Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam. Aktualnie kiełkuję w szafie nasionko WR AF ale w międzyczasie przeczytałem o zaletach perlitu i jako, że nigdzie nie można go dostać zamówiłem z allegro. Wiem wiem, że nie powinno się zaczynać kiełkowania jak nie ma się wszystkiego przygotowanego ale już trudno. Moje pytanie jest takie - w czym najlepiej (do czasu przygotowania mieszanki gleby) uprawiać kiełka - w puszce? Ile czasu w takim pojemniku będzie mógł rusek sobie rosnąć zanim go przesadzę? Jak w ogóle później z puszki go przenieść do gleby?

I drugie pytanie - po zmieszaniu gleby z perlitem w proporcji 3:1 powinienem ziemię w doniczce zlać porządnie wodą i odczekać aż ziemia kilka dni przeschnie zanim przesadzę z puszki?

Liczę na odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dlaczego akurat puszka? Polecam małą doniczke np 3l. po ok 2 tygodniach przesadź do donicy docelowej. Przesadzasz rośline poprzez wyciągniecie jej z ziemią i korzeniem do nowej donicy, tak by nie naruszyć korzenia i nie rozkruszyć brył ziemi ( w której jest korzeń). Pozdrawiam

będę wsadzał do puszki gdyż nie mam doniczki 3l. Ponawiam pytanie - jak to zrobić z tą puszką - wsypać ziemię, zlać żeby dołem wyciekało i sadzić? Czy jak wrzucę kiełka do porządnie zlanej wody w puszce to ona dość szybko przeschnie czy powinienem zrobić to kilka dni wcześniej? Jak potem przesadzić? Ile czasu automat rusek może/powinien być w takiej puszce?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+