Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Lumatek ATTIS 200W | 60 day grapefruit; Auto Gorilla Glue; Auto Candy Kush; Auto Sour Monster |


wesolybudda

Recommended Posts

Nazwa nasion: 60 day grapefruit; Auto Gorilla Glue; Auto Candy Kush; Auto Sour Monster (wszystkie to automaty) 
Rodzaj i moc lamp: ELEKTROX CFL DUAL 250W, odbłyśnik aluminiowy 
Fotoperiod (czas świecenia): pierwsze 3-4 dni 24h, docelowo 18/6 
Namiot uprawowy / growbox, wymiary: Hydro Shoot 80x80x180
Rodzaj podłoża i wielkość donic: kwadratowe donice 11l, ziemia Biobizz light-mix, dodatkowo troche Keramzytu na spód doniczki i na górę żeby przytrzymać wilgoć. 
Nawozy: BioTabs
Wentylacja, przepustowość (m3/h): Wentylator kanałowy PROFAN+ TTMAX125 280 m3/h, Wentylator mieszający Secret Jardin Monkey Fan, Filtr Węglowy Prima Klima, rury wytłumione watą szklaną. 
Dodatkowe informacje: Pierwszy projekt - nastawiony na pestki typu AUTO. W planach trening LST. 

Witam wszystkich! To pierwsza uprawa więc jestem ciekaw co myślicie o namiocie, ustawieniu sprzętów (szczególnie wentylatora mieszającego), wysokości lampy itd. 

Będę wrzucać regularnie zdjęcia i wieści z frontu - czekam na Wasze rady i komentarze. 

Temperatura boxa waha się między 26-29st. Dobijała do 32st ale wystarczy przewietrzyć pomieszczenie, box chyba nie ma tendencji do grzania się. 

Największy problem póki co jest z brakiem wystarczającej wilgotności - utrzymuje się na poziomie 40%. W poniedziałek maks wtorek będzie docelowy nawilżacz o pojemności 5,7l, z jonizatorem i ultradźwiękami. Mam nadzieję, że ta mgiełka da radę podbić wilgotność. Pytanie jak go ustawić, czy może sobie stać z boku, czy może podczepić do niego rurę i jej wylot ustawić na środku pomiędzy doniczkami?

PYTANIA:

1. Grapefruit i Gorilla Glue będą niższe od Candy Kush i Sour Monster - czy powinienem je poźniej podsadzić żeby były w tej samej odległości od światłą co pozostałe? 

2. Grapefruit ma być gotowy do zbioru po 8 tyg. Pozostałe roślinki po 9-10tyg. Czy jest opcja suszyć Grapefruita w tym samym namiocie w którym pozostałe roślinki będą jeszcze dojrzewać? 

3. Zerknijcie na wentylator mieszający czy jest dobrze ustawiony? Powinien dmuchać bardziej w dół czy górę? Czytałem, że nie powinien dmuchać bezpośrednio na roślinki. 

4. Opłaca się bawić w CO2? 

5. Jak na razie podlewać? Podlewałem trochę bokami tak żeby rośliny szukały wilgoci ale ani razu woda nie wypłyneła dołem doniczki (może keramzyt przytrzymał?). Teraz tylko lekko zraszam roślinki i ziemię na powierzchni wokół nich. Ziemia nie jest wysuszona i jak wsadzam palec to czuć lekką wilgoć. Powinienem to jakoś inaczej sprawdzać i rozwiązać? 

 

Przygotowany namiot. Nasionka wrzucone na ok.12h do wody po czym od razu do ziemii. 

large.IMG_20201120_111135.jpg.d234be30454313b38bf128e5a8384688.jpg

Dzień 2 - Po 3 dniach od wsadzenia do ziemii wszystkie nasiona wykiełkowały. Kolejno: 60 day grapefruit, Gorilla Glue, Sour Monster, Candy Kush 

large.IMG_20201122_171743.jpg.eb162a1814429eca5275b2d09d360ff4.jpg

Dzień 2 - lampa na wysokości ok 40cm. 

large.IMG_20201122_171545.jpg.5eed2df5516d4f95067872c428b77b38.jpg

Zapraszam do obserwowania i udzielania rad 😉

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wygląda dobrze. Przygotowałeś się.. Tylko jedna sprawa.. Ta żaróweczka to tylko na faze sadzonki tak? Bo masz tam 0.64m2 czyli jakieś 30-32000lumenow do optymalnych warunków..a to co ty masz to jakieś 12-13000lu. Potrzebujesz HPS 250W lub konkretnego LED'a. Tym co masz oświetlisz box 50x50 czyli 0.25m2. 4planty +LST... Nie ma mowy.. Żeby było wszytko ładnie doświetlone to byś SCROG'a musiał zrobić. Łatwiej kupić mocniejszą lampę, która i tak kupisz jeżeli będziesz chciał się w to bawić... Uwierz mi. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.. A ty masz za dużego boxa do tej żarówki. 

 

Druga sprawa.. Keramzyt na dnie doniczki.. Brawo.. Bardzo dobry drenaż będą miały korzenie łatwiej gdy dostaną za dużo wody.. Ale z góry wypie#### to i nigdy tam go nie dawaj.. Masz piękny nawilżacz.. Wilgotność bedziesz miał odpowiednią na vegu.. Podczas flo rosliny same sobie będą utrzymywać Wilgotność z ewentualną pomocą nawilżacza.. Keramzyt na wierzchniej warstwie gleby wstrzymuje parowanie co doprowadzi do zgnilizny korzeni. 

Trzy.. porób w donicach dziury.. Niby nic a jednak.. Rośliny będą większe od samego startu. Dotleniona ziemia, nadmiar wody sam się odsączy dzięki czemu nie przelejesz, szybsze parowanie=więcej podlan=więcej papu dla roślinek =wiecej blanta w bibułce na koniec. Zwłaszcza w 11ach których sam używam. 

Z fartem.. 

Edytowane przez zgREDex
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dzięki za odp! to mnie trochę zmartwiłeś... myślałem, że to będzie docelowa żarówka 😞

Dobrze zrozumiałem, polecasz robić SCROG albo wymienić żarówkę? LST wymaga więcej światła niż SCROG bo to nie bardzo kumam.

Spoko, zdejmę keramzyt z góry - zgnilizna mnie przekonuje 😄 

Jakie dziury masz na myśli? Doniczki mają na dole spore otwory przez które wypada nawet ten keramzyt. Czy może polecasz zrobić dziury po bokach? sorry jeśli głupie pytanie ale wiesz na razie czarna magia 😉

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Trochę haosu faktycznie w mojej wypowiedzi było,pokoleji:

-masz zasadniczo jeden problem-nieodpowiednią ilość lumenów do powierzchni pola boxa czyli twoich 0.64m2

I 3 wyjścia:

1- dokupić więcej CFL'ek, łącznie 3 takie co masz zapewnia ci odpowiednią liczbę lumenów. Wady- 3 CFL'ki będą brały ok. 500w dając ci odpowiednią ilość lumenów ale średniej jakości..nie osiągniesz plonu takiego co pod HPS 250W oraz koszty zakupu będą wynosić jakieś 400pln.

2- zmiana boxa na mniejszego, 50x50 jeżeli chciałbyś zachować obecną żarówkę jako docelowa..box 0.25m2 będzie za mały dla 4 plantow chyba że zrobisz SCROG'a. Ale odradzam mniejszy namiot. Na Twoje potrzeby masz idealny. 

3-zmiana źródła światła na "właściwe". Kupujesz żarowe jedna z lepszych moim zdaniem - PHILIPS 250W MASTER SON T PIA PLUS ok. 80pln oraz zasilacz cyfrowy LUMATEK (cichy, nie grzeje się, pobór prądu jakieś 170W,bezawaryjny z opcja SL-super lumen) 400-500pln. Używałem takiego zestawu przez wiele grow'ow. Nigdy mnie nie zawiódł. Drogo? Ale warto. A CFL możesz do sklepu oddać jeżeli nie minęły 2 tygodnie 😉 już będziesz miał na połowę zasilacza. Ewentualnie odsprzedam ci swój bo na Ledy się rzuciłem. Poza tym masz 180cm boxa,ideolo na Hps'a. Ja przy 160cm jechałem, choć czasami bywało gorąco hehehe. 

Sprostowanie - Philips Master SON T Pia to jakieś 28000lu na których i tak osiągniesz więcej niż na CFL. Opcja SL da ci +2800lu osiągając niemal odpowiednią liczbę lumenów. 

Co do dziur.. Po bokach, im więcej tym lepiej.. 

IMG_20201123_034537.thumb.jpg.fe4543173371eabc40f82f2f592c4bca.jpg

IMG_20201123_034508.thumb.jpg.abb98b6580a1dbafc37ecfa7c85f11c8.jpg

Automaty mogą jechać nawet i 24h non top.. Ja zmieniam fotoperiod gdy wchodzą na flo.. Ok. 21-24dnia.

Edytowane przez zgREDex
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki stary, czyli trzeba zmienić lampę i co? Robić LST? 

Jak wyciąłeś te dziury po bokach? Jakimś wiertłem czy jak? 😉 Ogólnie dobry patent jakoś będę się pewnie lejąc pożywkę jak będę wiedział że trudniej przelać i lepiej odparuje 

 

Edytowane przez wesolybudda
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

9 godzin temu, wesolybudda napisał:

aha i jeszcze jedno pytando @zgREDex kiedy przestawiałbyś je z trybu 24h na jakieś spanie w nocy? 

Ustaw od razu 18/6 szkoda prądu na 24/24 

Lampa może lepsza byłaby spectroligh, albo lumatek atis 200 zamiast hps i spokój na lata.

Co do nasion, 60 day grapefruit miałem 3 lata pod rząd na out jako gratisy od hs i nigdy nie były gotowe w 60 dni - raczej około 10-12 tyg zawsze, nie wiem jak będzie pod lampą.. 

CO2 - nie opłaca się

Podlewaj normalnie bez kombinacji, korzeń tak czy siak urośnie

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Cannabae napisał:

CO2 - nie opłaca się

Podlewaj normalnie bez kombinacji, korzeń tak czy siak urośnie

He he he widzę znawca tematu. 

CO2 nie opłaca się.. Noooo tu żeś poszedł dobrze... Ziom hipotetycznie.. Idziesz w góry..coraz wyżej to łatwiej się ci oddycha czy trudniej? Za mało tlenu w powietrzu? A gdy rosliny mają za małe stężenie dwutlenku węgla(ich tlenu) w powietrzu bo jest ich kilka na małej przestrzeni to lepiej kur## rosna czy gorzej? 

Korzeń tak czy siak urośnie.. To jest dobre.. Oczywiście że urośnie.. Ale nie ma urosnac taki czy siaki tylko kur## maxymalnie wielki jaki jesteś w stanie wyxhodowac... Bo jaki korzen taki plon.. No chyba że na koniec chcesz mieć taki siaki wynik na wadze🤣🤣🤣🤣

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+