Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 tygodnie później...

Jaką żarówkę cfl a może hps do growboxa o wymiarach 50x40 wysokość 65cm ???Obliczyłem że potrzeba mi 10.000lumenów ,co polecacie? 

 

Z tego co patrzyłem to HPS 100W nada się ,ale wolałbym cfl bo niski box i nie chcę walczyć z temperaturą ,a cfl mniej się grzeją podobno ;]

 

taka wystarczy ? 

 

 

ELEKTROX CFL 125W DUAL LAMPA ENERGOOSZCZĘDNA NA WZROST I KWITNIENIE

 

-lampa / żarówka energooszczędna 125W / realne zużycie prądu to 85W !
-przeznaczona do uprawy roślin
-model: CFL ELEKTROX 125W
-barwa: DUAL 2700 / 6500 K (kwitnienie i wzrost)
-wmontowany układ zasilający, wydajność do 100 L/1W
-wymiary: L=37cm, fi=9cm, gwint E40
-uniwersalne zasilanie: 220 do 240V, 50Hz
-lampy energooszczędne nie nagrzewają się tak jak HPS i MH, ich zastosowanie oznacza BRAK KŁOPOTÓW ze zbyt wysoką temperaturą
 
 
 
ZALETY: 
- Żarówka nie potrzebuje żadnego dodatkowego układu zasilania 
- Nie nagrzewa się tak bardzo jak HPS i nie mamy kłopotów ze zbytnią temperaturą 
-Żywotność i wydajność świetlna jest kilka razy dłuższa niż u lamp HPS 
- Elektroniczny układ zasilania wmontowany w żarówkę zwiększa jej energooszczędność
 
STOSOWANIE: 
- Jako jedyne źródło światła 2 do 3 szt na 1 m2 
- Jako uzupełniające źródło światła w mniej doświetlonych miejscach

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To zalezy, patrzysz jak rosnie i odginasz tak jak trzeba. Ja zawsze wiaze i codziennie sprawdzam jak cos do odwiazuje i przywiazuje w innym miejscu tak zeby odrosty swiatlo mialy. Na flo jak juz jest poznym to zdjmuje i tylko od siebie galezie oddzielam co by tez kazda swiatla miala po rowno. Musisz obserwowac i dzialac pod to co zaobserwujesz.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam czy po pokazaniu sie liści pierwotnych należy już włączyć lampe ?  moje pomidory są właśnie w takim stadium jednak znajdują się w zaciemnionym boxie są one praktycznie przeźroczyste i doś wysokie 7 i 10 cm listki pierwotne troche żółte  czy to wina braku oświetlenia ?  oraz drugie pytanie ;) moj dark devil wylądował w ziemi  gdy tylko wykiełkował i od 2 dni znajduje sie w doniczce lecz do tej pory nic sie nie dzieje troche mnie to martwi czy słusznie ?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+