Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

ChemDog

GreenHouse

Genetyka:

OG Kush x Sour Diesel

ChemDog.jpg

 

 

 

BOX

 

 

 

 

Box ma wymiary 18x30x60cm, konstrukcja plexi spienione dodatkowo jest schowane. Dwie przegrody znajdują się w całości. Jednak służy jako box 18x18cm druga jako cześć filtra. Całość jak najdokłądniej z zewnątrz obłożyłem filtrem węglowym okapowym. Wykorzystałem do tego celu 3 sztuki ale pewnie będę musiał zwiększyć ich ilość aby nic nie było później czuć. Z uwagi na lokatorów jest to konieczność. Do wentylacji użyłem wentylatorów z 70x70mm, możliwość zamontowania do 4 sztuk na jednej ścianie dodatkowo wyciągający powietrze jest zaraz nad panelem oraz wpychający do powietrze do komory obok. Dodatkowo jest jeszcze dodany ten typu blower aby wpychał powietrze. Czekam na regulatory obrotów aby każdym wentylatorem mógł sterować z osobna :). Filtr węglowy znajduję się nad boxem i zajmuje on 10cm od szczytu. Dodatkowo jak będę miał chwile czasu to zrobie małą miniaturę całego boxa i jak wygląda w nim cyrkulacją powietrza.

 

 

Box  (1)

Box  (2)

 

Box  (3)

Box  (4)

filtr  (2)

filtr  (8)

 

Zaraz nad panelem jest wężyk od CO2, całość jest sterowana poprzez mały sterownik. W środku znajduje się czujnik CO2, wilgotności i temperatury. Dodatkowo pokazuję jaką dużą posiadam butle. Butle kupiłem w niemczech na ebay. Jej pojemność to 750g a waga kompletna 2500g :) Zważyłem ją przed używaniem zobaczymy ile wejdzie gazu na całą uprawę. Na 3 zdjęciu widać bardzo prymitywną wersję sterownika, jest ona praktycznie do sterowania CO2, nowa wersja jest w trakcie przygotowań :)

 

 

Co2  (1)

B (2)

 

Co2  (2)

Co2  (5)


Co2  (3)

Co2  (4)

 

 

 

PORÓWNANIE LED 14W vs CFL 55W

 

 

 

Porówanie mojego oświetlenia LED 14W do Polux 55W. Jak widać niby mniej mocy ale dużo więcej światła. Dodatoko Polux 55W pobiera tak naprawdę 45W

B (8)

B (9)

B (18)

B (17)

 

 

 

PODŁOŻE

 

 

 

Podłoże użyłem ziemi uniwersalnej Kronen, wermikulitu, perlitu, keramzytu i dolomitu. Stosunek tych 3 pierwszych to 4:1:1, keramzyt poszedł tylko na sam spód doniczki, a dolomit około 20g. Doniczka jaką użyłem ma wymiary 13,5x,13,5x14cm i ma pojemność około 2,3 litra. Doniczka nie miała otworów i musiały zostać nawiercone jak widać powinno być ich wystarczająco. Dodatkowo wchodzi ona w drugą dzięki czemu nie potrzeba jest podstawka i nic się nie wylewa. Ziemia była mieszana 3 dni wcześniej, dodatkowo zaraz po nasypaniu jej do doniczki przelałem pomału całość około 5 litrami wody aby podwyższyć / uregulować w okolicy ph 7.0. Na ostatnim zdjęciu widać pH metr jednak jest od trochę lipny muszę kupić coś lepszego bo wg mnie trochę przekłamuje no i nie ma termometru wbudowanego.

 

B (10)

B (11)

 

B (15)

B (16)

 

 

 

NAWOZY

 

 

 

Dzięki uprzejmości jednego z użytkowników forum stosowane będą nawozy organiczne, na początku MediOne a później Massive od GreenPlant, oraz dodatkowo mikoryza Myco Madness. Za co wielkie dzięki :)

 

Medi One GreenPlanet

Massive GreenPlanet

Myco Madness

 

 

 

 

Let's Get Started

 

 

 

Roślinka była przez 40godzin w wodzie bo nie miałem dostępu do niej, po wysadzeniu do jiffy leżała spokojnie w ciemnym miejscu do dnia 5 gdzie roślina wyszła na powierzchnie uznaję to jako dzień 0. Jedynie łupina nasienna była tak twarda że nie zmiękła w glebie przez co delikatnie ją rozłupałem. W dniu 1 roślina poszłą już do doniczki :) Będę chciał zastosować LST i ewentualnie SCROG. Przez pierwsze kilka dni świece 20-24 godzin aż do pojawienia się pierwszych liści właściwych gdzie będzie przełączone już na 18/6 do czasu uzyskania przez rośliny 3 tygodni, wychodzi tak że przełączenie na FLO nastąpi 15 grudnia.

 

Dzień 0

 

Cd 0 (1)

Cd 0 (2)

 

Dzień 1

 

Cd 1 (1)

Cd 1 (2)

 

Dzień 2

 

Cd 2 (1)

Cd 2 (2)

 

Dzień 3

 

Cd 3 (1)

Cd 3 (2)

 

Dzień 4

 

Cd 4 (1)

Cd 4 (2)

 

 

 

Kolejne zdjęcia będę dodawał w miarę możliwości prawdopodobnie raz na tydzień.

 

 

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Roślinka dostała jakąś wysypkę nie wiem od czego jest to spowodowane, podobno od wody ale nie wiem czemu. Ważne że nic jej nie jest.

Dzień 5

Cd 5 (1)

Cd 5 (2)

Dzień 6

Cd 6 (1)

Cd 6 (2)

Dzień 7

Cd 7 (1)

Cd 7 (2)

Dzień 8

Cd 8 (1)

Cd 8 (2)

Zapewne wiele osób spyta jaka jest cena całęgo mojego zestawu razem z CO2 oraz LED no to tak:

Panel LED

500 zł - kompletny panel ze wszystkim tak jak wygląda czyli diody, mcpcb, soczewki, radiator, zasilacz, frezowanie plexi, itp, może troszkę mniej lub więcej ale coś koło tego.

Zestaw CO2

500 zł - czujnik CO2 wraz z płytką pcb która była projektowana pod ten konkretny czujnik który sprowadzałem z Koreii

500 zł - sterownik (CO2, temperatury, wilgotności i pH jeżeli była by sonda której nie mam )

500 zł - butla, redukator, elektrozawór, szybkozłączki itp

Pozostałe

400 zł - czyli to wszystko co nie liczyłem a należy uwzględnić, czyli różnego roczaju kable, czasówki, zasilacze 12v, wentylatory, filtry węglowe, ziemie, doniczki itp.

Całość +/- wyszła 2 400 zł ale było to kompletowane przez około 2 lata po trochę.

Panel LED sam robiłem i obecnie mam do wykonania jeszcze dwa panele jeden o wymiarach 30x20cm do moich papryczek chili, bardziej jest to modyfikacja już istniejącego ale budowa będzie praktycznie od zera. Oraz bardzo podobnego lecz o wymiarach 40x20cm jednak będzie to zapewne po nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzień 9

Cd 9 (1)

Cd 9 (2)

Dzień 10

Cd 10 (1)

Cd 10 (2)

Dzień 11

Cd 11 (1)

Cd 11 (2)

Dzień 12

Cd 12 (1)

Cd 12 (2)

Roślinki dnia 11 dostały kolejną dawkę medi-one z uwagi że wyglądają jakby im czegoś brakowało, chyba wszystkie po trochu, z uwagi na to że zrobiłem flusha ziemi. Niby rozwijają się dobrze ale jakoś tak inaczej :) Dodatkowo zrobiłem ołówkiem otwory przez co powietrze może dotrzeć lepiej do korzeni a i szybciej przeschnie.

Przełączenie na FLO planowo miałbyć 18 dnia, zobaczę bo jak będzie rozwijała się tak jak teraz to WEG potrwa 21 dni.

Igoreg taki sterownik sam programowales? Pisales program czy on juz byl zaprogramowany?

Razem ze znajomym, bo ja nie programuje a on programuje, ja mówiłem mu co tam ma się znaleźć. Jednak ten co używam bardziej jest do przetestowania czujników CO2, nowa pełna wersja jest w trakcie realizacji. Powinno być jeszcze w tym roku jak, ewentualnie na początku 2013.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+