Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

CO2 - Dwutlenek Węgla


klos2

Recommended Posts

Niekupilem tego co2 detektora bo kosztuje ponad 200 funtów (mieszkam w angli) a na bimber szkoda mi miejsca, za te pieniadze kupilem butle i zbudowalem druga szafe, wciaz chce kupic ten detektor bo w sumie to troche na slepo dodaje co2

Panie użytkownik to nie jest tak z ta butla ze co dzien bys musial ja nabijac, bo gdy robisz strzał z co2 to wyłączasz wiatraki. Musisz troche pobawic sie z ustawieniami i zobaczyc ile czasu mogą byc wy,łaczone wiatraki zanim szafa sie przegrzeje, a jak sie wlaczaja to zamykasz zawór co2. Tak że az tak duzo sie nietraci

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam

mam podobny problem do was, mianowicie pozyczylem butle z CO2 od kumpla (uzywana do akwarium, mowil ze efekty sa duze) ale nie do konca wiem jak ja ustawic. oczywiscie do butli podlaczony jest reduktor, brak za to jakichkolwiek elektronicznych zaworow. jedyne mierniki jakie sa w reduktorze to manometr i rotametr. Nie mialem pojecia jak ja ustawic i zaczalem czytac ten post. Wnioski:

wedlug obliczen:

+-

Oznacza to mniej wiecej tyle ze butla z CO2 nadaje sie tylko i wylacznie do mini upraw. Dlaczego??

Nabicie butli 1,5kg kosztuje mnie 10zl. Zgodnie z obliczeniami (przy wentylatorku 10m3/h) i zalozeniu ze chcialbym podniesc stezenie dwutlenku wegla do 1000ppm (normalnie w powietrzu jest 300ppm) musialbym zwiekszyc ilosc CO2 3 krotnie, czyli dostarczyc wciagu 18h okolo 1,3kg CO2. inaczej mowiac musialbym codziennie napelniac butle. Zauwazcie tez, ze jest to zalozenie do bardzo malo wydajnego wentylatora, przy mojej wentylacji (2 went lazienkowe 100m3/h, podlaczone szeregowo czyli wydajnosc spada o polowe mozemy zalozyc 50m3/h) musialbym 5 razy dziennie nabijac moja butle.

Drugi sposob na policzenie tego to policzyc pojemnosc boxa , u mnie okolo 0,5m3(55x75x140),a nastepnie zapotrzebowanie na CO2 (WysXSzerXGłębX0,0015, zrodlo: soft secret), wiec aby utrzymac odpowiednie stezenie CO2 musialbym dostarczac 0,00086m3 CO2 (zalozmy ze tyle musze dostarczyc na sekunde zeby utrzymac to stezenie), czyli przy mojej butli (0,810m3) starczy mi CO2 na 15min... nie wiem czy dobre jest zalozenie ze nalezy dostarczac 0,00086m3/s. Nic nie ma napisane o czasie w Soft Secret, nie posiadam przyrzadow do pomiaru CO2, wiec jakiekolwiek zaloznia musialem przyjac.

Oba sposoby pokazuja ze nawet do srednich boxow ciezko dostarczyc wymagana ilosc CO2. Wychodzil na to ze butle nadaja sie tylko i wylacznie do upraw typu PC box albo podobne. patrzac teraz na CO2 z bimbrownikow nie wierze zeby one potrafily zapewnic odpowienia ilosc CO2 skoro tak czesto musielibysmy zmieniac butle. Specjalnie pokazalem ten problem na przykladzie swojego boxa zeby mozna zobaczyc jakies konkretne liczby i porownac ze swoim boxem. Oczywiscie w tych obliczeniach jest sporo zalozen, jednak jesli sie nigdzie nie pomylilem w obliczeniach to uswiadamia nam to ze przy jakiejs konkretnej wentylacji lub duzym boxie musielibysmy wydawac majatek na CO2. Oczywscie ja nie przestane uzywac butli i postaram sie ja ustawic zeby napelnianie bylo 2x w miesiacu zobaczymy co z tego bedzie. jak ktos ma ochote zapraszam na mojego growloga bede wrzucal fotki co jakis czas, bedziecie mogli zobaczyc czy cos to daje.

Dzis bylem napelnic swoja butle i zapytalem ile kosztuja 5 kg (150zl) a potem zagadalem z kolesiem i zapytalem czy "na lewo" nie dalby rady mi jej nabic. Powiedzial ze spoko ale nie oplaca mu sie to przy tak malej butli. Za 5kg bierze 10zl, za wieksze jak sie dogada tez nie wezmie wiecej. Takze jak macie butle to kombinujcie zawsze mozna zaoszczedzic pare groszy :D

i jak tam efekty??

P.S. jezeli w tych obliczeniach sa kompletne bzdury to sorry ale tylko probuje sprawdzic jaki jest sens dostarczania CO2. Jestem laikiem w tym temacie wiec wszystko co napisalem powyzej to tylko "chlopskie myslenie" :peace:

Posiadam teraz miernik CO2 i moge przeprowadzic takie badania i zobaczymy co z tego wyjdzie, i bede mniej wiecej wiedzial ile zuzywa sie dwutlenku wegla, ale wg mnie twoje obliczenia sa bledne ale aby to potwierdzic musze przeprowadzic swoje testy i wtedy wypowiem sie dokladniej jak to sie ma dla roslin, malego boxa, oraz wentylacji. Dlatego narazie mozesz miec racje lub sie mylic. Poczekamy i zobaczymy co pokaza moje testy.

 

Niekupilem tego co2 detektora bo kosztuje ponad 200 funtów (mieszkam w angli) a na bimber szkoda mi miejsca, za te pieniadze kupilem butle i zbudowalem druga szafe, wciaz chce kupic ten detektor bo w sumie to troche na slepo dodaje co2

Panie użytkownik to nie jest tak z ta butla ze co dzien bys musial ja nabijac, bo gdy robisz strzał z co2 to wyłączasz wiatraki. Musisz troche pobawic sie z ustawieniami i zobaczyc ile czasu mogą byc wy,łaczone wiatraki zanim szafa sie przegrzeje, a jak sie wlaczaja to zamykasz zawór co2. Tak że az tak duzo sie nietraci

Mam do sprzedania taki detektor taniej niż 200funtów, bo dopiero jak kupiłem czujnik to widać jak bardzo waha sie CO2 w pokoju jak oddycham i zakmniete okna i drzwi jest 1500ppm czyli praktycznie maksymalna wartosc dla uprawy. W stopce link do calego opisu. Wysyłam również zagranice a co do ceny za wysyłkę można się dogadać :D

Mogę powiedzieć że testowałem teraz CO2 i wyniki są masakryczne rośliny masakrycznie rosną jak szalone ale pracuje teraz nad sterownikiem opis na stronie z miernikie. Teraz chyba tylko i wylacznie CO2, nalezy uwazac aby nie przekarmic roslin co2 bo skutki moga byc gorsze niz niedokarmienie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

jest napisane.

Gość w temacie, który podałeś robił to pierwszy raz. Taśma klejąca nie uszczelni za bardzo. no i jak drożdże zaczą pracować, to mu się wszystko przeleje.

Cały zaczyn, urośnie o ok 1/4, a on ma pod korek.

Takie "urządzenie potrafi wygenerować ciśnienie, że w akwarium przez kostkę wierzbową wydostaje się masa bąbelków. I tak do tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

"Najłatwiej wytworzyć dwutlenek węgla działając dowolnym kwasem (np. octowym, solnym, cytrynowym) na węglan wapniowy (CaCO3) lub węglan sodu (Na2CO3) czy też wodorowęglan sodowy(NaHCO3).
Najlepszym w warunkach domowych jest użycie Kwasu Cytrynowego (C6H8O7*H2O) i Węglanu Wapnia (CaCO3).
Węglan Wapnia jest głównym składnikiem Kredy Szkolnej a także dolomitu (CaMg[CO3]2). Dolomit można nabyć w postaci kamienia wapiennego lub w aptece w postaci tabletek (ok. 10zł/100szt.).
Natomiast Kwas Cytrynowy kupujemy w sklepie spożywczym (kwasek cytrynowy ok. 65gr/op.).

przygotowanie #1:
Do butelki wrzucamy 5 tab. Dolomitu lub 1 kredę szkolną i zalewamy to kwaskiem cytrynowym rozpuszczonym w wodzie (ok. 4 łyżeczki / 100 ml),
praktycznie od razu powinny zacząć powstawać pęcherzyki CO2. Butelka działa ok. 4-5 dni po czym zabieg powtarzamy."
Czy zamiast tych tabletek lub kredy może być zwykły dolomit??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 10 miesięcy temu...

Posiadam Filtr węglowy więc nie ma zmartwienia o zapach , ale czy CO2 z bimbrownika + box w tym samym pokoju co śpię nie spowoduje dla mnie jakiegoś zagrożenia ? oddycham w końcu tym samym powietrzem co roślina ? Pytanie może i głupie ale lepiej wiedzieć niż się rano nie obudzić.

Box 60x60x140 200 W HPS went wlot komputerowy , wyciąg łazienkowy + dwa mieszające pc w środku.

Tak! już uważaj bo sie zagazujesz w tym pokoju przez 2l butelkę która wytwarza znikome ilości CO2 jak na taka powierzchnię...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

cały czas mam problem z ustaleniem ilosci co2 wiec robie eksperyment czy to wogle ma sens.

mam 2 szafy w obu sys. hydroponiczny i w kazdej swiezo wymieniona Lampa MH Dual spectrum.

Co2 wtryskuje ytlko podczas kwitniania do jednej z szaf. Jest to juz drugi tydzien jak co2 krazy po safie. W obu pomieszaczeniach kwiaty wygladaja tak samo.

W szafie z dwutlenkiem wegla prowadze tez drugi eksperyment, mam tam 2x aquafarm wiec moge robic porownanie miedzy odrzywkami. W jednym z systemow hydroponicznych dodaje drogiego boostera do kwitniania cannaboost, zoabaczymy ile to warte, place za to 50 funtow za butelke i chyba gowno warte.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jakiej wielkości masz te boksy? jaką wentylacje? jak podajesz co2 i jakie stężenie trzymasz? Jeśli to małe boksy lub wentylacja jest bardzo wydajna, to dodatek co2 praktycznie nic nie zmieni. sens stosowania jest w dużych pomieszczeniach, gdzie powietrze jest wymieniane tylko kilka razy na dobe.

pytam, bo jako jeden z niewielu masz możliwość zrobienia eksperymentu porównawczego z prawdziwego zdarzenia.

co do odzywek, jak masz 2 takie same systemy w jednym pomieszczniu, to możesz się pokusić o porównanie odżywek popularnych firm (np. Canna vs Hesi).

Pamiętaj, że w eksperymentach najbardziej wiarygodne wyniki dadzą klony.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 miesiące temu...

a moim zdaniem zamiast marnowac hajs na jakies co2 lepiej zwiekszyc wentylacje x2 lub nawet x3 i w ten sposob dostarczac w chu.. wiecej co2 roslinkom niz po przez takie co2 .. nie wiem czy wiecie ale jak sie podaje co2 to sie powinno wylanczac wentylacje ... ale coz... nie kazdy rozumie mj...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+