Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Samsung lm561c S6 Strips | Purple Queen & Berry Haze RQS


Recommended Posts

no ok ale po czym poznajesz ze u mnie jest deficyt? to dopiero moje trzecie podejscie, caly czas sie ucze dlatego pytam :P

mam booster od aptus, ale on sam w sobie ma juz azot i uzywalem go przy pierwszej uprawie, w ktorej mialem juz sporo problemow, ale czy na pewno przez ten booster innego producenta ciezko stwierdzic, bo nie miezylem ph.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, Gucio napisał:

no ok ale po czym poznajesz ze u mnie jest deficyt? to dopiero moje trzecie podejscie, caly czas sie ucze dlatego pytam ?

mam booster od aptus, ale on sam w sobie ma juz azot i uzywalem go przy pierwszej uprawie, w ktorej mialem juz sporo problemow, ale czy na pewno przez ten booster innego producenta ciezko stwierdzic, bo nie miezylem ph.

aptus topbooster ? mialem ale wylal sie caly, co do lamp to fajna sprawa, jaki koszt ? I najwazniejsze , przy ledach z racji ich spectrum nie do konca licza sie lumeny, to miara hps'ow popatrz w specyfikacjach tych ledow ile masz luxow .

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie ma niedoboru cal-mag ale tak jak mówi bortek zapobiegawczo. Poza tym rosliny na flo potrzebuja fosforu, potasu i właśnie cal mag'a najwięcej. A nie wiem czy tu na tym forum czy innym, chyba tu, widziałem wpis że niby cal mag powoduje zwiększenie się ilości szronu jak ja to mówię a to jest coś co lubimy najbardziej przecież ? Nie zaszkodzi na pewno a pomoc może. I te liście takie jak na dole staraj się w miarę na bieżąco usuwać ale tylko te już zbędne czyli te z których już papu nie weźmie. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

aptus CaMg Boost, tak sie dokladnie nazywa.

A co do lumenow to tez o tym czytalem, ze przy ledach nie patrzy sie na ilosc lumen, chyba z tego co pamietam to najbardziej sie liczy ppfd. Na stronie Samsunga nie widze zadnych info odnosnie lux, tylko ze diody te maja 80 CRI i tez ilosc lumenow, dlatego tez to podalem wczesniej.

Koszt jednej listwy z 48 diodami to ok. 50 zeta (kupione na Ebay), za caly panel wydalem mniej wiecej 350 zl.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 minutes ago, amator19 said:

Nie ma niedoboru cal-mag ale tak jak mówi bortek zapobiegawczo. Poza tym rosliny na flo potrzebuja fosforu, potasu i właśnie cal mag'a najwięcej. A nie wiem czy tu na tym forum czy innym, chyba tu, widziałem wpis że niby cal mag powoduje zwiększenie się ilości szronu jak ja to mówię a to jest coś co lubimy najbardziej przecież ? Nie zaszkodzi na pewno a pomoc może. I te liście takie jak na dole staraj się w miarę na bieżąco usuwać ale tylko te już zbędne czyli te z których już papu nie weźmie. 

te wyschniete jutro rano wytne, a z tym szronem to pierwsze slysze, ze to od magnezu :P

Chyba czas zainewstowac w miernik ph, bo ja tu zaczynam panikowac a sie okaze, ze sie zblokuja przez ch****e ph:mur:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ostatnio znalazłam fajna stronkę, niestety jest po angielsku. Myślę że w razie potrzeby Google translator da radę przetłumaczyć.

Pomoże Ci w określeniu co Twoim pannnom dolega. 

https://www.growweedeasy.com/cannabis-symptoms-pictures

13 godzin temu, Gucio napisał:

no ok ale po czym poznajesz ze u mnie jest deficyt? to dopiero moje trzecie podejscie, caly czas sie ucze dlatego pytam ?

 

Na tym etapie rozwoju Twoje panny nie powinny żółknąć, jeszcze zbyt wcześnie żeby pobierał azot z liści przytopowych, wiatrakowe owszem beda Ci żółķły 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzieki za link, faktycznie  to nie bedzie azot, patrzac i czytajac to co wrzucilas powiedzialbym zelazo, magnez i moze wapno, czyli prawdopodobnie zle pH.

Dorzucam fotki, ktore wlasnie zrobilem, koncowki juz biale. Co radzicie? plukanie woda z poprawnym ph i po tym solidna dawka nawozow?

IMG_1104.thumb.JPG.e62d993729c66055a2e35454392b5b53.JPGIMG_1105.thumb.JPG.91ad9d49f1754f0aac368bd35fc44733.JPGIMG_1106.thumb.JPG.1bfceb7861f759faf627c5b489a6fbb6.JPG

Edytowane przez Gucio
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+