Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED 14W | Super Lemon Haze


lgorek

Recommended Posts

Super Lemon Haze

Green House

 

 

BOX

 

 

Box ma wymiary 18x30x50cm, konstrukcja plexi spienione dodatkowo jest schowane. Dwie przegrody znajdują się w całości. Jednak służy jako box 18x18cm druga jako cześć filtra. Całość jak najdokłądniej z zewnątrz obłożyłem filtrem węglowym okapowym. Wykorzystałem do tego celu 3 sztuki ale pewnie będę musiał zwiększyć ich ilość aby nic nie było później czuć. Z uwagi na lokatorów jest to konieczność.

 

 

Zaraz nad panelem są węże z CO2, całość jest sterowana poprzez mały sterownik. W środku znajduje się czujnik CO2, wilgotności i temperatury. Do wentylacji użyłem wentylatorów z laptopów bo są typu "blower" czyli mały otwór ale dobrze daje. Obecnie zamontowany jest jeszcze jeden. W sumie są dwa wentylatory podwójne.

 

 

 

 

B (1)

B (2)

 

 

 

B (3)

B (4)

 

 

B (5)

B (6)

 

 

B (7)

 

 

PORÓWNANIE

 

Porówanie mojego oświetlenia LED 14W do Polux 55W. Jak widać niby mniej mocy ale dużo więcej światła. Dodatoko Polux 55W pobiera tak naprawdę 45W

B (8)

B (9)

 

B (18)

B (17)

 

 

 

PODŁOŻE

 

 

Podłoże użyłem ziemi uniwersalnej Kronen, wermikulitu, perlitu, keramzytu i dolomitu. Stosunek tych 3 pierwszych to 4:1:1, keramzyt poszedł tylko na sam spód doniczki, a dolomit około 10-15g na każdy litr ziemi. Doniczka jaką użyłem ma wymiary 13,5x,13,5x14cm i ma pojemność około 2,3 litra. Doniczka nie miała otworów i musiały zostać nawiercone jak widać powinno być ich wystarczająco. Dodatkowo wchodzi ona w drugą dzięki czemu nie potrzeba jest podstawka i nic się nie wylewa. Na ostatnim zdjęciu widać pH metr jednak jest od trochę lipny muszę kupić coś lepszego bo wg mnie trochę przekłamuje no i nie ma termometru wbudowanego.

 

B (10)

B (11)

 

 

B (12)

B (13)

 

 

B (14)

B (15)

 

 

B (16)




Suspect Zero
Super Lemon Haze od GreenHouse, wyzwaniem będzie aby wszystko zmieścić w boxie, trening będzie dość mocny. Pierwsze 10dni roślinka była w kiełkowana w kostce mineralnej następnie trafiła do ziemi.

Dzień 1

D1 (1)

D1 (2)



Dzień 2

D2 (1)

D2 (2)



Dzień 3

D3 (1)

D3 (2)



Dzień 4

D4 (1)

D4 (2)



Dzień 5

D5 (1)



Dzień 7

D7 (1)

D7 (2)



Dzień 8

D8 (1)



Dzień 9

D9 (1)



Dzień 10

D10 (1)



Dzień 11

D11 (1)

D11 (2)



Dzień 12

D12 (1)

D12 (2)



Dzień 13

D13 (1)

D13 (2)



Dzień 14

D14 (1)

D14 (2)

D14 (3)

 

 

 

Teraz będę zdjęcia będą dodawane na bierząco.

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

WOW. Zajebisty boksik!!!

Ile taki secik CIe kosztował?

400zł - kompletny panel ze wszystkim tak jak wygląda czyli diody, mcpcb, soczewki, radiator, zasilacz, frezowanie plexi, licze po kosztach.

500zł - czujnik CO2 wraz z płytką

500zł - sterownik (CO2, temperatury, wilgotności i pH jeżeli była by sonda której nie mam :P)

500zł - butla, redukator, elektrozawór, szybkozłączki itp

200zł - pozostałe elementy czyli to wszystko co nie liczyłem a należy uwzględnić, czyli różnego roczaju kable, czasówki, zasilacze 12v, wentylatory, filtry węglowe itp.

Całość +/- wyszła 2100zł ale było to kompletowane przez około 2lata pomału.

Obecnie czekam na nowe czasówki analogowe które są mniejsze niż te ogólnie dostępne. Bo mam problem z miejscem a przy zastsowaniu ich problem powinien zostać rozwiązany. W ciągu 1-2 miesięcy będą zastosowane jeszcze dodatkowo filtry aby jak najbardziej zagwarantować sobie spokój wśród lokatorów związany z zapachem.

PS.

Jak będę miał chwile czasu to zrobie zdjęcia jeszcze butli reduktorowi i sterownikowi oraz zestaw zasilania :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Roślinka jak widać ruszyła dość mocno do przodu co mnie bardzo cieszy, aż tak że sam jestem zaskoczony. Jutro wieczorem zmieniam śwatło na 12/12, czyli po 17dniach, WEG taki krótki aby wyrobić się z miejscem w boxie :) i tak pewnie będzie niezły trening jej :)


Dzień 15

Slh 15 (1)

Slh 15 (2)

Slh 15 (3)


Dzień 16

Slh 16 (1)

Slh 16 (2)

Slh 16 (3)




Dotarła do mnie też przesyłka z Programatorem Dobowy, jak widać jest on zgrabniejszy niż powszechnie sprzedawany. Przynajmniej będę miał wtyczkę od góry i wszystko będzie można można ułożyć przy przedłużaczu. Dodatkowo model który nabyłem nie ma diody sygnalizującej prace. Jednak dodam sobie ją sam będzie ona pewnie zielona. Dodatkowo foty porównujące do normalnego programatora analogowego.


Podsumwanie

+++ małe wymiary

+ zapadki chodzą płynniej

- brak diody sygnalizującej działanie

- tarcza z zegarem 12/12 czyli AM/PM

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzień 17

Slh 17 (1)

Slh 17 (2)

Slh 17 (3)

Slh 17 (4)

Dzień 18

Slh 18 (1)

Slh 18 (2)

Slh 18 (3)

Slh 18 (4)

Dzień 19

Slh 19 (1)

Slh 19 (2)

Slh 19 (3)

Slh 19 (4)

Dzień 20

Slh 20 (2)

Slh 20 (3)

Slh 20 (4)

Slh 20 (5)

Slh 20 (6)

Slh 20 (7)




Sterownik wygląda obecnie mój nie za ładnie, ale robi to chce. Jednak będę go modernizował na lepszy. Obecny służył do uruchomienia czujnika CO2 aby zobaczyć czy działa. Jak narazie czujnik działa. Sterownik ten co mam może włączać i wyłączać nawilżacz jeżeli bym miał, włączać i wyłączać wentylatory gdy za zimno za ciepło i w przypadku niskich temperatur regulawać temperaturę grzałką, dodatkowo ma podłączenie pod elektrodę pH. Ale najważniejsza dla mnie funkcja była właśnie czujnik CO2. Jak narazie działa ok. Teraz pracuje nad nowym wyświetlaczem i jednostką wykonawczą. Z uwagi na brak funduszy pracę się trochę przeciągają ale tak to jest. Nowy będzie posiadał 5" ekran kolorowy :)

Co na zdjęciach, pierwsze foto jest sterownik wersja prototypowa :P, drugie foto czujnik CO2 (ten złoty), wilgotności i temperatury, ostatnie dwie to butla CO2 z reduktorem. Jest to moja druga butla, jej pojemność to 700g, obecnie jest pusta i muszę ją nabić. Teraz jadę na takiej 11 kg. Do całości potrzebny jest jeszcze elektrozawór który otwiera się i zamyka :) regulując stężenie w boxie.





Co do czasówki taką kupiłem bo była tania i się zmieści czy wyskakują przyciski to nie wiem jak coś to zakleje klejem na stałe. Bo zazwyczaj używa się 18/6 lub 12/12 :) Mogę skleić taki moduł 4godzinny :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ładny krzaczek, ale najwyższy czas na położenie do gleby.

Właśnie o tym samym myślałem, ale chce go przytrzymać tak jeszcze kilka dni aby wyciągnął się jeszcze i wtedy owinąć całego do ziemi aby dać może później siatkę. Tutaj jeszcze nie wiem jak to zrobie. Ale tak przynajmniej aby miał drugie tyle.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

nachylać będzie potrzeba teraz, jutro zapewne to zrobię. Co do FIM to może będzie też ale zobaczę. Chciałbym zastosować SCROG jak dobrze pójdzie i zastosować oczko 40x40mm lub 30x30mm w tym pierwszym było by 16 otworów, w drugim 36otworów. Zastanawiam się który zrobić. Muszę podejść do miasta po siatki i zobaczyć. Ale pewnie dam ten pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+