Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

GROWBOX projekt [45x45x100] do weryfikacji (rysunki)


BadMotherFucker

Recommended Posts

Witam,

dzięki za liczne odpowiedzi i porady, doceniam to.

Chciałem wyjaśnić kilka rzeczy oraz wprowadziłem kilka zmian w projekcie i chciałem się nimi z Wami podzielić :)

 

Ogólna budowa i działanie boxa: Górna część z lampą jest szczelnie (zajebiście szczelnie :D ) oddzielona szybą od części boxa gdzie będą rośliny, więc nie muszę na tych wentylatorach zakładać filtra. Ponadto wentylatory te będą włączone tylko wtedy kiedy będzie włączona lampa lub 5 minut dłużej niż lampa (HPS 100W) i będą działać na wysokich obrotach aby dobrze chłodzić część nad szyba. Jeden z nich musi wpychać tam powietrze,a drugi będzie wyciągać ciepłe (musi tak być, ponieważ inaczej nie ma skąd tam się dostawać powietrze)!.

 

Robię tak ponieważ boxa będę miał w pokoju, a nie chcę żeby w czasie zasypiania i w nocy mi szumiły wentylatory (bardziej mojej kochanej kobiecie :P ). Będzie to wyglądało tak, że przy 12/12 lampa i wentylatory górne włączą się powiedzmy o 08.00 i wyłączą o 20.00 (wentylatory 5 minut później, będą miały swój osobny programator czasowy). W ten sposób znacznie większa cisza w pokoju, a więc i komfort ;)

 

Wentylator pod szybą będzie działał 24 na dobę na niedużych obrotach, tak aby tylko wumyszał przepływ powietrza w boxie. Wewnątrz przed wentylatorem będzie założony własnoręcznie robiony filtr w kształcie tuby o ściankach z maty węglowej między którymi będzie cienka warstwa węgla aktywnego. Filtr ten będzie wystawał od ściany boxa na 8cm więc aż tak dużo miejsca nie tracę, a powierzchnia filtra myślę że będzie wystarczająco duża aby wentylator dał sobie radę ;)

Na dole 2 wloty pasywne.

W środku jeszcze wentylator mieszający 80mm jeden lub dwa.

 

Kratka (na niej będą stać doniczki, nie jest to siatka scrog!) z cienkiego drutu ok 5mm opiera się na wypustach zrobionych co 5 cm w celu regulacji odległości plantów od boxa. Zastosowałem kratkę, aby przepływ powietrza z dołu do góry był jak najlepszy, a ponadto w ten sposób mogę na dnie boxa postawić miskę z keramzytem i wodą i wilgoć będzie się fajnie unosiła w górę boxa ;)

 

Box wymalowany na biały mat, rośliny nieAF, trening jeszcze do ustalenia (zapewne LST i SCROG)

 

Kolejne zdjęcia poglądowe boxa po zmianach:

 

gallery_33220_199_152566.jpg

Tak będzie wyglądać box niejako z otwartymi drzwiami (na zdjęciu po prostu przezroczyste :D ):

 

gallery_33220_199_34320.jpg

Wybaczcie dużą ilość tekstu ale chciałem wszystko jak najlepiej wyjaśnić i być może przy okazji komuś pomóc.

 

Pozdrawiam i z fartem!!!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z nieba mi spadłeś z tym tematem robie niemal identycznego boxa. Narazie mam tylko podocinane płyty. Rysunki na pewno wiele mi pomogą, dzięki :peace:  Tyle, że w cześci z lampą chce umieścić wentylatory na przeciwległych ścianach i dałbym jeszcze jakis wiatrak mięszający do środka. A reszta niemal identyczna. Szyba może być zwykła czy musi być jakaś specjalna? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie do bardziej doświadczonych zawodników, którzy mieli styczność z HPS 150W i wentylacją z wentylatorów komputerowych 120mm.

 

Jak myślicie czy uda mi się schłodzić część z lampą wentylatorami komputerowymi AAB Cooling Super Silent Fan 12 120mm o przepływie powietrza 65m3/h na tyle, aby w części pod szybą nie musieć już chłodzić tylko zapewniać delikatną wymianę powietrza?

 

Wiem, że ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ale nie miałem jeszcze styczności z HPS 150W, a nie chcę zbudować wszystko na wymiar i zdziwić się jak będę miał za gorąco ;)

 

5!

   
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

150W daje sporo ciepła, i wentylator 125 to minimum wg mnie 150 wentylacyjny lazienkowy to mimimum. 150W daje bardzo dobre rozmieszczenie swiatla w boxie 40x60 a nawet troszke szerszy. Dlatego naj lepiej wszystko przetestować. Kup zwykłą żarówkę wolframową 100W a jak sięuda to 150W i wsadz do boxa. I będziesz wiedział jaka będzie temperatura taka żarówka kosztuje grosze a wszystko będzie wiadomo. 

 

 

Bo wiem z doświadczenia że gorzej gdy mamy za ciepło niż za zimno.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+