Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

Gość Bonawentury

No wentyle są z tej samej serii mam jeszcze 3 sprawdze na reszcie, jak lipa bedzie to ogarne jakis inny sciemniacz czy cos iinego do spowolnienia obrotów. Podziekowania wielkie Lampa i pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ohayo. Wlasnie robie indoora i wsadzam 4 automaty - BCN diesel, Power Skunk, Roadrunner #2 i White Domina, wszystkie femi. Mam w zwiazku z tym kilka pytan

1. Czy po wypuszczeniu kielka musze wsadzac najpierw do jakiegos mniejszego pojemnika czy moge docelowo do donicy 24x24x24? Wolalbym oczywiscie od razu do tej duzej, bo jestem poczatkujacy i boje sie, ze cos spiernicze przy przesadzaniu.
2. Mam juz wszystko oprocz podloza. Nie wiem czy dla normalnych pomidorkow i automatow ziemia powinna byc taka sama, ale bylbym bardzo wdzieczny, gdyby ktos mi napisal co powinienem wrzucic do zwyklej ziemi kwiatowej, zeby bylo w miare dobrze. Cos tam szukalem po forum, ale nie mam pojecia jaki mix zastosowac akurat do tych roslinek i w jakich proporcjach (np. czy dodac dolomit czy perlit czy moze jedno i drugie).
3. Czy wykielkowane pestki od razu dawac pod hpsa ? Jezeli tak, to jaka wysokosc od nasiona, zeby nie wysuszyc za bardzo i nie zepsuc? Jaki fotoperiod? Od razu 12/12 czy moze najpierw 18/6, zeby troche podrosly?

Dziekuje za ewentualne odpowiedzi i przepraszam za klopot

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. Możesz od razu.

3. Wykiełkowane pestki wsadza się do ziemi a nie pod HPSa, chodziło Ci o malutką roślinkę gdy pojawi się na powierzchni. Trzymaj temperaturę nie przekraczaj 30stopni w miejscu roślinek na ich wysokości. Po za tym Ty mówisz że masz automaty a je trzyma się pod 18/6 lub 20/4 cały czas.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czym się rózni HPS 250 od 400, chodzi mi głównie o ilość ciępła, chce kupić ale nie wiem jak bardzo będę się musiał postarać o temp, widze że też dobre ubprawy wychodzą pod 100 i 150 ale wolałbym kupić coś mocnejszego ale nie weim czy dam rade ze spadkiem tempy i ciszą w pokoju a to jest ważne dla mnie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kolego z 250W powinieneś sobie poradzić,chociaż taki hps daje tez sporo ciepła,a przy tym trzeba wstawić odpowiednie wentyle aby temperatura była wporządku.Druga rzeczą jest to gdzie ten box będzie stał czy w chłodniejszym miejscu(np.piwnica) czy może w cieplejszym(pokój).W zależności od tego gdzie będzie się on znajdował tyle będziesz musiał dać wentyli na ogarniecie temp.Ja np. mam aż 4 wentyle i wcale to cicho nie chodzi.Wiec jeżeli chcesz aby było cicho proponuje zaopatrzyć się w 100W lub 150W no chyba ze tak jak wyżej napisałem miejscówka jest chłodna i boxa dostudzisz 2 wentylami to jedz z 250W

Wiem co pisze bo sam miałem nie lada problem ze zbiciem temperatury ale dzięki pomocy życzliwych kolegów z forum jakoś się udało hehe

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

witam nie moge nigdzie znalesc odp na pytanie jaki wentylator np.lazienkowy promieniowy lub kanalowy bedzie mi potrzebny do boxa 1m2 na lampe 400whps chodzi mi o wydajnosc w m3 jezeli np. znamontuje promirnowy na wylot powietrza z boxa o wydajnosci 350m3 to na wlot starczy lazienkowy jak tak to jaki mniejwiecej

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+