Skocz do zawartości
thc-thc

grower

// SF1000 // 4AF-RQS: Sherbet/Diesel/Cheese/NL // Biotabs // Autopot 4x8,5l //


Recommended Posts

W dniu 7.10.2021 o 16:57, Zielone napisał:

c

W dniu 7.10.2021 o 16:57, Zielone napisał:

Elo, z tym GS nie ma co popadać w paranoję nie zepsuje uprawy organicznej. Główną różnicą między uprawą organiczną a mineralną jest to że organiczny materiał musi zostać przetworzony do postaci mineralnej prze mikroorganizmy glebowe, roślina i tak czerpie pierwiastki w postaci mineralnej, w przypadku bio musi to trwać. Lejąc mineralny nawóz błyskawicznie odżywiasz roślinę i to jest główną zaletą nawozów mineralnych. Tak czy inaczej musi nastąpić symbioza między podłożem a korzeniem niezależnie od użytych nawozów materiał organiczny pomaga w namnożeniu organizmów glebowych, kwasy humusowe, fulwowe zawierają przetworzone cząstki rozłożonych roślin i są świetnym budulcem, algi są kolejnym wartym uwagi akceleratorem zawierają dużo aminokwasów niezbędnym budowie roślinom. Koleją rzeczą jest że nawóz mineralny jest związkiem soi mineralnych, nadmiar soli może zaszkodzić a nawet zabić roślinę lecz tylko w ekstremalnych dawkach rzędu 1000%, i tutaj największą zaletą odżywek organicznych jest to że bakterie tworzące symbiozę z korzeniem rozkładają materiał ograniczy na mineralny nie tworząc soli i korzenie pobierają tylko niezbędne pierwiastki. Można też odżywić tylko mineralnie roślinę i tutaj będzie diametralna różnica w smaku produktu. Uważam że nie ma nic złego w dożywianiu mineralnym uprawy organicznej w celu zwiększenia plonu, wszystko z umiarem, warto w ostatnim tygodniu lać cukry w postaci melasy lub miodu żeby odżywić florę co poskutkuje dobrym smakiem produktu końcowego.

Życzę owocnych plonów. :toptop::toptop::toptop::toptop:

 

Problem jest w tym kolego że karmiąc nawozami mineralnymi uprawę bio zabijasz bakterie tak ważne przy uprawie organicznej i tym samym może ci i rośnie ale kwiaty będą ubogie w niektóre składniki których zwykle się nie wymienia. Dam ci przykład pomidora z supermarketu, ma on 3-4 pierwiastki bo tyle wsypał chłop hodując je w szklarni, Azot, Potas, Fosfor i czasami magnez, natomiast pomidor uprawiany na działce wg. starych metod, tych pierwiastków będzie miał ok. 85. Takie pomidory rosną co roku u mnie na działce, smak z dzieciństwa, takie jakie babcia hodowała 30 lat temu, do tego dochodzi źródło pozyskiwania nasion i co roku odzyskiwane nasion na następny rok, a nasion pomidorów jest co najmniej 500 odmian.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hmm, właśnie znalazłem takie badanie, i to może być prawda :)

1. Zastosowane w badaniach nawożenie naturalne nie wpłynęło na zwiększenie liczebności bakterii tlenowych, Enterobacteriaceae, drożdży i grzybów pleśniowych na roślinności łąkowej w porównaniu z liczebnością tych organizmów na roślinach nawożonych nawozami mineralnymi. 2. Również zastosowane w nawozach różne dawki azotu (60, 90 i 120 kg∙ha–1) nie wpłynęły różnicująco na liczebność bakterii tlenowych, Enterobacteriaceae oraz drożdży. 3. Najsilniejszy wpływ na liczebność badanych grup m

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Eloszka 😄 prawie finał!

10 dni jak dobrze wyliczyłem się suszyło. 
Bania bardzo przyjemna, zapach najbardziej się wyróżnia ze wszystkic, choć dalej nie jak benzyna- bardziej tak balonowa guma? Nie wiem hah

Wyszło 86 suchego i dużo przytopowych i pare bobkow których nie chciało się trymowac będzie masło v2. 
 

bedzie czas zrobię podsumowanie i można temat zamykać 🙂 

mnie wiem ile wyjaralem ale wszystkiego obecnie jest 5 słoików 😄 po 28 w każdym 😄 

C9ADF844-D952-4BBD-81F2-80F236DFA0F9.jpeg

FC8D3796-417B-420A-8249-4A56B4E27531.jpeg

ED7837D5-AEBB-445F-8BA7-ADA68421DA5F.jpeg

image.jpg

  • Like 3
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+