Skocz do zawartości
thc-thc

grower

4x Royal gorilla 150W LED box 60x60x160cm. BIOTABS


Recommended Posts

Łikend minął. Bylo troche czasu wiec ogarnalem siatke hehe 😄

Bylem zadowolony prawie do konca pracy, ale jak mi sie wszystko polamalo to chcialem rzucic w pizdu i kupic na necie ale po 2 buszkach wzialem sie znowu za robote i oto efekt 😄 troche krzywo i zdecydowanie o 2-3 cm za duza bo ciezko zeby zmiescila w namiot.

Taki tip dla tych ktorzy wezma sie za robienie siatki. Zastosujcie wzmocnienie na łączeniach i nie napinajcie siatki za mocno bo peknie wam tak jak mi i trzeba bedzie robic od nowa😕

Tak czy inaczej fajnie bylo pomajsterkowac 😄

ps. tu sa oczka 4/4cm ale chyba bardziej odpowiednie beda 5\5 cm :)

f.jpg

Edytowane przez Miłośnik
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czołem! 😄

Dzień 51/16 dni bylo indukcji/rowno 14 dni od pierwszych preflowerow wiec

51/16/14 :)

Dzisiaj kolejny raz robilem lekkie defo (staram sie wycinac liscie co 4-5 dni).

Na poczatku 2 razy wycialem prawie wszystkie wiatraki a teraz wycinam na tyle zeby odslonic jak najwiecej szczytow.

Dodatkowo powycinalem pod siatka troche lisci i doslownie jakies 3-4 najmniejsze popcorny bez szans na przyszlosc i szczecie. Tym razem stawiam na wycinke lisci a nie popcornu i jestem ciekaw jak to wyjdzie.

Na chwile obecna zauwazylem ze takie mocne defo jak w moim przypadku zahamowalo troche rozrost bo jak przed chwila zobaczylem u Trusta jak wygladaja kwiatki mimo ze sa 3 dni mlodsze to troche smutno mi sie zrobilo ale moze przyzwyczaja sie do regularnej wycinki wiec nic nie zmieniam 😉

Jakby wycinki lisci bylo malo to czesto czyli co jakies 3 dni lamie najwyzsze odrosly zeby cala reszta podgonila i powiedzmy ze jakos to wychodzi bo na poczatku roznica w wysokosci byla ogromna a teraz sami zobaczcie :)

Od dzisiaj koniec stresowania dziewczyn lamaniem i bede lecial z sama wycinka lisci :)

kolejny up za tydzien

PS. Ta z lewej z tylu caly czas nie moze dogonic reszty 😞 

 

f.jpg

d.jpg

s.jpg

ps. minelo ponad 7 tygodni od wykielkowania a wg instrukcji biotabs w 5 tygodniu powinna byc kolejna dawka nawozow o ktorych zapomnialem wiec za 2-3 dni jak wyschnie to podleje z nawozami 😉

Edytowane przez Miłośnik
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kozak!

pamietaj tylko za czesta wycinka może skutkować nadmiarem lisci przy bobach. także zostawiaj pare wiatraków bo tez to magazyn który ma wykarmić wszystkie odrosty. 
ja bym wycinał wszystko pod siatka i czekał na boby nad nią ;D

wygladaja na zdjęciu dobrze, jeśli uważasz ze ja żywo tez to nie dawaj całej dawki jak w instrukcji bo mogą się zblokować nadmiarem pk i nie bd puchnąć. Nie zapominaj tez o calmagu bo nadmiar potasu przybloczy jego wchłanianie. 
poradzisz sobie z tym i będzie easy Bloom 😄

troche smutne sie wydają 😄 zdjęcie przed podlewaniem? Czy wilgoć za duża?;D masz tam cyrkulację powietrza pod siatka prawda?;D 

z fartem!

Edytowane przez AligatorOzi
I ta najmniejsza zamień miejscami z największa jak jeszcze możesz, może lepiej lament tam trafiają :D
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Liście u Ciebie dziwnie się zachowują
- za małe lub za duże naświetlenie
- za rzadko obcinane
- coś nie tak z wilgotnością powietrza.

Na pewno jest ich za dużo i wszystko nie jest dobrze doświetlone. Widzę to bo sam taki głupi błąd robiłem przez długi czas. Roślina cierpi

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

11 godzin temu, AligatorOzi napisał:

troche smutne sie wydają 😄 zdjęcie przed podlewaniem? Czy wilgoć za duża?;D masz tam cyrkulację powietrza pod siatka prawda?;D 

od razu po podlaniu ale mialy mega sucha ziemie wiec moze to jest powod. w tych materialowych wysusza sie 3x szybciej. wilgoc okolo 60% a  pod sukienkami nic im nie wieje 😞 

11 godzin temu, AligatorOzi napisał:

I ta najmniejsza zamień miejscami z największa jak jeszcze możesz, może lepiej lament tam trafiają 😄

juz zamienialem wczesniej z 2 razy. wiatrak dawalem i odstawialem wiec chyba po prostu slabsze geny 😞 

6 minut temu, tbi4 napisał:

Liście u Ciebie dziwnie się zachowują
- za małe lub za duże naświetlenie
- za rzadko obcinane
- coś nie tak z wilgotnością powietrza.

Na pewno jest ich za dużo i wszystko nie jest dobrze doświetlone. Widzę to bo sam taki głupi błąd robiłem przez długi czas. Roślina cierpi

Co masz na mysli mowiac dziwnie? bo jesli chodzi o te wywiniete po bokach to od tego ze sciany boxa je splaszczaly sciskaly. 

- swiatlo mam ustawione jak poprzednio i dopiero wczoraj dalem na 100% czyli 150w wiec raczej swiatlo odpada

-boje sie zablokowania od za duzego stresu i dlatego ostatnio obcinalem po doslownie kilka listkow. Wyciac wiecej?

-wilgoc okolo 60%

 

Czyli nie martwic sie i spokojnie wycinac wiecej? :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zapewne tak. Dziś lepiej wyglądają?

60% trochę dużo ale i na takiej wilgoci tez dochodziłem do końca ;D masz jakiś wciągacz wilgoci? 
 

moze i geny 😞 albo ma wyjątkowe inne zachcianki ;D lubi grymasic

dziwne liscie hah ;D mam nadzieje ze się domyślił ze obok boxa zawsze tak wyglądają od ścisku ;D

Nie wiem czy z tym mam racje bo ja moc lampy nie zmieniam lecz jak zwiększyłems moc  to oddaliłes lampe trochę? Nie ma teraz z tym problemu ale tak tylko na zaś przypominam, patrz by góra nie miała stresu świetlnego. 
 

w teorii jeśli robisz regularnie defo i im to nie przeszkadza to nie powinno być złe, lecz jak widać tworzą się boby wiec lepiej byś nie stresował już ich i dał się skupić na tworzeniu bobow, wycięcie magazynu może sprawić ze nie maja gdzie trzymać energii i skupia się na tworzeniu lisci zamiast bobow. 
 
Tu już decyzja pozostaje dla ciebie. 
ja osobiście ogolilbym wszystko praktycznie pod siatka i zostawił je w spokoju, czasem tylko wielkiego wiatraka ciapnal który zasłania a nie da się go upchać.

Edytowane przez AligatorOzi
I w poprzednim hah zamiast więcej lampent to więcej lumenow miało być hah ;D
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

po pierwszej przygodzie jak na wlasnej skorze sie przekonalem czym jest stres swietlny to pilnuje zeby szczyty nie byly za blisko :) mam dobry wciagacz i narazie ustawilem na 60% poki nie ma jeszcze duzych kwiatow. Jak troche podrosna to dam na 50 :)

W takim razie bede obcinac bardziej ostroznie. co 2 -3 dni po parenascie najwiekszych. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Maly upik :)

Dzien 61/16/24

Zrobilem lekki porzadek pod siatka i co 2-3 dni staram sie wyciac parenascie wiatrakow bo tak duzo szczytow mam ze zaslaniaja siebie nawzajem hehe. Przez to wycinanie moze rosna troche wolniej ale jestem dobrej mysli ;)

Kilka szczytow sciagnalem drucikami do siatki zeby odslonic srodek, ale musze jakos siatke przywiazac do doniczek bo juz sie uniosla o jakies 5 cm xD

Podlane po 2.5l wody z calmagiem i pk. Pk leje raz w tygodniu wedlug instrukcji.

Jeden problem mam na ostatnim zdjeciu. Myslicie ze to wina tego ze ledy mialem za blisko i za malo calmaga? 

Przypominam ze lampa led 150w i trzymam jakies 20-25cm nad szczytami

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+