Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

co do latwosci w chlodzeniu to bym powiedzial ze to takie pol na pol. Moje zdanie takie skrec sobie 70w HPS/MH wyjdzie Ci tyle samo co swietlowki do tego lazienkowy went. lub komputerowe zalezy od temp jakich sie ma w pomieszczeniu gdzie 3masz boxa, Szyba ok.3-5mm dobrze by bylo dac osobne chlodzenie nad szyba i tylko doniczki podnosic aby byly blizej swiatla, do tego MH na weg i hps na flo i bajeczka...

Mosze Goldman, nie wiem czy wiesz ale jesli masz wysokie ph wody to zakwaszasz wode przez co ph spada, wiec twoja teoria o leceniu caly czas sama woda nie jest najllepszym pomyslem. Zwyczajnie w domach mamy PH kranowy ok. 7-8.5 wyobraz sobie podlewanie sama woda o ph nawet 7.5-8 co sie stanie ? Ziemia przejmnie PH wody po paru podlaniach, wiec moja rada taka jesli masz nawozy to dawaj roslince, ale dopiero po 2tyg ich zycia i dodawaj 1ml kwasku z cytryny nie wiem jak bardzo ci to zbije PH wody ale na 100% bedzie ona w przedziale 6-6.8 z wlasnych obserwacji zaobserwowalem iz ph wody bardzo latwo spada do poziomu 6.5-6.8 i ilosci podanego PH down jest stosunkowo niewielka lecz aby zbic to ph jeszcze o 0.1-0.4 trzeba dac prawie 2x wieksza dawke niz w przypadku zbicia z ph 7-7.5 do poziomu 6.6-6.8

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lopi źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że do czasu uzupełnienia zapasu testera pH będę podlewał odstana kranówa z kwaskiem cytrynowym, sorry za nieporozumienie , a swoją drogą tester już zakupiłem i muszę stwierdzić, że nie odnotowałem znaczących różnic w pomiarze pH przed dodaniem biohumusa do wody i po dodaniu. Poziom pH nie zmienił się prawie w ogóle .

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Osobiscie uwazam , że HPS ponizej 100 nie ma sensu natomiast jeśli chodzi o Ph przy biohumusie to oczywiste to nie jest skoncentrowany lecz naturalny nawóz wiec nie obniza tak drastycznie pH ale Lopi miał rację dobre nawozy(koncentraty)obniżaja zwłaszcza na grow, ale masz Ph metr to spoko będziesz miał kontrolę. :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no nie licz ze odrazu z niebieskiego zrobi ci sie zolty heh ph wody mam ok.7.5 po dodaniu wszystkich moich nawozow Cala linie Canna na Flo, + Masa dodatkow co dostaje za friko i nawozy Hesi do tego rowniez i ph po takiej mieszance spada mi zaledwie do ph6.9-7 wiec i tak zbijam ph, az uzyskam ten wynik jaki chce

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam kolegę, pomieszcenie bez okien to niemal idealna sytuacja nazywamy to grow room.
Musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań, np: ile ma byc roslin,czy pomieszcenie jest chłodne czy nie, wilgotne czy nie, no i najwazniejsze,jaka jest powierzchnia pokoju, bo jesli to hala to jak zauważył ziben, najpierw musisz zbudowac boxa.
Jedno natomiast jest pewne- zwykła żarówka nie wystarczy,
poczytaj na forum, to naprawdę procentuje. :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Planuje zrobić growroom na poddaszu:

Objętość ~7,7 m3
Chcę posadzić do 4 roślin pod HPSem.

Lista zakupów:

Wentylacja
Rura Aluflex śr.125mm 3mb
Filtr Economy 125/160-240m3
Wentylator osiowy kanałowy 125 VKO VENTS
Zawór zwrotny wentylatorów VENTS śr. 125 mm

Oświetlenie
Lampa MH BLV Growmaster 150W - weg
Lampa sodowa WLS Extra 400W - flo
Cooltube z odbłysnikiem zewnetrznym 125mm/49cm
+ coś na ściany ;]

Opcja 1:
Instaluję wentylator przed cooltubem, później filtr i powietrze wychodzi na zewnątrz przez okienko. W drzwiach otwór wlotowy pasywny lub drugi wentylator wdmuchujący.
W growboxie 40x45x120 robie wega lub początek wega i część wega w growroomie.

- trzeba będzie przesadzać rośliny

Opcja 2:
Dzielę pokój na dwie połowy, w jednym robie weg w drugim flo. Wentylacja jak wyżej tylko jeszcze jeden wentylator w ściance oddzielającej.

+ maksymalnie skrócony czas między zbiorami
- trzeba zrobić cholerną ściankę działową :(
- potrzeba mocniejszą lampę na weg

Coś możecie doradzić?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+