50cm.

Co o tym myślicie ? Co byście zrobili na moim miejscu ?

 

 

DSCF3672

 

DSCF3675

 

DSCF3676

 
No i najważniejsze czyli moje Panny :)
 
"Mała"
 

DSCF3700

 

DSCF3704

 
"Większa"
 

DSCF3684

 

DSCF3689

 

DSCF3691

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+