Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Samsung lm561c S6 Strips | Purple Queen & Berry Haze RQS


Recommended Posts

5 minut temu, Dzik napisał:

przyblokowało trochę vpod koniec prawda?

ładnie wyciąga azot z liści, nie ściągasz tyc h które są już całkiem żółte?

topy z twojej rośliny wyglądają naprawdę apetycznie!

A to nie jest czasem tak że azot to od dołu wyciąga a żelazo od góry? ? W sensie jak widać niedobory ;]

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 hour ago, Dzik said:

przyblokowało trochę vpod koniec prawda?

ładnie wyciąga azot z liści, nie ściągasz tyc h które są już całkiem żółte?

topy z twojej rośliny wyglądają naprawdę apetycznie!

no poblokowalo, poblokowalo jak widac, a te gorne to mozliwe, ze chlorofil wyssalo czy raczej maloprawdopodobne?

jesli roslina jest zblokowana to pobiera azot z lisci zamiast z medium czy w ogole nie pobiera?

a zolte liscie obrywam najbardziej suche i te, ktore ledwo sie trzymaja, te ktore "stawiaja opor" jeszcze zostawiam. przez weekend mnie nie bylo, wczoraj nie bylo kiedy, dopiero dzisiaj moglem porobic pare zdjec i zrobic lekki zabieg kosmetyczny :D

Edytowane przez Gucio
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak roślina jest zablokowana nie pobiera nawozów z medium tylko z liści. 

Tylko teraz dlaczego masz je zablokowane? Czy po prostu za mało je nawozisz?

Czasami jeśli rosliny nie pobierają z medium od spodu doniczki odkładają się sole. Możesz też przelać doniczke i sprawdzić EC i ph wody z podstawki. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

17 hours ago, Triskele said:

Masz też fioletowo różowe łodyżki liści, nie jest to niedobor fosforu ?

moze to geny

16 hours ago, Triskele said:

Jak roślina jest zablokowana nie pobiera nawozów z medium tylko z liści. 

Tylko teraz dlaczego masz je zablokowane? Czy po prostu za mało je nawozisz?

Czasami jeśli rosliny nie pobierają z medium od spodu doniczki odkładają się sole. Możesz też przelać doniczke i sprawdzić EC i ph wody z podstawki. 

 

Ph sprawdzalem, pisalem w poscie u gory, dolem znow wylecialo ponizej 6.

Błędem bylo ostatnie 4 podlania z nawozami, zamiast naprzemian z woda, aby tak jak pisalas wyplukac sol, tez to wyczytalem na tej stronie, ktora podawalas.

Nawozy lalem wedlug tabeli. Prawdopodobnie sa zblokowane. Koncowki lisci sa lekko przypalone, widac na fotach jak sie dobrze przyjzec.

Miernika EC jeszcze nie posiadam, ale dzisiaj zamowie, bo jednak bez tego ani rusz.

Co mi pozostaje zrobic, flush i jeszcze wpompowac im nawozy na sam koniec?

 

 

Edytowane przez Gucio
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Producenci nawozów z niewiadomych przyczyn zawsze podają dawki ze sporą górką, tym bardziej jak robisz na ledach. Przepłukać należy profilaktycznie i następnym razem lej mnie jak zalecane i obserwuj. W taki sposób ustalisz optymalną dawkę. Konopa ma wbrew powszechnej opinii bardzo znikome zapotrzebowanie na nawozy. Bez sensu lać pełne dawki, skoro można 60-80% 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeden rabin powie tak, a inny powie nie :D

co grower to inna opinia, lac male dawki na poczatku i z czasem nawet wiecej niz podaje producent, inni od razu z grubej rury leca. ciezko jakies wnioski wyciagac, jesli napotyka sie tyle roznych opini, chyba nie ma zlotego srodka i kazdy najlepiej uczy sie na swoich bledach. Nie zrozum mnie zle teraz to co napisalem, doceniam twoja chec pomocy, po prostu czasami sam nie wiem co mam poczac :P

kiedy najlepiej je przeplukac, z rana, zeby mialy czas sie pozbierac?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, Gucio napisał:

Jeden rabin powie tak, a inny powie nie ?

co grower to inna opinia, lac male dawki na poczatku i z czasem nawet wiecej niz podaje producent, inni od razu z grubej rury leca. ciezko jakies wnioski wyciagac, jesli napotyka sie tyle roznych opini, chyba nie ma zlotego srodka i kazdy najlepiej uczy sie na swoich bledach. Nie zrozum mnie zle teraz to co napisalem, doceniam twoja chec pomocy, po prostu czasami sam nie wiem co mam poczac ?

kiedy najlepiej je przeplukac, z rana, zeby mialy czas sie pozbierac?

Bo każda roślina inna, bo każdy nawóz inny, bo każda roślina jest poddawana innemu stresowi. Ja leje czasami i podwójne dawki nawozów, rośliny są zdrowe i wołają o więcej. 

Każdy z nas stara się pomóc ale to TY widzisz swoje rośliny na żywo, aparat czasami przeklamuje kolory. Tak jak powiedziałaś, nie ma złotego środka, i niestety musisz sam zdecydować, jak zrobisz źle to na następny raz będziesz wiedział.

Przelej rośliny, obojętnie kiedy, sprawdź ph i EC przelanej wody i wtedy będziesz coś mógł zadecydować. 

Nawozy w zasadzie się leje do momentu aż trichomy zrobią się mleczne a potem woda, ewentualnie możesz na koniec dodać do wody melasę.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To oczywiste jest że lepiej zacząć lać mniejsze dawki i dostosować je obserwując rośliny. To jakie mają apetyty zależy od wielu czynników ( światło, medium, odmiana). Łatwo jest zasilić medium i zdecydowane lepiej mieć lekkie niedobory do korygowania. Plukanie rób na dzień w sensie lampy się zapalają, szybciej odparują, wyreguluj tylko pH. Trudno jest teraz oceniać bo my ich nie mamy. W każdym razie płukanka jeszcze nigdy nie zaszkodziła. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+