Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

[LED 100W, FullSpectrum] AutoMazar - Pierwszy GL Nowego


Recommended Posts

@Dobry Człowiek, nawozy które mam regulują trochę pH. Przygotuje jutro mieszankę i zobaczę jaki będzie efekt.

@Vito, pomogłeś mi sporo podczas konstrukcji boxa, nie ukrywam, że liczę na dalszą pomoc. :)

@Rysiu

chcę sprawdzić jak mi pójdzie z jednym krzakiem. Jak dadzą radę lampy. Jak ja sam dam sobie radę.

Edytowane przez Nowy84
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, Nowy84 napisał:

nawozy które mam regulują trochę pH. Przygotuje jutro mieszankę i zobaczę jaki będzie efekt.

One nie regulują tylko mają stabilizatory PH jak zrobisz papu to poprawny odczyt masz następnego dnia i nie licz ze nawozy zbiją ci ph z 8 do 6 to nie realne możesz lać początkowo takim PH ale w dalszym praniu gleba zmieni z neutralnego na zasadę  a co za tym idzie dalsze problemy Wytrącenie wapnia żelaza itd i przyswajalności miedzi cynku fosforanów i boru :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

41 minut temu, Dobry Człowiek napisał:

One nie regulują tylko mają stabilizatory PH

Według instrukcji TNT Complex, Blüth Complex i Phosphor Plus ma odczyn lekko kwaśny. Więc lekko zbijac musi. Mam Hesi do uprawy w ziemi. Może ten do Kokosa jest neutralny. Hesi do Hydro na pewno nie wpływa na pH.

1532726467480-263275474.jpg

Edit. 

Jednak Hydro też lekko kwaśny. 

1532726646815-1238229506.jpg

Edit 2. pH Down zamówiony. Nie ma co dążyć tematu. 

Edytowane przez Nowy84
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Dobry Człowiek Tak, czy inaczej będzie musiał trenować. No właśnie nie wiem, czy nie lepsza byłaby kwadratowa, wchodzi więcej ziemi zawsze, ale mogłaby zaburzyć obieg powietrza bardziej niż owalna. @Nowy84 Większa to musi być na bank, u mnie było ok 42cm od podłogi do lamp a doniczki dałem 16-18cm. Przy bardziej hardkorowym treningu, albo siatce dałoby radę wcisnąć pewnie większe. Musisz się pogodzić z opieką nad małym drzewkiem bonzai, żeby zmaksymalizować plon. Tutaj podgląd (zdj z netu):

https://www.growweedeasy.com/wp-content/uploads/2012/12/autos-58-days-side2.jpg

niewielkie rośliny ale mają na wysokość prawie tyle ziemi ile zajmuje sam plant.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przyczepiliscie się tej doniczki jak żyd kamienicy w Stolicy. Kupiłem dziś pojemnik 22litry i obciąłem na 11litrów. Jest niski ale "rozłożysty". Jutro jeszcze wszystko pomierze na spokojnie. Dam znać ile jest od dna do lampy. Najwyżej kupię drugi, a z tego zrobię podstawkę pod doniczke.

Mam nadzieję, że takie rozwiązanie zadowoli wszystkich. ;)

@Dobry Człowiek, o ScrOG trochę czytałem, ale nie wiem czy przy auto się dobrze sprawdzi. 

Edytowane przez Nowy84
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie w niedzielny poranek. 

Obiecałem zrobić pomiary,  co też uczyniłem. Sprawa ma się następująco:

Pomiędzy dnem Boxa a lampą jest 48cm. Nie mogę podnieść lampy już wyżej, więc nie ma duże pola do popisu.

Wygrzebalem doniczki i inne cuda i mam co następuje:

1. Znienawidzony przez wszystkich 3litrowy pojemnik - 12cm wysoki, średnica 20,5 cm

2. Pojemnik, a właściwie połówa pojemnika o wymiarach 29x34x12h co daje około 11l

3. Doniczka #1 ~7l o wymiarach 18x18x26h z podstawką 

4. Doniczka #2 ~11l o wymiarach 24x24x22h z podstawką.

Coś z powyższych się nada?

Czy jest sens montować ScrOG? Jeśli tak, to na jakiej wysokości (o ile dobierzemy "naczynie").

Wracając do GL:

Minęły dwa dni od umieszczenia pestki w substracie. Nie wyszła jeszcze z ziemi i trochę mnie to niepokoi. Kiedy powinienem zacząć rwać włosy z głowy? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+