Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 100W, AUTO femi : AK47x2 , Easy bud, Blueberry - Raczkowanie :)


Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem nowa na forum, mam nadzieje ze atmosferka bedzie fajna 🙂 . Śmiało możecie pisać, opieprzać o moje błedy ( a troche ich na pewno bedzie )

 

Nazwa nasion i producenta:  2x AK47 ( thc-thc.com )  Easy bud i blueberry ( amsterdam.sklep.pl ) - wszystko to auto feminizowane
Rodzaj i moc lamp: LED 100w ( chinski NoName )
Fotoperiod (czas świecenia): 15-16/8-9 ( dziwny tryb świetlny, ale poprostu gasze i zapalam jak ja ide spać )
Namiot uprawowy / growbox, wymiary: DIY 70x60x60
Rodzaj podłoża i wielkość donic: Ziemia substral Terra Humus do ziół + keramzyt, Donice z dziurami - 16x16x16cm oraz 4 dziurawe rurki na każdą doniczkę
Nawozy: Na początku do każdego podlewania leciał Biohumus, a od tygodnia leje nowymi nawozami ( AN Grow mibro bloom, biobizz alg-a-mic, canna trace mix) a na koniec poleci atami bloombastic ; ogólnie podlewam muszynianką bo ma dobre PH i co2 ( jak coś to woda odkręcona dzień wcześniej, zeby nie miala tylu bąbelków )
Wentylacja, przepustowość (m3/h): brak wentylacji, tylko rozszczelnione drzwiczki boxa, temperatura w boxie 25-27 C wilgotność 45-60%
Dodatkowe informacje: Te większe to są AK47( wykiełkowane 16.03) a dwa wypierdy to easy bud i blueberry( wykiełkowane 04.04) ; 3 razy dziennie robię oprysk roslinek z solą epsom

 

Ogólnie caly czas rosła bez problemowo na biohummusie. W porównaniu z tym co widziałam na forum te wyrosły bardzo małe 😞 nie wiem przy czym leży wina, kwestia światła? Myslałam ze światełko będzie ok 100w. Może problem leży w tym, ze lałam bohumussem, za mało składników odżywczych ? Też wydawało się ze jest ok bo roslina wyglada zdrowo mimo swoich rozmiarow.

Moze tez z korzeniami problem? poniewaz mialam doniczki torfowe i wsadzilam je razem z ta doniczka do ziemi, moze to blokuje rozwój korzeni

Wiem wiem, boxik mały ale takie warunki, wiec nie wybrzydzam.

Co tak na prawde poszlo nie tak ? Jakies pomysly ?

Chłopcy pomóżcie początkującej zielarce :weed_victor:

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Edytowane przez AligatorOzi
dodatkowe informacje
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemanko siemanko 🙂 powiem tak rośnie w miarę ok tylko myślę że na taką powierzchnię to te światełko małe jest

100w to zeczywisty pobór? Chyba raczej nie co? Jak znam chińczyki.. 

No i zainwestuj sobie w czasówkę nie będziesz musiała się głowic z włączaniem i wyłączaniem 🙂 powodzona i bede zerkał 🙂

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

38 minutes ago, Endrju Grower said:

Siemanko siemanko 🙂 powiem tak rośnie w miarę ok tylko myślę że na taką powierzchnię to te światełko małe jest

100w to zeczywisty pobór? Chyba raczej nie co? Jak znam chińczyki.. 

No i zainwestuj sobie w czasówkę nie będziesz musiała się głowic z włączaniem i wyłączaniem 🙂 powodzona i bede zerkał 🙂

  @Endrju Grower Właśnie ta powierzchnia tam jest bardzo mała i myslałam ze taka lampka będzie ok, Rzeczywisty jej pobór ( teoretycznie) to 90-97W, ogólnie to chińszczyzna z allegro, aczkolwiek potem znalazłam ja na aliexpressie 3 razy taniej z teoretycznie większą mocą. A już chciałam dokupować kolejne takie same lampy do dalszego rozwijania tematu, ale teraz to się boję że będzie to samo co z tymi - malutkie panienki :( . A co do timerka, to własnie jakoś na tygodniu będę miała smart gniazdko więc to będzie ogarnięte :)

Boxik tak wygląda, 70cm wysokości całość  :

6.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

60 cm to nie tak znowu mało 4 panny wejdą :sadzonki: 

Najwyżej kup jeszcze jedna taka sama i może jakoś to poleci 

Ale osobiście bym polecił dołożyć i kupić coś porządnego, byłem świadkiem jak kumpel pod słabym chińczykiem probawal coś ukleic, wyszło z tego może 5 g z krzaka a za moja rada zmienił lampę na ts600 marshydro i teraz panny wyrosły pięknie 

IMG_20200420_200852.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jakas wentylacja by ci sie jednak przydala, przez lekko uchylone drzwiczki wymiana powietrza raczej marna, a brak obiegu to malo CO2, malo CO2 to i slabe przyrosty bo z czego sie roslina ma budowac? Ew. jesli nie masz mozliwosci/kasy na zrobienie teraz wentylacji (chociaz i jakis wiekszy wentylator komputerowy bylby lepszy niz nic) to przynajmniej zrob duzy 5'cio litrowy baniak co2 z cukru i drozdzy.

Poza tym nie masz problemu z zapachem?

3 razy dziennie oprysk z soli to chyba troche za duzo, mysle, ze jak nie ma niedoborow magnezu to taki oprysk profilaktycznie raz na kilka dni wystarczy.

Z ciekawosci - ile dalas za ta lampe?

Mierzylas jej rzeczywisty pobor jakims miernikiem czy 90-97W pisalo na aukcji/pudelku? Bo te deklaracje z pudelek w przypadku tych chinskich noname'ow przewaznie nijak sie maja do rzeczywistosci.

Jesli jest slaba to daj ja troche nizej (odblysnik musialabys wtedy troche rozgiac zeby zwiekszyc kat padania).

Poza tym krzaki wygladaja na zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja bym na twoim miejscu przy tak małym boxie wrzucał tylko odmiany fotoperiodyczne... tym bardziej że to twoje początki...  😄

Używasz bardzo małych doniczek... Jeżeli roślina nie ma jak zbudować korzeni to i nie będziesz miała nie wiadomo jak dużych krzaków 😄 

No i musisz zainwestować w wentylacje... opryski 3 razy dziennie solą epsom też tak trochę za dużo? 

Tak to spoko projekt... może nie będą duże ale zawsze swoje palenie to swoje 😄

Edytowane przez Pomidorek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

On 4/28/2020 at 9:52 PM, Endrju Grower said:

60 cm to nie tak znowu mało 4 panny wejdą :sadzonki: 

Najwyżej kup jeszcze jedna taka sama i może jakoś to poleci 

Ale osobiście bym polecił dołożyć i kupić coś porządnego, byłem świadkiem jak kumpel pod słabym chińczykiem probawal coś ukleic, wyszło z tego może 5 g z krzaka a za moja rada zmienił lampę na ts600 marshydro i teraz panny wyrosły pięknie 

IMG_20200420_200852.jpg

No faktycznie ładnie wyglada :) . no wlasnie teraz zastanawiam sie nad zakupem innej lampy, chyba dokoncze to tak jak jest a kolejne na nowej lampie pojda

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@HanYs @Pomidorek -Nie spodziewalam sie ze wentylacja jest tak istotnym elementem, ktory pominelam :( Mam wentylator taki biurkowy to go tam narazie postawie. Zapach mam w calym mieszkaniu w sumie, ale mi nie przeszkadza ( mam nadzieje ze tylko ja go czuje hahaha )

-Tej soli malo dosypalam do spryskiwacza, ale zrezygnuje z tej soli ( oczywiscie jezeli pojawi sie potrzeba to jej uzyje spowrotem)

-lampa kosztowala 190 zl na allegro, ale potem zauwazylam ze takie same sa na aliexpressie za 40zl... chyba nigdy nie dalam sie tak naciąc, Mam smart gniazdko i onopokazuje faktyczna ilosc watow, wiec nie ma 90, tylko 60W ... niestety. podlozylam roslinki wyzej, blizej lampy, male roslinki zaczely szybciej rosnac... wiec chyba faktycznie slaba ta lampa, moc ma tylko praktycznie przy samym zrodle swiatla.

-Myslałam, że doniczki będą wystarczające, jezeli za male to przy nastepnej serii przygotuje wieksze donice

- to wszystko co prezentuje to są automaty, mysle czy nastepnej serii nie zrobic na nie automatach, zeby urosly wieksze, aczkolwiek boje sie zeby mi wtedy nie zakwitly wcale :/ a najwyzej ogarne 1 zwykly feminizowany i zobacze dla testow czy wogole mi sie uda :)

-No wlasnie 3 lata temu mialam 1 podejscie do roslinek ( ale nawet tego nie licze bo nie wypal straszny) z 3g mzoe mialam haha, ale nigdy lepszego palonka nie mialam... takze i tak bede sie cieszyc jak cokolwiek bedzie :)

Na dniach zaktualizuje fotorelacje, jak narazie to zastosuje wasze rady chlopaki, dzieki wielkie !!

Edytowane przez Alicja
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Co do zapachu, o mnie ostro je**e jak sie wchodzi, każdy kto przyjdzie to czuje, a ja już nie czuję xd jak będzie kwitło to super pasywne działanie, dobrze się śpi 😁

Na pewno 4l doniczki za małe, ja mam u siebie 12l i wydaje mi sie że też mogłyby być większe. Odczuwa sie to z czasem.

Jak teraz rosną to lampa rqczej git, chociaz na pewno moc inna niz podają ja mam niby 200w a czuje jakby było poniżej 100w, ale miałem świadomość kupując. No i ty masz większego Boksa niż ja xd 

A jaka wgl odległość lampy od szczytów?

Widzę, ze u ciebie dosyć nisko, duże doniczki ukradna wysokość. Ja bym poszukał jakiejs takiej niskiej i szerokiej doniczki, ew więcej plantów w mniejsze roślinki, ale trzeba sie liczyć że będą karzełki, ale przy dobrej ręce z 2dychy z takiego jednego planta wyciągniesz. Ja za pierwszym razem mialem wlasnie blueberry pod hpsem, szafka jeszcze mniejsza bo w biurku i bylem zadowolony. 

 

Wentylacja niby musi być, ale Tobie jakoś rośnie bez xd

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Co do zapachu radził bym wam coś z rym zrobić albo filtr albo kupić rurę dłuższa i podpiąć się do komina lub blisko strasznie okna położyć... nie ma co ryzykować sąsiedzi są różni nawet głupi listonosz może was podjechać 👍

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+