Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Recommended Posts

Ja bym w takiej sytuacji zostawił mniej szczytów i dał im troszkę więcej luzu dookoła by światełko doszło głębiej...

Generalnie możesz usunąć wszystkie pod spodem odrosty by skupił się plancik na tej mniejszej ilości...

Na wegu nic im nie brakuje na tym spektrum ale zobaczymy jak flo...nie wszystkie ledy ciągną je dobrze....

Sam robisz te panele zdaje się tak?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

U mnie nie ma problemu ze światłem bo penetruje nawet przez liście, dlatego postanowałem że zrobie 16 szczytów i oczko będzie miało 45x45mm czyli 1,75". Ramkę wykonam w poniedziałek i w ten sam też ja będę chciał zamontować. Jak dodam już siatkę to usunę wszystkię inne i tu pytanie do osób które już robiły scrog bo jest to moja pierwsza. Które szczyty zostawić a które usunąć ? Czy te największe zostawić a te małe usunąć ???

Tak sam robie te panele, obecny który mam muszę lekko zmodyfikować a z uwagi na mały box jest dość ciężko uzyskać odpowiednie rozproszenie światła.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

16 szczytów! hardkore myslę, ze sie nie uda....ale ok :) jezeli chodzi o mnie to zycze powodzenia i bacznie będę obserwował....

Usuwasz szczyty które są pod siatką, które nie mialy sily wyjść....powinno się też usunąć wszystko inne pod siatką

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzień 31

Cd 31 (1)

Cd 31 (2)

Dzień 32

Cd 32 (1)

Cd 32 (2)

16 szczytów! hardkore myslę, ze sie nie uda....ale ok :) jezeli chodzi o mnie to zycze powodzenia i bacznie będę obserwował....

Usuwasz szczyty które są pod siatką, które nie mialy sily wyjść....powinno się też usunąć wszystko inne pod siatką

Jak widzisz dużo u mnie jest eksperymentów, muszę sprawdzić czy oczko 45mm będzie odpowiednie jak się nie sprawdzi to zrobie następnym razem większe :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzień 33

Cd 33 (1)

Cd 33 (2)

Dzień 34

Cd 34 (1)

Cd 34 (2)

W 33dniu dodałem siatkę aby zrobić scrog. W tym celu użyłem drutu z elektrody spawalniczej i cienkiego drutu miedzanego. Nie jest to może estetyczne ale pełni swoją funkcję i później można zrobić rozstaw jaki się nam podoba. Zrobiłem oczko 4,5cm czyli wszystkich wychodzi 16 topów. Czy będzie mało czy dużo miejsca zobaczymy na końcu. Dodatkowo zmodyfikowałęm lekko panel tak aby dostarczał więcej światła czerwonego na środek, teraz powinien pobierać około 12-13W

:)

Muszę poczekać kilka dni aby pędy było widać bardziej i pousuwam wszystkie zbędne aby zostało tylko te 16

:)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

igorek wyleczyles ja ladnie, jak mialy niedobory a tyle ziemi to raczej nie byl to czysty brak niedoboru a te usrane ph, czym to podlewasz jaka kranowką? Im mniejsza doniczka itak trudniej wilgotnosc utrzymac i odpowiednie odzywianie, jak na problemy pieknie sobie poradziles...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bebook problemy które były na początku sam sobie zrobiłem, ponieważ przez głupote chciałem sobie zrobić odpowiednie pH gleby, przez co zrobiłem flusha wodą, niby ph było ok ale przez ten zabiegł wypłukałem wszystko co było w glebie jak np wapń, przez co kompleks sorbcyjny gleby sie zmienil. ph bylo w normie ale roslina nie mogla pobierac nic z gleby z uwagi ze brakowalo jej wapnia, po zabiegu CaO roslina odżyła. Po i od tamtej pory widać było że z dnia na dzień jest coraz lepiej. Podlewam wodą destylowaną kupiłem na stacji benzynowej i wiem że jest czysta nie zasyfiona. Ostatnio sprawdziłem jaka woda wypływała do doniczki i miała 6,7ph czyli idealne. Dlatego teraz dostanie dawkę nawozu i pomału już regularnie woda. Podewana jest jak już ziemia przeschnie i jest to około 200-350ml wody na tą doniczkę, czasami więcej lub mniej podnoszę ją i wiem czy jeszcze podlać czy nie.

Jest to 12 dzień roślinki od przełączenia 12/12, teraz czekam na pierwsze kwiaty i stoper FLO będzie start :) myślę że będzie to w kilku najbliższych dniach.

Najbardziej problemem może być wysokość bo od siatki do panela jest 30cm czyli max topy mogą mieć 25cm aby nie spaliły topów. Jak to nie wystarczy miejsca to będę zmuszony zrobic jakieś drastyczne sceny ale to będzie już poźniej :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzień 35

Cd 35 (1)

Cd 35 (2)


Dzień 36

Cd 36 (1)

Cd 36 (2)

 
Dzień 37

Cd 37 (1)

Cd 37 (2)

 
Dzień 38 - 1 Flo

Cd 38 1 (1)

Cd 38 1 (2)

 
Dzień 39 - 2 Flo

Cd 39 2 (1)

Cd 39 2 (2)


Dzień 40 - 3 Flo

Cd 40 3 (1)

Cd 40 3 (2)

Cd 40 3 (3)

Cd 40 3 (4)

 
Dzień 41 - 4 Flo

Cd 41 4 (1)

Cd 41 4 (2)

 
 
Roślinka po 16 dniach od przełączenia na 12/12 pokazała pierwsze kwiaty. Obecnie jest to dzień 4. Dodatkowo ustawiam aby w siatce były na jednej wysokośći topy. ChemDog powinien kwitnąć 9 tygodni czyli około 63 dni. Jakby nie patrzeć pozostało mu jeszcze 60dni. Dlatego mam do was pytanie ile jeszcze roślinka urośnie 10-15cm czy może więcej ??

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja się lepiej nie wypowiadam ile mogą urosnać. Myślałem że moje już przystopowały, a tu od paru dni @!#jeb#!@ - znów pną się w górę średnio 1,5 cm/dzień. Staraj się w pierwszym okresie flo je jak najbardziej wiązać (ja swoje przy 40tym dniu flo mam nadal w niektórych miejscach powiązane, bo bym się nie wyrobił wysokością w szafie), by nie mogły pionowo piąć się w górę. To może pomóc jeżeli obawiasz się o wysokość. Podejrzewam że co2 ma znaczny wpływ na wysokość plantów. Dam ci jeszcze dziś znać, gdyż jadę na konsultację do starego farmerskiego wyjadacza heh, gdyż ta wysokość u mnie zaczyna mnie denerwować.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Może urosnąć nawet drugie tyle.....
Z doświadczenia wiem ze indyjki czyste rosną 50%....hybrydy 50-100% a sativy nawet 200%....
Oczywiście nigdy nie można sprecyzować dokładnie ile urośnie...ale spodziewaj się że może drugie tyle polecieć w góre...
Przestanie rosnąć jak kwiaty się uformują...potem już przyrost jest minimalny. 
Coś powoli wchodzi w kwitnienie...ale może ruszy potem :)
Sprawdz czy lewego światła nie łapie w fazie ciemniej...
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+