Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Oświetlenie LED


Mirash

Recommended Posts

Długość fali czerownego to 620-750nm i częstotliwości 400-484THz

Skąd wziołeś te dane badałeś panele na spektrofotometrze ?? Bo z tego co wiem BARDZO TRUDNO w led osiągnąć więcej niż 660 a ty tutaj masz 750nm coś mało prawdopodobne.

Długość fali niebieskiego to 450-495nm i częstotliwości 606-668THz.

Tutaj już lepiej, niebieskie mają średnio około 460-480nm, natomiast są też takie royal blue które mają 440-460.

Jeżeli masz dane katalogowe owych diod to zapodaj chce zobaczyć.

Liczył ktoryś z was wogóle koszt budowy czegos takiego ? Zwykły LED to koszt 1zl (chyba ze kupujecie większą ilość to nie wiem jaka cena ), do tego płytka, odpowiedni zasilacz i własna praca więc koszt budowy takiego urządzenia wychodzi dużo większy niz zakup HPS wię za bardzo sie nie opłaca a nawet bardzo.

To zależy czy robisz na power led czy zwykłe led. Na te pierwsze czekam idą mi ze stanów koszt jednej to około 20 zł ale pobierają 1-3W. Te drugie są zwykłe koszt za 10sztuk około 4zł

Koszt panelu (20x15 cm) orientacyjne:

- diody 300 - 120 zł (

- zasilacz - 20 zł

- trochę chęci i płytka około 10 zł

CAŁOŚĆ około 150 zł i pobiera około 15W prądu.

Pobór mocy jest znacznie mniejszy co za tym idzie zaoszczędzic mozna na prądzie ale tylko przy dosc długim i czestym użytkowaniu urządzenia.
Pobór jest dużo mniejszy, ale zastosowanie w małych boxach bo jak masz już około 1m2 to diody tam niewiele zdziałają.
Kolejnym problemem staje się żywotnosc takiej diody.

Jakbyś szytał coś o diodach są one bardzo żywotne kilka razy więcej niż HPS i nie tracą na jakości z czasem jak to się dzieje z sodówką która po około roku (w zależności od świecienia) powinno sie wymienić jeżeli chce się mieć mocne światło.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Takie dane podal producent kolego... pisalem do niego i potwierdzil ze takie sa... lecz ja sie nie znam moze to jakis walek jest... i tez maja 15W takk samo jak Ty pisales w swoich.

lecz niby te panele maja certifikat ze sa wykonane zgodnie z danymi...

What are the frequencies of red light and blue light?

Both red and blue light are part of the visible spectrum, this is the portion of the electromagnetic spectrum that is visible to (can be detected by) the human eye. Red light has a wavelength of 620-750nm and a frequency of 400-484THz. Blue light has a wavelength of 450-495nm and a frequency of 606-668THz.

sorka ze inne konto ale na tamtym zle wpisalem maila i teraz jest nie aktywne.;p

a tak na marginesie diody dzialaja nawet do 7 LAT

a tak po za tym to patrzylem teraz po necie sa diody czerowne ktore maja 740 - 750 nm :) dodam ze swiatlo z tych paneli jest tak silne ze nie da sie patrzec tak jak by ktos swiecil tym laserem zabawka w oko.. :P

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hej Mirashpl fajny projekt.Powiem szczerze że również myślę o zaczęciu podobnego,wiec czekam na dalsze newsy o postępach .Jakbyś mógł wklejać foty np.: raz na tydzień to było miło popatrzeć jak się roślinki mają. pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czy do boxa o tych wymiarach da rade wcisnac 4 pomidorki ?

Oraz czy jasnosc diody ma jakis wpływ na rośliny ?

To zalezy jak duze chcesz miec i jakie odmiany ja w takim mam jedna rosline (podpis), natomiast wg mnie za malo bedzie te 225 diod na ten obszar to zalezy jak je dasz ja bym dal jeden taki panel od gory i z czasem drugi na boku aby doswietlac rosliny tez po bokach lub zrobil z paneli taki daszek czyli ustawione pod katem.

Mirashpl

Sprawdzajac materialy natknolem sie na to iz światlo widzialne posiada 400-700nm czyli z tej enegi korzystaja tez rosliny bo pozniej juz jest promieniowanie bliskie podczerwieni i podczerwien. A najdziwniejsze ze u ciebie jest straszny rozrzut czyli od 620-750nm z tego co widzialem specyfikacje diod to żadna nie miala tak szerokiego widma przewaznie jest to w zakresie gdy najwyzsza wartosc ma 650 to moze miec lekkie odchylenia w zaleznosci od napiecia i wtedy dlugosc fali 640-660.

Przy okazji poszukiwan znalazlem diody czerwone idealnie swiatlo czerone 660nm (moze wysla sampla) to zbadam sam ich spektrum aby miec pewnosc. Tylko cena jest troche wysoka okolo 1,5 zł za sztuke. Gdy przyjda PowerLED przeprowadze jeden grow log na nich to zobaczymy czy sa warte czy w cos nowego powinienem sie przeprowadzic to zainwestuje w te ledy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ze przechodzi w podczerwien to dlatego moze byc ze tak oslepiaja i oczy bola jak sie w nie patrzy..??

I jezeli by tak bylo to czy te diody sa dobre..?? Bo jak narazie to musze przyznac ze ladnie daja rade... jeszcze tylko musze dodac UVB lampke zeby wiecej THC blo..:) bo zauwazylem ze na slonku ladniejszy zapach jest wlasnie po przez UV tak mi sie wydaje...

I ile jak nasiwetlac mlode z UV starczy narazie 1 godz a pozniej 3 ..??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A ja mam pytanie do tworcy tematu. Czy w tym panelu swieca oddzielnie dwa kolory? Nie lepiej by bylo jakby na weg były same niebieskie a na flo same czerwone? Oszczednasc energii wzrosla by o polowe. Sam tez chce sobie zrobis taki panel, wykonanie jest bardzo proste a plusy jej posiadania sa ogromne

I powiedzcie mi jeszcze czy te diody sa dobre i czy taka ich ilosc wystarczy

100 szt czerwonych o długosci fali 625-630nm 15000mcd (znalazlem takie za 40zł)

150 szt niebieskich o długosci fali 465-470nm 8000mcd (za 70zl)

Całosc na 30x30 powierzchni. Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+