Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Wpadka z marihuaną - posiadanie - problem z prawem - Artykuł 62


Gość

Recommended Posts

Hah dzisiaj miałem sprawe w sądzie za uprawe 4 krzaków i posiadanie 0.14 g suszu... Sędzia mnie się pyta jaką karę proponuje dla siebie, ja odpowiadam na to że może by tak grzywne. Sędzia się mnie pyta kto zapłaci tą karę, a ja na to że chyba rodzice...Sędzia na to, że grzywna odpada, bo kara musi oddziaływać na mnie a nie na rodzicach... I w końcu doszedł do wniosku, że chyba najlepsze będą prace społeczne - 20 godzin w miesiącu przez 7 miesięcy... Wydaje mi się, że chyba zbyt ostry wyrok to jest (aż 7 miesięcy!!!) Zastanawiam się, czy nie odwołać się od wyroku... Co wy myślicie o tym wyroku?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 1,4 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wyrok wg mnie jest dosyc lagodny. Koles za posiadanie 0,6g ziola dostal 2tys i zawiasy... Zawsze jest tak, ze jesli jest to twoja pierwsza sprawa dostajesz dosyc ostry wyrok aby Cie odstraszyc od dalszych dzialan. Co do tych prac spolecznych, nie wiem co mialbys robic, ja kiedys sprzatalem port jachtowy i molo, to dogadalem sie z "majstrem" i za flaszke podpisywal mi godziny, ale to dawne czasy ;) Za uprawe mozesz wylapac nawet 8 lat, takze chlopaki zastanowcie sie czy warto. Jeszcze dwa dni temu planowalem uprawe, do wczoraj, kiedy mojego ziomka zczaili z 200 roslinkami, odrazu wylapal sanki takze troche posiedzi, a mi juz ochota przeszla. Co do wypowiedzi jednego kolesia, ze niby kazdy po 24h na dolku wymieknie- kazdy mierzy swoja miarą ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak uwazam ze warto. Trzymac morde na klodce i miec najlepsze palenie jakie tylko mozliwe. Wpierw musza cie zlapac zebys mial problemy. A nawet jezeli juz cie zlapia i masz na wlasne potrzeby dwa krzaki czy cztery to jakos sie wylizesz. No jak masz 200 jak twoj kolega to mysle ze z pierdla dlugo nie wyjdziesz. Nigdy nie popieralem uprawy na handel ale na wlasne potrzeby jak najbardziej :) No tylko jak cie zlapia z dwoma krzakami w glosniku to kare bedziesz mial podobna co ten co ma ladnego boxa z rowniez dwoma krzakami. I pytanie. Czy warto tyle ryzykowac by z tego glosnika wyciagnac 10 g? a po dwoch tyg jak sie skonczy znowu uprawa by narazac tylek. Zamiast tego wy****c dwa wielkie krzaki zebrac z nich ponad 200 i miec spokoj na dwa lata. Wszystko sprzatasz matex chowasz poza domem i luzik. Proste

Mam podobne zdanie. Uważam, że jeśli już zaczynać przygodę to zrobić boksa na 2-4 krzaki dobrej odmiany a nie bawić się w uprawę w mini boksach(wiadomo, że nie każdy ma warunki) lub uprawę nasion konopi przemysłowych. Wydaje mi się też, ze jest duże ryzyko wpadki przy załatwianiu. Na komisariacie nic nie powiesz bo nie masz co, chyba, że sprzedawałeś lub częstowałeś.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Niewiem jak to jest ale pomimo tego że ustawa mówi co mówi to dlaczego karani są ziomki za błache posiadanie jednego skręta jeżeli

Cyt.

ROZDZIAŁ I

Zasady odpowiedzialności karnej

Art. 1. § 1. Odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto popełnia czyn zabroniony pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia.

§ 2. Nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwość jest znikoma.

§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego, jeżeli nie można mu przypisać winy w czasie czynu.

i dokładnie o punkt 2 mi chodzi jaka ja wyżądzam krzywdę społeczeństwu jeżeli posiadam w celu spożycia np 0,5 grama suszu

Może ktoś się zainteresóje i jak się ma powyższy artykuł do posiadania 0,5 grama na własny użytek komu ja szkodzę bo na pewno nie sobie Jeżeli ktos sądzi że szkodzę sobie to powiem tak skończyłem szkoły studia założyłem rodzinę pracuję zarabiam może nienajlepiej bo marne 4 tys ale daje rade takie realia.

Na babke wydaje miesiecznie ok 300 zł to mniej niż wydawałem na papierosy alkocholu nie kupóje bo nie lubie i teraz niech ktoś mi powie komu ja szkodzę ps pale 13 lat i pomimo tego że podobno trawka ogranicza myślenie i takie tam to niemiałem problemu zdac matury i takie tam więc o co tu tak naprawde chodzi??????aghr :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Yo. Wedługo portalu rp.pl:

1. Zgodnie z Kodeksem karnym, czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwość jest

znikoma:

A. stanowi przestępstwo, ale jest to wypadek mniejszej wagi zagrożony karą grzywny,

ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku,

B. stanowi przestępstwo, ale sąd może warunkowo umorzyć postępowanie,

C. nie stanowi przestępstwa.

http://grafik.rp.pl/grafika2/378265

No to tak: C z racji Art.62 z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpada. B no chyba, że jesteś nieuleczalnie chory na raka, albo masz AIDS w późnym stadium. To tak, sąd wtedy pewnie zastosuje wobec ciebie Art.1 § 2. Ale z racje tego, że nie jesteś jedną nogą na drugim świecie, a to co robisz jest przestępstwem zagrożonym pozbawienia wolności do lat 3 to sądy stosują się do tego, że wariant A nie zostaje spełniony... i twój wniosek o umorzenie z tej podstawy prawnej zostaje odrzucony. TADAM ;)

Przy okazji studia to nie tylko kawałek papieru, którym sobie można co najwyżej podetrzeć... ale również pewne wyróżnienie, które zobowiązuje niejako również do poprawności korzystania z ojczystego języka. Chociaż starania się. :zbakany:

<kwiatek_pokoju>

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Yo. Wedługo portalu rp.pl:

http://grafik.rp.pl/grafika2/378265

"bzdury"

Przy okazji studia to nie tylko kawałek papieru, którym sobie można co najwyżej podetrzeć... ale również pewne wyróżnienie, które zobowiązuje niejako również do poprawności korzystania z ojczystego języka. Chociaż starania się. :zbakany:

<kwiatek_pokoju>

EPIC FAIL

Najpierw spójrz co cytujesz, a potem się wymądrzaj. To jest test ,a ABC to nie warianty zastosowania artykułu, a odpowiedzi.

Prawidłowa odpowiedź to B tak całkowicie przy okazji i decyzja, czy zastosować artykuł o niskiej szkodliwości społecznej czynu zależy tylko i wyłącznie od decyzji sądu po złożeniu pisma o jego zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

:shock: hahahahahaha, zabiłeś mnie. :oops:

Tak to jest jak się wchodzi zbakanym na forum a potem próbuje rozkminić problemy, o których się ma kulawe pojęcie. ;)

Chociaż ta część o terminalnie chorym wydaje się być prawidłowa... pomimo, że jeszcze nie słyszałem by w Polsce umorzyli komuś sprawę za art.62 z takiego powodu. To nie jest trochę martwy przepis w odniesieniu do nas?

A "wymąrzanie" to raczej za dużo powiedziane, prędzej skromna dedukcja zakończona triumfalnym "TADAM". 8)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemka

Wczoraj jebli mnie i kumpla pałkarze kumpel odpalał lufe a a ja miałem przy sobie 0,8 g. Jako że skoczyłem 17 lat 11 dni temu posiedziałem sobie na dołku 24 h :/ Następnie miałem pogadankę z jakimś kryminalnym ds. narkotyków. Powiedział że jeśli pomogę to dostane grzywne. Opowiedziałem jakąś ładną historyjkę :) Powiedział że jeśli wydam dilla " pomogę " xD To da rade grzywna ;)) Jasne... Dodam że kumpel nie miał skończonych 17. Później poszedłem składać zeznania do posiadania dodali mi udostępnianie ;/ Jako że przed tym koleś sie pytał czy poddam sie dobrowolnie karze to powiedziałem że tak ale nie wiedziałem że dojebali mi udostępnianie ;///// Wszystko po podpisywałem i dostałem skierowanie do prokuratora i powiedział że tam znowu bd przesłuchiwany... Czy jest możliwość wykręcenia się z tego udostępniania jakoś?? Rano oczywiście wjazd na chatę musiał być. Jako że nie byłem wcześniej karany nie wiedziałem co czym się je i jak. Poradźcie jak się z tego wywinąć... Pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

niech Twój kolega powie że nic mu nie udostępniałeś tylko miał swoje to że jest młodszy nie ma znaczenia bo przecież trawka nie jest legalna i jego sprzedaż nie jest regulowana prawnie więc każdy może to zdobyć. a co do prokuratora to ubierz sie elegancko ze skruchą na twarzy i jak ładnie sie zakręcisz to Ci zmniejszą kare (tylko musisz mieć dobrą historie ;])

powodzenia ; )

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+