Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany


gieta

Recommended Posts

Mam pytanie troche głupie bo mam juz 2 drzewka na spocie a zapytam sie o kiełkowanie.

namoczyłem pestki ponad 24h i chciałem zrobic precurshing ale nie mogłem po 3 min odpusciłem i dałem na wacik i zakryłem filia i zrobiłem dziurki ;) Cisnie mnie żeby jeszcze teraz zrobic precurshing, czy po 2-3 dniach nie przeszkodzi to sionku jak znowu zrobie precurshing ? gdyby nie wyszło oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 2,7 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja miałem jeden liść zwinięty w rulonik w troche większym plancie to siedział tam sobie jakiś robak i go jakoś skleił. rozerwałem te miejsce sklejone(delikatnie), wyciągnęłem tego małego czarnego cwela i jest w porządku. Kolega też miał pozwijane w takich małych jak ty ale to skorupka troche późno była zdjęta z listków i takie się porobiły... ale odżyły

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dawno mnie nie było. Okej , powiem konkretnie. Jest chłopaki taka sprawa mam na Oucie ES i EP wielkości, no 3 pięterka. Miałem je pod szklarnią zrobioną z plastykowych butelek z dziurkami. Dopóki były pod butlami elegancko śmigały. Dzisiaj rano zaszedłem na spota i koło godziny 8.30 zostały podlane. Na około dołki 20 l po 3-4l wody. Postanowiłem ściągnąć szklarnię, bo roślinki już w miarę sobie podrosły, więc o tej samej godzinie pozbawiłem je szklarni wystawiając na naturalną przestrzeń. Jednak co się okazało? O godzinie 18.30, kiedy sprawdzałem roślinki, zobaczyłem na nich jasne przebarwienia ( jasne - mam na myśli wyblakły zielony kolor liści ) do tego w miejscach przebarwień był po prostu lekko suche. W mniejszym lub większym stopniu występowało to na każdej roślince, mam ich 10. Jestem przekonany, że to przez ściągnięcie butelek w 100%. Jednak moje pytanie brzmi, czy aby nie zaszkodzi to moim roślinką ? Jeśli tak co zrobić ? Spot jest naprawdę dobrze nasłoneczniony, roślinki pierwszy raz miały styczność z ostrym słońcem cały dzień.( chmury dzisiaj czasem na niebie jednak przysłaniały słoneczko) Może to dlatego ? Bardzo prosze o odpowiedź doświadczonych growerów Z góry dziękuje i pozdrawiam
RasTafari

Transcendentalny jak sionko Ci 2-3 dni nie puści kiełka, to raczej możesz zrobić małe nadgryzanie, żeby sionko jakoś spróbować ratować. Chłopie nie baw się z nasionem jak baba, chwyć je w palce nadgryź zębami leciutko i tyle. Nie wiem czemu na forum ludzie opisywali jakieś śmieszne metody z nożami itd... Ale w sumie nie każdy ma wyczucie w zębach, lepsze ma w palcach heh

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Transcendentalny jak sionko Ci 2-3 dni nie puści kiełka, to raczej możesz zrobić małe nadgryzanie, żeby sionko jakoś spróbować ratować. Chłopie nie baw się z nasionem jak baba, chwyć je w palce nadgryź zębami leciutko i tyle. Nie wiem czemu na forum ludzie opisywali jakieś śmieszne metody z nożami itd... Ale w sumie nie każdy ma wyczucie w zębach, lepsze ma w palcach heh

Zrobiłem precurshing sie udał na 2 pestkach już kiełki wychodzą

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

nivea131 spróbuj go palcami delikatnie odkręcić, albo zostaw po prostu niech sobie rośnie. Powinien sam dojść do siebie, ale jak chcesz możesz spróbować rozczłonować liście. ( co za wyraz heh )
Zibir-Zibi to jest tak . . . Czytaj etykietę hehe Zależy od rodzaju nawozu, wilgotności na spocie itd... Ja swoim AF-ką na dość wilgotnym terenie dawałem 2 razy w tygodniu dawki nawozu na kwitnięcie. Jeżeli było za wilgotno na podlanie, stosowałem spryskiwanie, czyli aplikację nawozu poprzez wchłanianie go przez liście. Za każdym podlaniem powinieneś stosować nawóż Biohumus Extra Kwitnące Kwiaty, czy też każdy inny naturalny nawóz. Co do innych ? Nie mam zielonego pojęcia, gdyż nie stosuję. Jedyny, planton K, który stosowałem zgodnie z zaleceniami producenta. Z każdym podlewaniem dawałem odpowiednio wymierzoną dawkę.
TRANSCENDENTALNY bardzo dobrze Nie ma co robić zamieszania, ale nie zaszkodzi zapytać. Kto pyta nie błądzi, kto nie pyta siedzi po uszy w gównie. Powodzenia z uprawą

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cześć ! mam pytanko nigdy nie zapylałem i chciałbym w tym roku zapylać. Mam kilka automatów i chciałbym na własne potszeby wyprudukować większą ilość nasion w jakim tygodniu flo najlepiej to zrobić ? Chciałbym zebrać pyłek z jednej miejscówy i przenieść ją na drugą więc nie wchodzi w gre zostawianie obok siębie roślin. Czy wogóle z większych kwiatostanów osiągnę więcej nasion czy dojdzie pyłek w głąb pąków ? czy po zrzuceniu pierwszych nasio dopylać pozostale pozostałości pąków ?

Pozdro i czekam na odp !

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pytanie do nasionek: czy gdyby teraz się zasadziło grapefruita to zdążyłaby roślinka dojrzeć do października?
Grapefruit
Nie mam pojęcia ile trwa cały cykl. Gdzieś na innej stronie było napisane,że kwitnienie trwa 70 dni czy jakoś tak,ale nie wiem ile te dojrzewają w całości.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+