Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

CO2 - Dwutlenek Węgla


klos2

Recommended Posts

a moim zdaniem zamiast marnowac hajs na jakies co2 lepiej zwiekszyc wentylacje x2 lub nawet x3 i w ten sposob dostarczac w chu.. wiecej co2 roslinkom niz po przez takie co2 .. nie wiem czy wiecie ale jak sie podaje co2 to sie powinno wylanczac wentylacje ... ale coz... nie kazdy rozumie mj...

wylaczasz wentylacje psikasz co2 i tak co kilka dni. powinno starczyc na troche. pamietaj, ze to uzupelnienie co2. a tak poza tym to rozmowa z pomidorkiem dobra sprawa. mowiac, oddychajac czlowiek wydziela dwutlenek wegla wiec najwazniejsza to komunikacja ze swoim krzaczkiem. pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 7 miesięcy temu...
  • Replies 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 miesiące temu...

Odp. na post Lampa

palenie szkodzi nie tylko tobie. Roślinkom tez.

Powiedź mi jak dym papierosowy szkodzi na roślinki? Zaciągają się substancjami smolistymi a te odkładają im się w mitochondriach? Może zatyka aparaty szparkowe?!

poczytaj o działaniu dymu na rośliny.

No sorry ale ja jeszcze z czasów liceum pamiętam, że znaczna część roślin nawet tych tropikalnych pochłania aceton, heksan w ogóle sporo alkanów, jakieś aminy oraz benzen i formaldehyd - te dwie ostatnie substancje są zawarte w dymie papierosowym!!! Czekam na sensowny artykuł na temat negatywnego działania dymu tytoniowego bądź substancji w nim zawartych na rozwój nasiennych

Serio myślisz, że to coś daje?

Myślę, że nie dużo (możliwe, że nic) ale jeśli już to więcej daje niż zabiera.

serio głupszego pomysłu nie widziałem.

tę wisienkę zostawię bez komentarza :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

flip, wisienką to Ty jestes..... gorszy dzień miałeś?? no cóż zdarza sie najlepszym

Nie wiadomo po CenzurA, odkopujesz post z przed kilku miesięcy, w zasadzie kierowany nie do ogółu, a tym bardziej nie do Ciebie.

nie lubie sie powtarzać, ale zrobie to: "poczytaj o działaniu dymu na rośliny"
Nie umiesz szukać, naucze Cie: wpisujesz w przeglądarke www.google.com i w okienku wpisujesz "the effects of smoke on plants" lub dosłowniej "how cigarette smoke affects plants"

TADAM masz całą mase artykułów o wpływie dymu tytoniowego na rośliny. Czy im pomaga, czy szkodzi? sam znajdź sobie odpowiedź. Gwarantuje, że znajdziesz.

albo dobra, troche Cie wyręcze, bo widze, że leniwy jak cholera jestes :

co prawda zwykły gówniany artykuł z jakiegoś tam portaliku (pierwszy lepszy który wyskoczył w google). publikacji naukowych nie chce mi się szukać. Jak dalej jestes mądrzejszy niż wszyscy, to poszukaj artykułu z lat 80 w jurnal of occu..... (nie pamietam pełnej nazwy) medicine. Tam jest obszerniej. No i ogólnie poszukaj, a znajdziesz.

 

No sorry ale ja jeszcze z czasów liceum pamiętam, że znaczna część roślin nawet tych tropikalnych pochłania aceton, heksan w ogóle sporo alkanów, jakieś aminy oraz benzen i formaldehyd - te dwie ostatnie substancje są zawarte w dymie papierosowym!!!


To może wróć do liceum. co z tego że rosliny wchłaniają różne substancje z powietrza? Ty tez je wchłaniasz... i co czy np. tlenek węgla (bo wdychasz go sporo jeśli mieszkasz gdziekolwiek gdzie jest cywilizacja, a zakładam że tak jest, bo masz internet) działa na Ciebie pozytywnie??? no wątpie, raczej negatywnie.

napiałeś to co wyżej zacytowałem, na temat :"czy dym szkodzi roślinom" jeżeli to co napisałeś jest dla Ciebie zaprzeczeniem i w myśl tego nie szkodzi, to ja Napisze swoją teze:
"Pamiętam z przedszkola, że zdecydowana większość ludności, nawet zamieszkujących tropikalne regiony świata, pochłania z powietrza tlenek węgla,dwutlenek siarki, tlenek azotu, dwutlenek węgla- te dwie ostatnie substancje są zawarte w dymie papierosowym!!!!!!!"

Czy moja teza świadczy o tym, że palenie nie szkodzi człowiekowi?????? no nie, tak samo jak twoja że dym nie szkodzi roslinom. To ja sie pytam po jaką cholere to pisałeś????



A w sumie, to wiesz co? je**e mnie co o tym myślisz. Serio, jak chcesz to sobie ognisko rozpal w boksie... Jak pomoże, to zwróce honor. A narazie to sie napinasz jak gimnazjalista. Nie mając wystarczających informacji i wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+