Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED 100W, AUTO femi : AK47x2 , Easy bud, Blueberry - Raczkowanie :)


Recommended Posts

4 hours ago, Rysiu said:

Na następny raz zmieniłbym ziemię na coś firmowego, lampę na mocniejszą i kupił programator czasowy taki za 15 złotych.

Bede zamawiala ziemie canna terra, nowa lampa juz jest w drodze, programator juz nawet mam :D smart gniazdko - polecam, przez aplikacje w telefonie mozna latwo kontrolowac i pokazuje pobor pradu . zamowiony tez jest miernik ph i ec , zobaczymy jak to poleci, mam nadzieje ze jeszcze w marcu zaczne :rasta:

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zamów ziemię light na wszelki wypadek, jak chcesz na automatach lecieć. Mniejsze ryzyko, że coś im się stanie. Taka light ma akurat taką ilość nawozów, że na tą fazę wegetatywną spokojnie starczy. I ostrożnie z nawozami wtedy. 

Ten nawóz canna tera mix, co napisałaś w pierwszym poście, to jest cały zestaw nawozów canna czy jak?

Edytowane przez Rysiu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, Alicja napisał:

Bede zamawiala ziemie canna terra, nowa lampa juz jest w drodze, programator juz nawet mam 😄 smart gniazdko - polecam, przez aplikacje w telefonie mozna latwo kontrolowac i pokazuje pobor pradu . zamowiony tez jest miernik ph i ec , zobaczymy jak to poleci, mam nadzieje ze jeszcze w marcu zaczne :rasta:

Wszystko elegancko, ale co do ziemi, to tak jak radzi Rysiek😉 

Lepiej ligh Mix, ja zawsze używam Light Mix @Plagron, choć wybór jest spory. Co do programatora, to faktycznie zauważyłem te wersję smart, wydaje się ciekawa.

Pozdrawiam 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 hour ago, Rysiu said:

Zamów ziemię light na wszelki wypadek, jak chcesz na automatach lecieć. Mniejsze ryzyko, że coś im się stanie. Taka light ma akurat taką ilość nawozów, że na tą fazę wegetatywną spokojnie starczy. I ostrożnie z nawozami wtedy. 

Ten nawóz canna tera mix, co napisałaś w pierwszym poście, to jest cały zestaw nawozów canna czy jak?

tym razem chcialabym sporobwac nie automatyczne.  w tej ziemi jest nawoz? to tego nie wiedzialam nawet :D . a ta ziemia light jak mowisz do nie automatow tez sie nada ?

ten nawoz canna co mam, to tylko pojedyncza sztuka, w sumie jak mam zestaw od AN Grow micro bloom to tego canna nie uzywalam, bo nie wiedzialam kiedy i czy jest sens.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Light jest dobry da auto i zwykłych. Ogólnie do sadzonek lub kiełkowania. No i dla początkujących.  Ma mniejszą ilość nawozów niż normalne wersje tej ziemi.

Jak masz AN bloom, grow i micro to dokup jeszcze obowiązkowo voodoo juice. To na rozrost korzeni. Bardzo dobry preparat. Dodatkowo można bigbud jako stymulator kwitnienia i nirvana jako dodatek aminokwasów i chyba witamin. Taki zestaw AN jest już na prawdę fajny. W zasadzie nic więcej nie potrzeba. A alga-mic bym zrezygnował.

Ja robiłem tak mniej więcej. Pierwszy tydzień bez nawozów. Drugi tydzień voodoo juice. 3 tydzień grow, micro, bloom i voodoo (ewentualnie jeszcze 4 tydzień jak dłuższy veg). Potem przełączałem na kwitnienie i dalej bloom, micro i grow. Od drugiego tygodnia kwitnienia dodatkowo big bud i od trzeciego dodatkowo nirvana.  jak wejdziesz na stronkę AN to tam masz jak co dawkować i kiedy. Ostatnie dwa tygodnie sama woda.

Voodoo obowiązkowo kup. Jak nie chcesz wydawać na big buda i nirvanę to możesz lać ten bloombastic. Ale wtedy nie mieszać go z nawozami AN przy jednym podlaniu. Raz lać AN a raz bloombastic. Żadnych oprysków z soli. Zrezygnowałbym też z wody mineralnej. Kranówkę do butelek i niech odstoi 2 dni. 

Jaką lampę zakupiłaś?

Edytowane przez Rysiu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Canna Terra jest dość mocno nawożona, jak wszystkie ziemie z dopiskiem Terra. Są w niej nawozy mineralne, przy których ziemia jest mocno nasycona przez około 3 tygodnie. Wszelkie podłoża typu Ligh, mają w sobie nawóz tylko na pierwszy tydzień życia rośliny, przez co ciężko o ewentualne przenawożenie, ponieważ sama kontrolujesz podawanie pożywki po upływie tygodnia. 

Ziemie typu Terra jak najbardziej nadają się zarówno do auto jak i sezonowych, trzeba tylko pamiętać, żeby nie nawozić dodatkowo do czasu podanego na opakowaniu. 

Jeśli chodzi o prawidłowy rozrost bryły korzeniowej, to ja z kolei używam Plagron Power Roots i jestem bardzo zadowolony. 

Edytowane przez Scooby-Doo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dzieki wielkie za pomoc @Scooby-Doo @Rysiu bede zamawiala ta ziemie :) plagron light.

faktycznie nie mialam nic na rozrost korzeni, co bylo mega widoczne po zbiorach, z ciekawosci wlasnie zajrzalam jak korzen wygladal, no to malutki byl, nawet 1/3 doniczki nie wypelnialy te korzenie ;/ . wlasnie chyba zamowie od AN voodo juice, bo czytalam wlasnie zeby nie mieszac nawozow roznych firm

teraz bede tez korzystala z wody z kranu, miernik ph i ec tez juz zamowiony :D

Rysiu a lampe zamowilam taka : samsung LM301H 240W

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No to z lampą zaszalałaś 🙂 Właśnie dzisiaj takie same oglądałem i zastanawiałem się czy się nie przerzucić na takie coś 🙂 Widzę, że dużo różnych "producentów" ma teraz takie lampy. Wyglądają prawie tak samo. Różnią się jakimiś szczegółami typu obudowa, radiator. Ale tak to wszystko te same płytki z tymi samymi diodami.  Jedyne co mnie martwi to brak radiatora. Będzie trochę gorąca. Ostatnio oglądałem filmik z takim panelem, to gościu jak mierzył jego temperaturę, to pokazywało około 60 stopni. Ale to chyba przy maksymalnej mocy.

Jeżeli faktycznie ma takie parametry jak opisują, to petarda.

W tym boxie co masz, ustawiłbym ją na najniższą moc. Może na flow podkręcił do max 150W. Ale równie dobrze można cały czas lecieć na 120W.

Z AN to pamiętam, że używałem jeszcze B52, takie witaminki. Też polecam. I inne dodatki typu calmag i sensizym. A na koniec overdrive. Ale bez tych trzech ostatnich można się obejść.

Taki dobry zestaw bez przesadzania to byłby właśnie bloom, micro, grow i do tego voodoo, nirvana, big bud, b52. te dodatki to najlepiej w małych buteleczkach po 0.25l. 

Szkoda że ten box taki niski. jakby miał ze 150cm wysokości było by lepiej. 

Nie przesadzaj z doniczkami. Wstaw 4 po 5-7 litrów. Większych i więcej nie trzeba.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+