Skocz do zawartości
thc-thc

grower


gieta

Recommended Posts

  • Replies 2,7 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam mały problem.

Roślinka jest bardzo ładna, duża jak na swój wiek;)

Niestety jest bardzo niska co nie pozwala mi na trening, najwyżej przechylenie o jakieś 10 stopni.

Jest to automacik.

Mogę usunąć 2 największe liście które zasłaniają kilku odrostom światło?

Nie chcę jej spowolnić ale szkoda mi będzie stracić szansę na fajne szczyty.

Jeśli można to jak to zrobić? urwać, uciąć?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

lampa pamiętasz mnie? Pisałem kilka dni temu i dawałem foty :) Jednak myliłeś się, PH ziemi sprawdzałem- 6,2. :) Roślinie zżółkły liście, bo zaczęła kwitnąć, a raczej pomału kończy fazę kwitnięcia i powraca do wzrostu, a liście zawijały się pewnie przez te deszcze. Ale sypłem dolomit profilaktycznie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

maqs - nic lepiej nie kombinuj, automatą nie warto robić treningu. Za krótko żyją zeby musiały przechodzić przez rekonwalensencje pooperacyjną. Pozatym wiele to nie da a i zaszkodzic moze bo jak roslina niska to mniej swiatła złapie na outcie. Trening stosuje sie w wysokich roslinach jak chcemy je zmiescic w mniejszej szafie.

banana - jesli masz lampe do roslin poczekałbym, jesli nie masz to lepiej wysadzic zawsze wiecej swiatła beda miały na dworze niz na parapecie nawet jak jest pochmurno, a i przynajmniej sie ukorzeni juz i bedzie tylko lepiej.

Dolomit odkwasza glebe, czyli podnosi jej Ph, jesli jest ono prawidłowe lepiej nie stosować profilaktycznie bo jak okaze sie ze ziemia ma Ph 7 to mozemy je podniesc do np 8 co juz daje odczyn zasadowy który nie sprzyja MJ. Pozatym dolomit zawiera dużo magnezu i wapnia w postaci mikroelementów które też można przedawkować.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+