Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Wpadka z marihuaną - posiadanie - problem z prawem - Artykuł 62


Gość

Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...
  • Replies 1,4 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak jak w temacie prosze o pomoc i jedyne co dodam mieszkam 30 km od czech i jaralem 6 h przed zatrzymaniem robili testy na krew do 3 dni pojechalem na pogotowie aby doktor stwierdzil nie stwierdzil czy jestem pod wplywem marihuany nic nie znaleźli jedynie lufke macie jakies pomysly oprocz tego ze bylem w czechach i palilem :D ,,,, i co mi grozi za to ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Prokurator będzie chciał Ci zabrać prawko na 3 lata, nie zgadzaj się, jeżeli nie popełniłeś dodatkowych wykroczeń staraj się stracić prawko na 12 miesięcy (kara Cie nie ominie) wtedy nie musisz zdawać go jeszcze raz, wystarczą zwykłe psychotesty jak na kierowce zawodowego, i równo po 12 miesiącach odbierasz prawo jazdy. 

Jest jeszcze opcja dobrego papugi ale to są już koszta.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Vito mi się wydaję że może go ominąć kara bo jeśli dobrze zrozumiałem lekarz stwierdził, że nie jest pod wpływem a więc nie złamał prawa i nie prowadził odurzony. I na to musi się powoływać + był w czechach i tam jarał dzień wcześniej, ale wiadomo wszystko zależy od sędziny. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeżeli w ciągu 6 godziny będziesz/prowadziłeś prowadził auto i w momencie którym przekroczysz granicę jesteś pod wpływem, obwiązuje Cie prawo polskie-czyli wyrok za prowadzenie pojazdów pod wpływem środków odurzających oraz odebranie prawa jazdy na określony czas.

 

Wszystko zależy od sądu i czy masz adwokata, byc może zamiast zawiasów dostaniesz grzywnę lub prace społeczne

 

Jeżeli załapią Cie w CZ pod wpływem (co rzadko sprawdzają trzeba wybitnie rzucać się w oczy) odpowiadasz czeskiemu wymiarowi sprawiedliwości czyli z miejsca prawo jazdy jest zabrane-nie możesz kontynuować jazdy, a samochód musi być odholowany, plus z miejsca grzywna w wysokości 25000-50000 tys Koron. Opcja kolejna na niekorzyść kierowcy odebrane prawo jazdy od 12-do 24 miesięcy-i tu nie ma łagodnego wymiaru kary.No i na bonus punkty karne 7.

 

Nieznajomość prawa szkodzi, nic nie usprawiedliwia tego iż paliłeś w Czechach (bez zaświadczenia lekarskiego jest to również nielegalne) a prowadziłeś pojazd w pl.

 

Można sobie jeszcze bardziej biedy napłatać mówiąc iż jeździsz do Czech palić MJ.

 

 

za brak winietki obowiązuje kara 1000 zl z miejsca, wiec jak ktoś sie wybiera w trasę niech ją kupi :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Posiadać możesz bodajże do 15gram powyżej mogą Cie zatrzymać i przekazać sprawę polskiej policji,

Więc bez przypału będzie jak będe miał przy sobie mniej i nawet jak to znajdą przy mnie? Kierowce już ogarneliśmy niepalącego :D

Wyczytałem przed chwilą że posiadanie do 15h MJ jest traktowane jako wykroczenie, nie jako przestępstwo. I grozi za to mandat do 15000 koron. Mi bardziej chodziło o to jak to jest w praktyce, jeżeli ktoś ma w tym doświadczenie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+